سه شنبه, 04 دی 1397 ساعت 17:00

اطلاعات تکميلي

  • رئیس مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی:

ما باید می توانستیم مانند سایر کشورها به طرح 'صفرکشته' برسیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رئیس مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی، گفت: حادثه ای که برای اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد رخ داد ناشی از این مسئله است که هنوز برای کاربردی کردن نتایج تحقیقات، باوری وجود ندارد وگرنه ما می توانستیم مانند سایر کشورها به طرح 'صفرکشته' برسیم.

محمدشکرچی زاده عصر سه شنبه در پنل «عوامل و الگوهای بهبود مشارکت دانشگاه ها در رفع مشکلات ملی»، اظهار کرد: یکی از چالش های مهم ما این است؛ کسانی که تصمیمات اساسی در کشور می گیرند باید باور داشته باشند که نتایج تحقیقاتی می تواند به یک کار اساسی بیانجامد.
وی تاکید کرد: یکی از همان مسائلی که به نتایج تحقیقات آن باور نداریم، موضوع مسکن است. امروزه 20 میلیون نفر بد مسکن و بی مسکن در کشور داریم.
رئیس تحقیقات مسکن افزود: آیا نمی شد این موضوع را در یک نهاد تفکری و اندیشه ای در کشور توامان به نتیجه رساند؟ واکاوی این موضوع خیلی مهم است.
شکرچی زاده، اظهار کرد: چالش مهم برای این تعامل و نتیجه دهی این است که روی مسئله شناخت داشته باشیم که باید در حوزه های کار تحقیقاتی جدی صورت گیرد.
به گفته این استاد دانشگاه، امروزه در کشور 16 هزار کشته در جاده ها داریم. آیا نمی توانستیم با نتایج تحقیقات همانطور که سایر کشورها به پدیده «صفرکشته» دست یافته اند، ما هم با نتایج تحقیقات برسیم؟ به این نتایج باور نداریم چون ظرفیت سازی صورت نگرفته و باوری به این نتایج وجود ندارد.
در پی بروز سانحه برای یک دستگاه اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تا زمان کنونی 8 دانشجو جان خود را از دست دادنذ و بیش از 28 نفر روانه بیمارستان شدند .
خواندن 961 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395