چهارشنبه, 05 دی 1397 ساعت 10:47

اطلاعات تکميلي

  • فروش پکیج‌های گرمایشی مدارس در بازار آزاد؟

آموزش و پرورش: مُهر ما جعل شده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: معاون اداره نوسازی استان سیستان و بلوچستان درباره خبری مبنی بر فروش تجهیزات گرمایشی نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان در بازار آزاد گفت: ما هیچ‌گونه پکیجی از سوی سازمان نوسازی مدارس خریداری نکرده بودیم.

عباس شهرکی درباره فروش پکیج‌های گرمایشی با مُهر سازمان نوسازی مدارس در بازار آزاد گفت: ما هیچ‌گونه پکیجی از سوی نوسازی مدارس خریداری نکرده بودیم. اینجا گاز وجود ندارد که پکیج دیواری خریداری شود. اصلا برای مدراس پکیج دیواری کارایی ندارد. ما در این خصوص به مراجع قضایی شکایت کردیم و این مساله در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه مُهر نوسازی مدارس روی کارتن‌ها جعل شده، گفت: روی این کارتن‌ها مُهر نوسازی مدارس جعل شده است. ما در این راستا به نمایندگی شرکت ایران رادیاتور مراجعه کردیم و کسی که این اجناس را فروخته بود در محل حضور داشت. همچنین با حضور نیروی انتظامی صورت‌جلسه‌ای تنظیم شد تا مساله پیگیری شود.

معاون اداراه نوسازی استان سیستان و بلوچستان در پاسخ به این سوال که جعل مهر سازمان نوسازی مدارس چه منفعتی برای شرکت دارد، گفت: این را باید از خود شرکت پرسید اما ما هیچ پکیج گرمایشی از سازمان نوسازی خریداری نکردیم. بالاخره باید خریدی داشته باشیم تا بتوانیم آن را دپو کنیم و بفروشیم.

در پی انتشار خبری مبنی بر فروش تجهیزات گرمایشی نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان در بازار آزاد این اداره جوابیه‌ای منتشر کرده که نسخه‌ای از آن همراه با تصویر صورت جلسه تنظیمی با نیروی انتظامی برای صبح زاهدان ارسال شده است.

در این اطلاعیه آمده است: این اداره کل تاکنون هیچ‌گونه خرید پکیج دیواری نداشته است. به محض اطلاع از فروش پکیج‌های دیواری شرکت ایران رادیاتور که روی بسته‌بندی آنها نام نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان جعل شده؛ همراه نیروی انتظامی در مورخ ٢٥ آذرماه در فروشگاه توزیع کننده این پکیج‌ها حاضر و صورت‌جلسه تنظیم و مراتب به مراجع نظارتی منعکس شده و موضوع  در حال پیگیری از طریق مراجع قضایی برای برخورد با سوء‌استفاده‌کنندگان از نام این اداره کل است.

تخصیص اعتبار برای اصلاح سیستم گرمایشی مدارس کافی نبوده است

در عین حال نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی درخصوص اعتباراتی که برای اصلاح سیستم گرمایشی مدارس در نظر گرفته شده، با تاکید بر اینکه پس از حادثه آتش سوزی در مدرسه دخترانه ای در شین آباد مصوباتی در دولت برای گازرسانی به مدارس و ایمن سازی سیستم گرمایشی آنها وجود داشته، گفت که تخصیص اعتبار برای این اقدام به صورت کافی نبوده است.

رسول خضری اظهار کرد: زمانی که حادثه آتش سوزی در مدرسه دخترانه در شین آباد اتفاق افتاد تصور ما این بود که این زنگ خطر شنیده شده اما حادثه آتش سوزی اخیر در مدرسه ای در زاهدان نشان داد که متاسفانه هنوز هم نیاز به هشدارهایی برای اصلاح سیستم گرمایشی مدارس وجود دارد.

وی افزود: هم در بودجه سال ۹۷ که من عضو کمیسیون تلفیق بودجه بودم و هم پس از حادثه شین آباد بیشترین نقد به نبود اعتبارات در وزارت آموزش و پرورش برمی‌گشت. در حال حاضر هم ۹۸ و نیم درصد اعتبارات این وزارتخانه صرف هزینه‌های جاری، دستمزد و پرداخت حقوق می شود و تنها یک و نیم درصد آن به هزینه‌های عمرانی و بازسازی اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه حوادثی مثل آتش سوزی در مدرسه شین آباد، زاهدان و یا درودزن فارس از یاد مردم نمی رود، گفت: این حوادث آنقدر تلخ است که تأثیر منفی خود را تا سالیان سال در عاطفه جامعه بر جای می‌گذارد. بنابراین ما باید از بروز این حوادث پیشگیری کنیم.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس با بیان اینکه با بودجه های فعلی ۱۰ تا ۱۵ سال دیگر هم نمی‌توان ایمن‌سازی و مقاوم سازی کامل را در مدارس شاهد بود، اظهار کرد: ما باید سالانه بودجه اختصاصی را با تخصیص ۱۰۰ درصد به این منظور اختصاص دهیم و این باید در لوایح بودجه دیده شود. البته در زمان آقای احمدی‌نژاد خدمات خوبی در مورد اصلاح سیستم گرمایشی مدارس و ایمن‌سازی آنها داشتیم اما متاسفانه اجرا و نحوه تخصیص اعتبار برای آن کافی نبود.

بازرسی وضعیت ایمنی مدارس و تهیه شناسنامه مخاطرات

در همین رابطه روزگذشته احمد صادقی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تهیه شناسنامه مخاطرات ایمنی مدارس و انجام بازدیدهای دوره‌ای از مدارس پایتخت خبر داد.

وی درباره وضعیت ایمنی مدارس تهران اظهار کرد: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در قالب طرح مدرسه آماده بر وضعیت ایمنی اجزای غیر سازه‌ای مدارس و همچنین آموزش به مدیران، دانش آموزان و والدین آنها توجه ویژه‌ای داشته است.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح تا کنون از بیش از 1500 مدرسه در تهران بازدید انجام شده است، گفت: در این بازدیدها چک لیستی که دارای 120 آیتم برای ایمنی اجزای غیر سازه‌ای مدارس است از سوی کارشناسان تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه اطلاعاتی مربوط به این چک لیست‌ها در سامانه‌ای ثبت شده و پس از تحویل داده‌ها سطح خطرپذیری مدارس مشخص می‌شود، خاطرنشان کرد: بر این اساس در سه سطح قرمز، زرد و سبز وضعیت ایمنی مدارس دسته بندی شده و بر این اساس مدارس دارای ایمنی بالا، وضعیت سبز، مدارس دارای ایمنی متوسط وضعیت زرد و مدارس دارای ایمنی پایین وضعیت قرمز دریافت خواهند کرد.

صادقی با اشاره به نتایج بررسی‌های انجام شده تا کنون اظهار کرد: برای اعلام نظر قطعی باید بررسی‌ها روی تمامی مدارس پایتخت انجام شود؛ اما نتایج ما تا کنون نشان می‌دهد که 57 درصد مدارس وضعیت زرد داشته یعنی سطح ایمنی‌شان متوسط است. وضعیت 19 درصد از مدارس سبز بوده، یعنی سطح ایمنی بالایی دارند؛ اما متاسفانه وضعیت 24 درصد از مدارس قرمز است.

 

 

 

خواندن 286 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395