جمعه, 07 دی 1397 ساعت 16:50

اطلاعات تکميلي

  • رییس کل بانک مرکزی:

تسلط و احاطه بانک مرکزی پرقدرت تر از همیشه است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رییس کل بانک مرکزی گفت: ذخائر اسکناس کشور در وضعیت بسیارمطلوبی‌ است و تسلط و احاطه بانک مرکزی پرقدرت تر ازهمیشه است.

عبدالناصر همتی امروز جمعه درپست اینستاگرامی خود اقدامات بانک مرکزی در بازار ارز و پول را توضیح داد‌.
همتی تاکید کرد:همانگونه که پیش بینی شده بود،درروزهای اخیر به دلیل فرصت زمانی باقیمانده از سال جاری میلادی برای تسویه حساب بنگاهها و تجار با طرف حسابهای خارجی،تقاضای واقعی ارز بطور طبیعی تاحدزیادی افزایش پیداکرد.
'متأسفانه این بار نیز فرصت جویان و نوسان گیران با سوار شدن بر این موج وبا کمک گرفتن ازجو روانی در فضای مجازی افزایش کوتاه ‌مدتی را در نرخ ارز موجب شدند.'
همتی گفت:بر اساس پیش بینی انجام گرفته دراین مقطع نیز بانک مرکزی با برنامه و تدبیر نیاز تجار و سایر متقاضیان ارز را تأمین و با اقدامات لازم ثبات را به بازار ارز برگرداند و آن را در مسیرتعادلی برپایه بنیادهای بازار و البته مدیریت بانک مرکزی،قرارداد.
رئیس کل بانک مرکزی افزوده است: قبلانیز تأکید کردم که ذخائر اسکناس کشور در وضعیت بسیارمطلوبی‌ است و تسلط و احاطه بانک مرکزی پرقدرت تر ازهمیشه است.
رئیس شورای پول و اعتبار تاکید کرد:درپاسخ به اظهارنگرانی برخی از صاحبنظران محترم درخصوص معضلات پیش انباشته نظام بانکی، ذکر این نکته ضروری است که برنامه ها و اقدامات بانک مرکزی در بخش ارزی هم راستابا اقدامات اساسی ولی دقیق این بانک دراصلاح و بازسازی نظام بانکی بوده و همچنان هردو سیاست باقوت ادامه خواهد یافت.

منبع: ایرنا
خواندن 143 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395