شنبه, 08 دی 1397 ساعت 04:00

  افزایش قیمت مرغ با پخش مویرگی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مرضیه امیری

 

عصراقتصاد طی روزهای اخیر قیمت مرغ بیش از اندازه پر کشیده و یکی از عواملی که باعث بالا رفتن قیمت آن می شود افزایش قیمت های نهاده هایی مانند کنجاله سویا 83 درصد، ذرت 47 درصد، داروهای مکمل 81 درصد، واکسن ها 60 درصد، دستمزد 20 درصد، حمل و نقل 35 درصد و ریز مغزی ها 200 درصد نسبت به اردیبهشت و سال گذشته است، هر چند مردم بر این باور هستند بالا رفتن قیمت دلار باعث افزایش قیمت مرغ می شود، در حالی که مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران معتقد است نهاده ها با ارز دولتی چهار هزار و 200 تومان تأمین می شود، جو روانی و پخش مویرگی دلیل افزایش آن است.

برومند چهار آیین، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های  کشاورزی مرغداران گوشتی ایران گفت: «نرخ دلار برای وارد کردن نهاده هایی مانند کنجاله سویا، ذرت، واکسن و مکمل ها با ارز 4200 تومانی است. یکی از مشکلات اساسی ما پخش مویرگی آنها  است. این نهاده ها وقتی وارد بندر امام خمینی(ره) می شود تا به دست تولید کننده برسد از چند واسطه عبور می کند؛ به همین دلیل نهاده ها بر مبنای این نرخ در اختیار تولید کننده قرار نمی گیرد. هم اکنون قیمت ذرت با دلار 4200 تومانی حدود 1200 تومان، کنجاله سویا 2300 توسط سازمان حمایت ابلاغ، اما با قیمت 1600 و 2700  به تولید تحویل داده می شود. سلطه دلالان در بازار باعث شده تا مصرف کننده به طور مستقیم نتواند نهاده خود را مستقیم از واردکننده بخرد و قیمت مرغ با ارز  بیش ازپنج هزار تومانی برآورد می شود.»

وی افزود: «طی پنج سال گذشته به طور مستمر مرغداران گوشتی دچار زیان سنوات، ناشی از بی تدبیری در زمینه  مازاد تولید شده اند؛ به عنوان مثال اردیبهشت امسال 130 میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شد ولی نیاز کشور 100 میلیون قطعه جوجه است. ماهانه 170 تا 180 هزار تن مصرف گوشت مرغ داریم که معادل 230 هزار تن مرغ زنده با مصرف روزانه 5600 تا 5800 تن است،  جوجه ریزی اردیبهشت به معنای 50 هزار تن مازاد تولید بود که باعث هزار تومان ضرر تولید کننده در هر کیلوگرم  مرغ شده است.»

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های  کشاورزی مرغداران گوشتی ایران تصریح کرد: «زیان سنواتی باعث شده تا تولیدکننده از نقدینگی خالی شود و به اندازه ای ضرر داده که دیگر توان خرید ندارد، به همین دلیل به واسطه رو می آورد. اگر واسطه ها انصاف داشته باشند ماهانه 3 درصد از تولید کننده سود می گیرند که معادل 36 درصد سود سالانه می شود، اگر سود 5/4 درصد باشد سود سالانه 50 درصد خواهد شد.  تولید مرغ گوشتی 45 روز زمان می برد ولی  بهای فروش معمولا نقدی نیست و به طور معمول دو ماه زمان نیاز است تا  مرغدار به پول خود برسد؛  بنابراین  پس از چهار ماه  می تواند  بدهی با  سود متوسط 4 درصدی را  به واسطه پرداخت کند. تمامی این عوامل باعث افزایش قیمت گوشت مرغ می شود و هزینه تولید را بالا می برد.»

چهار آیین اظهار کرد: «طی چهار سال گذشته به دلیل بی تدبیری ها، ماه های بسیاری مانند اردیبهشت داشته ایم که دلیل آن دادن مجوزهای یک و نیم برابر بیشتر از نیاز داخل برای تولید گوشت مرغ بدون ایجاد زیر ساخت های لازم و توسعه بازارهای صادراتی هدف است. هم اکنون صادرات مرغ در یک ماه به کمتر از مصرف روزانه کشورمان که 5800 تن بوده رسیده است؛ در حالی که صادرات ماه قبل سه هزار تن و نصف مصرف روزانه بوده که یکی از دلایل آن نبود توسعه بازار هدف و زیرساخت هایی مانند کشتارگاه خط صفر – دو که بتواند با کیفیت صادراتی  مرغ را برای تمامی بازارهای هدف فراوری کند، نداشته‌ایم.»

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های  کشاورزی مرغداران گوشتی ایران میزان نیاز مرغ سالانه کشورهای حاشیه خلیج فارس، روسیه و افغانستان را دو میلیون و 800 هزارتن دانست و تصریح کرد: «ظرفیت داخل کشور یک و نیم برابر نیاز داخل یعنی معادل چهار میلیون تن مرغ زنده بوده که معادل سه میلیون تن گوشت مرغ است، از این مقدار تنها دو میلیون و 100 هزارتن مصرف مرغ ایران است و همچنین می توانیم حدود 900 هزار تن اضافه بر نیاز داخل تولید داشته باشیم و به کشورهای امارات، عمان، عراق و روسیه صادر کنیم. وی افزود: یکی از دلایلی که باعث شده تاکنون صادرات به خوبی انجام نشود، نبود زیرساخت با کیفیت ثابت بوده که به شکل مستمر و براساس استانداردهای بازار هدف توسعه پیدا نکرده است.»

وی با اشاره به اینکه تولید گوشت مرغ قابل رقابت با کشورهای دیگر نیست اظهار کرد: «پخش مویرگی باعث شده تا نهاده ها با قیمت منطقی به دست تولید کننده نرسد و در هر کیلو 300 تا 400 تومان با قیمت واقعی تفاوت داشته باشد، به همین دلیل رقابت را از دست داده ایم؛ همچنین درصد تلفات مرغ در دوره براساس نرم جهانی3 تا 5 درصد است؛ در حالی که در کشور ما دو برابر بیش از استاندارد جهانی حدود 10 درصد است که عوامل مختلفی از جمله کیفیت نهاده ها ، تجربه و دانش تولید کننده ها و  کمبود جوجه با کیفیت درجه یک است.»

چهارآیین در ادامه افزود: «هم اکنون یک میلیارد و 200 میلیون قطعه جوجه یک روزه در کشور تولید می شود، در حالی که ظرفیت تولیدمان دو میلیارد قطعه جوجه است. میزان تلفات در هفته اول در کشور ما بیش از 3 درصد است، در حالی که  استاندارد جهانی  آن 7/0  درصد است.»

 مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران تأکید کرد: «زیرساخت ها متناسب با این ظرفیت توسعه پیدا نکرده است، در سیاست های کلان اقتصادی براساس ماده 31 و 33 برنامه ششم توسعه دولت مکلف است برای نشان های تجاری و برندهای تجاری مشوق های صادراتی در نظر بگیرد تا صادرات محصولات کشاورزی توسعه پیدا کند؛ همچنین 20 درصد از منابع صندوق های حمایت از توسعه کشاورزی را باید صرف توسعه صادرات و زیرساخت ها کند، اما به طور کامل ورود نکرده است.»

وی افزود: «دولت در توسعه همکاری با کشورهایی که می تواند بازار هدف مان باشد فضا را برای صادرات فراهم نکرده است، رایزن های اقتصادی، بخش خصوصی و اتاق های مشترک میان دو کشور باید تفاهم نامه و قراردادهای الزام آور امضا  کنند تا بتوانیم براساس بازار هدف صادرات خود را توسعه دهیم.»

چهارآیین درباره پیامدهای قیمت دستوری مرغ بدون در نظر گرفتن مشکلات گفت: «قیمت های دستوری سازمان حمایت از مصرف کننده بدون درنظر گرفتن واقعیت موجود بوده و فاصله زیادی با قیمت تمام شده دارد. هم اکنون قیمت تمام شده مرغ زنده در مرغداری حدود هفت هزار و 750 تا هشت هزار تومان بوده و با در نظر گرفتن سود 10 درصد به هشت هزار و 500 تومان و پس از فراوری به 10 هزار و 600 تومان می رسد و برای توزیع عمده و خرده فروشی 12 هزار تومان می شود که این قیمت منطقی است. اگر قیمت ها با این روش تعیین شود تولید کننده ضرر نمی کند.»

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران ادامه داد: «سازمان حمایت از مصرف کننده در مرداد امسال قیمت مرغ زنده از در مرغداری را پنج هزار و 175 تومان اعلام کرد؛ همین موضوع باعث شد تا بسیاری از تولیدکنندگان مرغ منصرف و از چرخه تولید خارج شوند. اعلام قیمت دستوری در دنیا 200 سال سابقه دارد و همیشه نتیجه آن منفی بوده است. این سازمان باید با حضور نماینده اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران به عنوان نماینده 27 هزار تولید کننده قیمت ها را تعیین کند.»

وی تصریح کرد: «کارگروه تنظیم بازار در 13 آذر قیمت تمام شده مرغ در مرغداری ها را 6 هزار و 350 تومان اعلام کرده است که با قیمت واقعی دو هزار و 200 تومان فاصله دارد. این قیمت دستوری باعث زیان تولید کننده و خروج تدریجی آنها از چرخه تولید و کمبود مقطعی عرضه شد. نقش این سیاست باعث شده است اکنون نسبت به آبان دچار کمبود مقطعی تولید و افزایش  قیمت باشیم.» چهارآیین درباره دلایل دیگر افزایش قیمت مرغ گفت: «افزایش قیمت مرغ سبب می شود برخی از مرغداران مرغ های خود را چند روز دیرتر به بازار عرضه کنند که این موضوع کمبود مقطعی ایجاد کرده است و از دلایل  دیگر افزایش قیمت، در کنار فزایش قیمت نهاده ها بالا رفتن تقاضاست، به طوری که هم اکنون تقاضا به اندازه ماه اسفند شده است؛ همچنین نسبت به اردیبهشت و سال گذشته قیمت کنجاله سویا 83 درصد، ذرت 47 درصد، داروهای مکمل 81 درصد، واکسن ها 60 درصد، دستمزد 20 درصد، حمل و نقل 35 درصد و ریز مغزی ها 200 درصد افزایش داشته است.»

 وی اظهار کرد: «با تغییرات مدیریتی و فعال شدن کارگروه ملی برنامه ریزی تولید از اوایل تیرماه سال جاری  هم اکنون 102 میلیون جوجه هر ماه وارد سالن های مرغداری شده و میزان تولید با تقاضای داخل تا حدود زیادی متعادل شده است و اگر اختلال در  تامین نهاده ها به موقع برطرف و سایه قیمت دستوری حذف می شد اکنون با افزایش قیمت مرغ روبه رو نبودیم. قرار است تا 20 روز دیگر مرغ به کانال 12 هزار تومانی بازگردد.»

هر چند تا چند روز دیگر قیمت مرغ متعادل می شود، اما بهتر است دستگاه های مسئول و مرتبط منصفانه قیمت گوشت مرغ را تعیین کنند و برای همیشه ثابت نگه دارند تا مردم با توجه به شرایط اقتصادی، پایین آمدن قدرت خرید و بالا رفتن قیمت گوشت مجبور نشوند آن را  از سبد غذایی خود حذف کنند و جایگزینی برای آن نداشته باشند.

 

 

 

 

خواندن 133 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395