یکشنبه, 09 دی 1397 ساعت 09:37

اطلاعات تکميلي

  • مسئولان به دنبال جلوگیری از گران فروشی از مبدا تولید؛

قیمت مرغ به کانال 14 هزار تومان بازگشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: قیمت مرغ امروز در خرده‌فروشی‌ها به 14 هزار و 500 تومان رسید و این افزایش نسبت به هفته گذشته 800 تومان بوده است.

به گزارش ایلنا، در حالی که وزیر جهاد کشاورزی و اتحادیه‌های صنفی فروش مرغ بیش از 9800 تومان در خرده فروشی‌ها را خلاف قانون می‌دانند و دستور به برخورد قاطع داده‌اند اما این محصول به صورت روزانه و ساعتی در نوسان است.

در دو هفته گذشته مرغ از 11 هزار تومان تا 15 هزار تومان افزایش داشت و پایان هفته گذشته دوباره به کانال 13 هزار تومان رسید اما امروز مجددا با افزایش قیمت همراه بود و به 14 هزار و 500 تومان رسید.

مسئولان اتحادیه فروشندگان مرغ این افزایش را به خاطر کاهش تولید می‌دانند که ناشی از شرایط اقتصادی تولیدکنندگان و عدم ریسک‌پذیری در جوجه ریزی مجدد است.دولت در حالی قصد دارد مرغ را در کانال 10 هزار تومان نگه دارد که قیمت مرغ زنده پیش از رسیدن به کشتارگاه هم از قیمت مصوب دولت بسیار بیشتر است و این امر کاهش قیمت را محال می‌کند. این درحالی است که انتظار می‌رفت با تزریق مرغ منجمد دولتی به بازار، شرایط قیمتی مرغ تغییر محسوسی داشته باشد اما این اتفاق رقم نخورد و قیمت آن امروز بار دیگر اوج گرفت.

مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در خصوص افزایش مجدد قیمت مرغ در بازار اظهار کرد: قیمت مرغ در خرده فروشی‌ها امروز دوباره با افزایش 800 تومانی نسبت به اواخر هفته گذشته روبه‌رو بوده و با قیمت 14 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد.

وی افزود: قیمت مرغ زنده 9800 تومان، در میدان بهمن 12 هزار و 200 تومان، قیمت مرغ در کشتارگاه 13 هزار و 200 تومان و تحویل درب واحدهای صنفی 13 هزار و 400 تومان است.

به نظر می رسد ، مسئولان به دنبال جلوگیری از گران فروشی این محصول از مبدا تولید هستند. وزیر جهاد کشاورزی قیمت واقعی هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده را 10 هزار تومان، ستاد تنظیم بازار 9 هزار و 800 تومان و مرغداران آن را 12 هزار تومان اعلام می‌کنند با این حال قیمت مرغ در محدوده 13 هزار و 500 تومان تا 14هزار تومان در تهران به فروش می رسد.

خواندن 253 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395