چهارشنبه, 12 دی 1397 ساعت 08:33

استانداران زمین های دولتی طرح بازآفرینی را شناسایی می کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

محمد ارفع

عصراقتصاد: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق ابلاغ وزیر راه و شهرسازی به استانداران قرار است تا آن ها به شناسایی زمین های دولتی برای تخصیص به این طرح ملی بازآفرینی شهری مبادرت کنند.

هوشنگ عشایری در گفتگو با خبرنگار عصر اقتصاد با بیان اینکه ابلاغ وزیر راه و شهرسازی به استانداران راه گشای اختصاص زمین به طرح ملی بازآفرینی شهری خواهد شد گفت: طبق ابلاغیه محمد اسلامی به استانداران قرار است تا آن ها به عنوان رؤسای ستاد بازفرینی استان خود به شناسایی هر چه سریع تر زمین های دولتی واقع شده در محلات هدف بازآفرینی شهری برای اختصاص به این طرح ملی مبادرت کنند.

وی با اشاره به اینکه تلاش های پیش از این برای شناسایی زمین های دولتی بی نتیجه مانده است افزود: در گذشته قرار بود تا ارگان های دولتی هر کدام به صورت جداگانه زمین های خود را برای استفاده در طرح ملی بازآفرینی شهری به این وزارتخانه معرفی کنند که با گذشت چندین ماه این امر محقق نشد به همین دلیل راهکار دیگری برای شناسایی زمین در پیش گرفتیم که همانا استفاده از ظرفیت استانداران برای شناسایی این زمین‌ها بود.  مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از تعامل سازنده بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور برای محقق شدن اهداف بازآفرینی شهری خبر داد و افزود:در طرح بازآفرینی شهری دو نمونه ساخت و ساز شهری وجود دارد که یکی از اهداف اصلی  آن تولید مسکن است که در حال حاضر صدور پروانه ساخت قریب به 60 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور در انتظار دریافت تسهیلات بانکی است و در صورت تأمین تسهیلات، عملیات اجرایی این تعداد واحد شروع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حال رایزنی با سازمان برنامه‌وبودجه و صندوق توسعه ملی هستیم افزود: این رایزنی‌ها صورت می‌گیرد تا هرچه سریع‌تر بودجه موردنیاز طرح بازآفرینی به بانک‌ها تخصیص یابد تا بانک‌ها نیز بتوانند تسهیلات لازم را در اختیار توسعه گران قرار دهد تا به‌سرعت ساخت مسکن در محلات هدف آغاز شود.  مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بابیان اینکه یکی دیگر از موارد پیش‌بینی‌شده برای نوسازی محلات هدف ساخت‌وساز پروژه‌های زیر بنائی و روبنایی است تصریح کرد: در این خصوص شرکت بازآفرینی شهری برای نوسازی و بازآفرینی محلات از اهرم بودجه استفاده می‌کند تا دستگاه‌های متولی به ساخت‌وساز در این محلات بپردازند که در این خصوص نیز در حال تأمین منابع و تزریق به پروژه‌های فعال هستیم.

عشایری ادامه داد: 270 میلیارد تومان برای ساخت‌وساز پروژه‌های روبنایی و زیربنایی محلات هدف طی یک سال گذشته اختصاص بافته که از این پروژه‌ها بخشی تاکنون به بهره‌برداری رسیده و بخش دیگر باقی‌مانده آن تا دهه فجر و یا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وی با ابراز امیدواری از اینکه صندوق توسعه ملی هرچه سریع‌تر اعتبارات لازم بانک‌ها را برای اعطای تسهیلات به توسعه گران تأمین کند اظهار کرد:از 60 هزار واحدی که منتظر تأمین تسهیلات است 32 هزار واحد آن به‌صورت خود مالکی و توسط مردم در زمین‌های خود در محلات هدف نوسازی خواهد شد و 28 هزار واحد باقی‌مانده نیز در اراضی دولتی اختصاص‌یافته به این طرح ساخته خواهند شد.

 

 

خواندن 258 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395