چهارشنبه, 12 دی 1397 ساعت 10:23

برنامه سال 98 آموزش‌وپرورش بر اساس برنامه‌های اجرایی سند تحول در فروردین ابلاغ می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 عصراقتصاد: مشاور وزیر آموزش‌وپرورش در اجرای سند تحول از ابلاغ برنامه سال 98 وزارت آموزش‌وپرورش بر اساس برنامه‌های اجرایی سند تحول در فروردین سال آینده خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رضا مددی به برگزاری نهمین جلسه شورای هماهنگی اجرای سند تحول به ریاست وزیر آموزش‌وپرورش اشاره کرد و گفت: در این جلسه ضمن تبادل‌نظر و تأکید بر اجرای شایسته برنامه اجرائی سند تحول در برنامه ششم توسعه، سیاست وزارت آموزش‌وپرورش در تدوین برنامه سال 1398 را مبتنی بر برنامه اجرایی سند تحول خواهد بود و فرایند تدوین برنامه در دی‌ آغاز و هم‌زمان با تصویب بودجه در مجلس شورای اسلامی نهایی و در فروردین‌ 98 ابلاغ می‌‌شود.

او ادامه داد: اولویت‌های سال 98 در شورای هماهنگی تأیید شده و پیوست مالی آن نیز از سوی دفتر بودجه تنظیم و به دولت پیشنهادشده است اجرای برنامه‌های سال 98 با بهره‌گیری از اعتبارات سال 98 انجام خواهد شد و کلیه معاونت‌ها و سازمان‌ها با استفاده از ردیف‌های ملی برنامه سند تحول را اجرایی خواهند کرد و بخشی از برنامه‌های سند تحول به منابع مالی جداگانه‌ای نیاز دارد که پیشنهاد‌های لازم تهیه و ارسال‌شده و معاونت توسعه مدیریت درحال‌توسعه پیگیری هست.

مددی گفت: وزیر آموزش‌وپرورش در این جلسه تأکید کرد تا با توجه به تنظیم برنامه‌های اجرایی سند تحول؛ امیدواریم با پیگیری لازم منابع مالی کافی برای استقرار سند تحول تأمین شود و همه معاونت‌ها خواستند تلاش لازم بر اجرای برنامه‌های ابلاغی داشته باشند.

او در ادامه افزود: در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت پیگیری برنامه‌های سند تحول در ستاد و استان‌ها، آمادگی و هماهنگی ایجادشده برای تدوین برنامه سال 98 بر اساس برنامه‌های اجرائی سند تحول ارائه شد.

مسئول دبیرخانه شورای هماهنگی و اجرای سند تحول افزود: گزارش‌های دریافتی از ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها شورای هماهنگی اجرای سند در همه استان‌ها تشکیل شده و تقسیم‌کار لازم در زیر نظام‌ها صورت گرفت و دبیران شورای استانی و مسئولان کارگروهی استانی نیز منصوب‌شده‌اند؛ استان‌ها درحال‌توسعه بررسی برنامه‌های سند در سطح استان هستند و کارگاه‌های آموزش و توجیهی برگزارشده است.

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش درباره اجرایی کردن سند تحول، گفت: سند تحول یک سند ملی است که با مشارکت همه ارکان کشور قابل تحقق است، شاید دلیل اینکه برخی به‌جای ایفای نقش مؤثر، مطالبه اجرای سند رادارند، این باشد که تکالیف سایر دستگاه‌ها به‌خوبی مشخص نیست و باید برابر برنامه اجرائی مصوب سهم دستگاه‌ها احصا و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت محترم دولت ابلاغ شود.

مددی برنامه‌ریزی برای جلسات آموزشی – توجیهی مدیران کل حوزه ستادی، تدوین و ارائه گزارش‌های لازم از روند فعالیت‌های انجام‌شده، تدوین برنامه سال 98 در راستای برنامه اجرائی سند تحول، استخراج برنامه‌های متناظر، تدوین و ابلاغ برنامه سال 1398 همسو با سند تحول قبل از پایان سال جاری، تلاش برای تشریح برنامه‌های وزارت آموزش پرورش در اجرائی کردن سند تحول از طریق رسانه ملی و استخراج برنامه‌های مدرسه محور که محور اصلی آن مدرسه و ناظر بر فعالیت مستقیم در مدرسه هستند را از مهم‌ترین مصوبات این جلسه دانست.

 

 

خواندن 424 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395