یکشنبه, 23 دی 1397 ساعت 19:30

ایران و عراق بر سر مرزهای آبی و کشتی رانی در شط العرب گفتگو کردند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عصراقتصاد: روز گذشته و طی سفر هیات ایرانی به بغداد، وزرای خارجه دو کشور در جمع خبرنگاران از همسویی دو کشور در مسائل منطقه و تحکیم روابط فیمابین سخن گفتند.
به گزارش خبرنگار اعزامی عصر اقتصاد، در نشست خبری که بعد از انجام مذاکرات بین هیات ایرانی و عراقی برگزار شد، وزرای خارجه ایران و عراق از توافقات صورت گرفته بین دو کشور در زمینه مسائل منطقه و فی مابین ابراز رضایت کردند.
در این نشست خبری محمدعلی حکیم وزیر امور خارجه عراق گفت: ما مذاکرات طولانی و مهمی داشتیم و در این دیدار در مورد مسائل دو جانبه همچنین مسائل منطقه گفتگوهای موفقی بین دو کشور صورت گرفته است.
در ادامه محمد جواد ظریف ضمن ابراز رضایت از نتایج گفتگوهای صورت گرفته با همتای عراقی خود گفت: دیدگاههای ایران وعراق در مودر مسائل منطقه بسیار نزدیک است و در این دور از گفتگو ها در مورد مسافرت اتباع دو کشور، کشتی رانی در شط العرب و مرزهای آبی بین ایران و عراق مذاکراتی مهم و رضایت بخشی صورت گرفت.
وی در ادامه افزود: ایران و عراق تلاش دارند همکاری های اقتصادی خود را در همه زمینه ها از جمله گردشگری و بازرگانی افزایش دهند و همچنین همکاری های مشترکی بین ایران و عراق در قالب معاهدات و سازمانهای بین المللی شکل گرفته و افزایش خواهد یافت.
ظریف در این نشست خبری تاکید کرد: روابط ایران و عراق بسیار نزدیک است و در این سالها هر دو کشور میبان اتباع یکدیگر بوده و نزدیکی فرهنگی مردم ایران و عراق نیر غیر قابل انکار است و ما برای تحکیم و ارتقاء این روابط تلاش می کنیم.
وی افزود: روابط ایران و عراق به زیان هیچکش نیست و و ما اجازه دخالت دیمران را در این روابط نخواهیم داد.
وزیر اور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به وضعیت سوریه گفت: ما بر لوزم بازگشت حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه تاکید و توافق داریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از حمایت کامل ایران از روند صلح در یمن خبر داد.
خواندن 340 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395