یکشنبه, 23 دی 1397 ساعت 20:00

پاکستان برگسترش روابط پایدار استراتژیک با ایران تاکید کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزیر امور خزانه داری پاکستان به اهمیت روابط با کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت که اسلام آباد به دنبال روابط استراتژیک پایدار با ایران و دیگر کشورهای منطقه است .

 به نقل از «A.R.Y» نیوز، «اسد عمر» افزود: سیاست‌های خارجی اسلام آباد و گسترش این روابط با کشورهای همسایه می‌تواند تاثیر مستقیم بر اقتصاد داخلی بگذارد، بنابراین روابط خوبی با ترکیه برقرار کردیم.
وزیر خزانه داری پاکستان با بیان اینکه تهران برای دولت اسلام آباد اهمیت بسیاری دارد، ادامه داد که پیگیر تحقق روابط استراتژیک پایدار با ایران هستیم، در خصوص افغانستان و حتی هند نیز اوضاع به همین شکل بوده و اسلام‌آباد تمایل دارد که روابط دوستانه با این کشورها را گسترش دهد.
وزیر پاکستانی به اقدام های دولت اسلام آباد برای رونق سرمایه گذاری به ویژه در بخش خارجی اشاره کرد و یادآورشد که ما اشتباهات دولت‌های پیشین را تکرار نمی‌کنیم.
 وزیر امور خزانه داری پاکستان ماه گذشته نیز در گفت و گو با رسانه های پاکستانی با مهم شمردن ظرفیت های همکاری تهران و اسلام آباد گفت که کشورش خواستار توسعه روابط دوجانبه با ایران به ویژه در زمینه تجاری است. 
عمر به روابط خوب فرهنگی و دینی دو کشور اشاره کرد و ادامه داد که حجم تجارت دو جانبه پاکستان با ایران به 1.5 میلیارد دلار رسیده که این میزان نیز با برنامه های عملیاتی قابل افزایش است. 
وزیر پاکستانی توضیح داد: اسلام آباد می تواند تجارت با همه همسایگان همچون افغانستان، ایران، عربستان سعودی و چین را افزایش دهد. 
همچنین رایزن بازرگانی ایران در پاکستان گفت که در پایان آبان ماه 97، صادرات ایران به پاکستان به ۸۶۰ میلیون دلار رسید که در مقایسه با رقم ۶۸۸ میلیون دلار صادرات مهر ماه امسال نشان‌دهنده ۲۵ درصد رشد است. 
«محمود حاجی یوسفی پور» افزود: تراز جاری ایران و پاکستان مثبت ۶۶۵ میلیون دلار به سود تهران بوده و حجم مبادلات تجاری دو کشور طی ۸ ماه گذشته افزون بر یک میلیارد دلار برآورد شده است. 

منبع: ایرنا

خواندن 132 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395