دوشنبه, 24 دی 1397 ساعت 20:00

جوجه یک روزه جزو کالاهای اساسی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد جوجه یک روزه گوشتی که تاکنون جزو کالاهای واسطه ای و سرمایه ای بود، از این گروه خارج و در گروه کالایی اول (کالاهای اساسی) قرار گرفت و از این پس ارز 4200 تومانی به آن تعلق می گیرد.

 پس از تغییر سیاست های ارزی دولت، کالاهای وارداتی در چهار گروه ساماندهی شدند؛ گروه کالایی نخست مربوط به کالاهای اساسی و ضروری است که ارز آن از محل درآمدهای حاصل از فروش نفت تامین می شود.
گروه کالایی دوم شامل مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای می شود که تامین ارز آنها از محل صادرات پتروشیمی، فولاد و مواد معدنی انجام می شود.
گروه کالایی سوم برای کالاهای مصرفی در نظر گرفته شده که ارز آنها حاصل از صادرات کالاهایی است که ملزم به ارائه در سامانه نیما نیستند.
واردات گروه چهارم کالایی نیز به کشور ممنوع است.
همچنین بر اساس مصوبه شانزدهم مرداد ماه هیات وزیران، ارز به نرخ دولتی فقط برای کالاهای اساسی و اولویت دار اختصاص می یابد و سایر کالاها باید ارز خود را از سامانه نیما و به نرخ آزاد تامین کنند. 
تارنمای گمرک جمهوری اسلامی (دوشنبه) نامه ای از وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر کرد که در آن اعلام شده جوجه یک روزه گوشتی جزو گروه کالاهای اساسی است. 
به نظر می رسد این جابه جایی با توجه به افزایش قیمت مرغ در ماه های اخیر است؛ به طوری که بررسی میدانی  از بازار، حاکی از این بود که قیمت هر کیلوگرم مرغ به 13 تا 15 هزار تومان رسید.

منبع: ایرنا

خواندن 108 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395