یکشنبه, 30 دی 1397 ساعت 17:00

وزیر تعاون: 14 میلیون خانوار ایرانی بسته حمایتی دریافت کردند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
«محمد شریعتمداری» (یکشنبه) در حاشیه چهل و نهمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی در محل این وزارتخانه اظهارداشت: افرادی که نام آنها در فهرست بیمه سازمان تامین اجتماعی قرار ندارد اما خود را واجد شرایط دریافت بسته حمایتی می‌دانند، باید به نهادهای حمایتی مراجعه کنند تا پس از بررسی درخواست آنها در نوبت‌های بعدی مشمول دریافت کمک‌های حمایتی شوند.
این عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: در مرحله نخست توزیع بسته حمایتی، همه افرادی که در نوبت ثبت نام برای نهادهای حمایتی بودند، مشمول دریافت بسته حمایتی شده اند.
وی با بیان اینکه قالیبافان، کارگران ساختمانی و زنبورداران نیز بسته حمایتی دریافت کرده اند، تصریح کرد: برای اجرای آخرین بخش از مرحله نخست توزیع بسته حمایتی، 145 میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه تامین شد تا بتوانیم به بیش از 6.5 میلیون نفر کارگری که نام آنها در فهرست بیمه تامین اجتماعی قرار داشت این بسته حمایتی پرداخت شود.
شریعتمداری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تا پایان سال مرحله دوم توزیع بسته های حمایتی اجرایی می شود؟ گفت: طبق دستور رئیس جمهوری، باید سازمان برنامه و بودجه اعتبار لازم برای توزیع بسته حمایتی میان افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی را تامین کند.
پیش از این اعلام شده بود که ارزش بسته حمایتی برای خانوار یک نفره 100 هزار تومان، خانوار دو نفره 150 هزار تومان، خانوار سه نفره 200 هزار تومان، خانوار چهار نفره 250 هزار تومان، خانوار پنج نفره 300 هزار تومان است.
به گفته رحیم اردلان معاون سازمان تامین اجتماعی، تا پایان امسال باید سه نوبت بسته حمایتی برای گروه های مشمول پرداخت شود که ارزش مجموع این سه بسته 600 هزار تومان است.

منبع: ایرنا
خواندن 215 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395