سه شنبه, 07 اسفند 1397 ساعت 23:00

اختصاص 10درصد از کمک 1.5میلیارد دلاری صندوق توسعه برای اقامتگاه‌های بوم‌‌‌گردی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: معاون امور توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌‌‌‌جمهوری با اشاره به اختصاص 1.5 میلیارد دلار معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی جهت توسعه روستاها تصریح کرد: از این مبلغ در حدود ۱۰ درصد آن برای اقامتگاه‌های بوم‌‌‌گردی پیش‌‌‌بینی شده است.

محمد امید در نشست خبری عصر دوشنبه خاطر نشان کرد: اقامتگاه‌های بوم‌‌‌ گردی باعث ایجاد اشتغال در روستاها و توجه و سفر مردم به این مناطق می‌‌‌شود و باعث می‌‌‌‌شود، مردم ایام خوبی را در طبیعت داشته باشند.
معاون امور توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌‌‌‌جمهوری با اشاره به شکل‌‌‌‌گیری اقامتگاه‌های بوم‌‌‌گردی اظهار کرد: این حرکت در کشور به صورت نظام‌مند از حدود ۱۰ سال پیش در کشور آغاز شده است اما اوج اتفاقات در خصوص اقامتگاه‌های بوم‌‌‌گردی از سال گذشته آغاز شده است.
وی با اشاره به استقبال گردشگران خارجی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم یکی از اشتغال‌های موثر، بسیار خوب و تاثیرگذار در روستاها همین بحث گردشگری است. تاکنون نیز شش هزار میلیارد تومان از این مبلغ هزینه شده و ۱۹۰ هزار نفر در این بخش فعالیت می‌‌‌‌کنند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌‌جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ارائه آموزش‌های لازم به روستاییان برای ورود به حوزه بوم‌گردی و بهره‌گیری از تسهیلات ارائه شده همچنین تعیین شاخص‌های لازم برای استانداردهای لازم برای بوم‌گردی‌های ایجاد شده، بیان کرد: تشکیل جوامع حرفه‌ای قطعاً نیازمند آموزش در کیفی‌سازی موضوعات است و حتی صدور مجوز در آینده نزدیک در این حوزه به جوامع حرفه‌ای مرتبط خواهد بود.
امید اضافه کرد: در حال حاضر نیز جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌‌‌‌ گردی در حال تعامل با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است. امیدواریم موضوع آموزش که از اهمیت بسزایی در این حوزه برخوردار است، به‌صورت جدی دنبال شود.
وی با بیان اینکه قطعاً این حوزه استانداردهای خاصی را می‌طلبد، گفت: در همین رابطه سند توسط جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم گردی تدوین شده است. دستورالعمل‌های ویژه نیز توسط سازمان میراث فرهنگی برای اعطای مجوزهای بوم‌‌‌گردی وجود دارد. همچنین وزارت بهداشت و نیروی انتظامی نیز بر رعایت استانداردهای این مجموعه‌ها نظارت می‌کند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌‌جمهوری درخصوص توزیع این مجموعه‌ها در سطح استان‌های کشور اظهار کرد: قطعاً اقامتگاه‌های بوم‌ گردی باید همراه با جاذبه‌های منطقه باشد. همه استان‌های کشور از فرصت اعطای تسهیلات استفاده می‌کنند به شکلی که حتی استان‌های که شرایط آب و هوای خیلی مناسبی ندارند با توجه به جاذبه‌های دیگر مورد توجه قرار می‌گیرند و از این فرصت استفاده می‌کنند.
خواندن 657 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395