شنبه, 11 اسفند 1397 ساعت 14:23

اطلاعات تکميلي

  • در گفتگو با «اپیک» اعلام شد:

پتروشیمی نوری آماده ازسرگیری تولید «پارازایلین» شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس مجتمع پتروشیمی نوری با اشاره به پیشرفت 80 درصدی پروژه تعمیرات و به روزرسانی واحد پارازایلین این غول آروماتیکی ایران از آغاز ازسرگیری تولید پارازایلین در این مجتمع پتروشیمی تا چند روز آینده خبر داد.

 

 به گزارش پترو نیوز، مهندس «ابراهیم حاتم‌زاده» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی با بیان اینکه پتروشیمی نوری در شرایط فعلی به طور متوسط روزانه 100 تا 110 هزار بشکه خوراک میعانات گازی از فازهای پارس جنوبی دریافت و مصرف می‌کند، تصریح کرد: در راستای تولید پایدار، از اواسط آبان ماه امسال پروژه تعمیرات و به روزرسانی واحد پارازایلین پتروشیمی نوری کلید خورده است.
رئیس مجتمع پتروشیمی نوری با اشاره به تعویض غربال‌های مولکولی (مولکولارسیو) واحد تولید پارازایلین مجتمع پتروشیمی نوری، اظهار داشت: غربال مولکولی، روش فرآیند جذب سطحی برای تولید پارازایلین بوده و یکی از روش‌های مهم تولید این محصول در جهان به شمار می آید.
وی با بیان اینکه محصول پارازایلین تحت لایسنس یک شرکت اروپایی در پتروشیمی نوری تولید می شود، تصریح کرد: از نظر طراحی، عمر مفید غربال‌های مولکولی چهار سال بوده و با گذشت بیش از 10 سال از راه‌اندازی پتروشیمی نوری به تدریج کیفیت غربال‌های مولکولی افت کرده و باید تعویض می‌شد.
حاتم زاده، ادامه داد: بر این اساس، پروژه تعویض غربال‌های مولکولی در قالب برنامه‌ای 130 روزه از اواسط آبان ماه امسال آغاز شده که شامل تعویض مولکوراسیون، تعویض پنل‌ها و یکسری تغییرات فنی است.

Optical Petrochemicals

رئیس مجتمع پتروشیمی نوری با یادآوری اینکه این شرکت از ظرفیت تولید سالانه 750 هزار تن پارازایلین برخوردار است، تاکید کرد: این ظرفیت تولید معادل روزانه 2200 تن است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر پیشرفت اجرای این پروژه بیش از 80 درصد است، تصریح کرد: بر اساس برنامه زمان بندی تعریف شده باید 5 تا 10 اسفند کارهای مکانیکی تمام شده و تا پایان اسفند تولید پارازایلین آغاز شود. در این مدت که این واحد از سرویس خارج بوده، مخازن پارازایلین با محصولاتی مانند مخلوط زایلین پر شده و بارگیری صورت می‌گیرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه برای ذخیره‌سازی دوباره پارازایلین در مخازن باید ابتدا مخازن از سایر محصولات پتروشیمی تخلیه و سپس پاکسازی و تمیزکاری لازم انجام شود، افزود: باتوجه به زمان بر بودن پاکسازی و تمیزکاری مخازن، پیش بینی می‌شود که اواسط فروردین ماه سال آینده امکان بارگیری یک محموله پارازایلین فراهم شود.
حاتم زاده در پایان خاطرنشان کرد: با پایان تعمیرات و تعویض غربال‌های مولکولی پیش بینی می‌شود امکان تولید محصول پارازایلین در پتروشیمی نوری مطابق با ظرفیت طراحی شده و حتی فراتر از ان فراهم شود.
خواندن 149 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395