شنبه, 18 اسفند 1397 ساعت 16:30

اطلاعات تکميلي

  • روزنامه ایتالیایی:

امکان جایگزینی نفت ایران و ونزوئلا وجود ندارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

روزنامه ایتالیایی 'ایل سوله'نوشت: تفاوت نفت شل امریکایی با نفت ایران و ونزوئلا به اندازه ای است که در عمل امکان جایگزینی برای آنها وجود ندارد.این روزنامه روز شنبه در گزارشی با عنوان 'بازار نفت در معرض مخاطرات ناشی از تحریم های امریکا علیه ونزوئلا و ایران' افزود: تحریم یکجانبه همزمان این دو تولیدکننده بزرگ نفت، باعث کاهش عرضه انواع نفت شده که به نوبه خود به افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی منجر گردیده است.
ایل سوله نوشت: فرضیه تامین کمبود نفت جهانی توسط نفت شیل امریکا عمدتا حاصل تبلیغات امریکایی ها است و باید دانست که تفاوت این نوع از نفت امریکایی با انواع دیگر نفت به اندازه ای است که عملا امکان جایگزینی آنها را ندارد.


Iran and Venezuela oil

آثار تحریم نفتی ونزوئلا سریعأ بر اقتصاد آن کشور آشکار شده، چرا که خود امریکا اولین خریدار نفت ونزوئلا است و شرکت نفت ونزوئلایی ' PDVSA' هنوز در یافتن مشتریان جدید موفقیت چندانی نداشته است.
در عین حال امریکا مشخص نیست معافیت هشت کشور را بعد از تاریخ 4 ماه مه آینده تمدید کند.
تلاش احتمالی تهران برای دور زدن تحریم ها می تواند حتی با واکنش نظامی (رژیم) اسرائیل روبرو شود و نتانیاهو تهدید کرده است که 'اگر ایران سعی کند که تحریم ها را از طریق قاچاق نفت از راه دریا دور بزند، نیروی دریایی اسرائیل نقش مهم تری در جلوگیری از این اقدامات ایران ایفا خواهد کرد.'
مقام های آمریکایی پیش از این ادعا کرده بودند که تولید نفت شیل آمریکا و نیز عرضه گسترده نفت کشورهای عمده تولیدکننده نفت می تواند منجر به کاهش صادرات نفت ایران و ونزوئلا شود. با وجود این تلاش ها، به دلیل افزایش قیمت نفت، دولت ترامپ مجبور به ارایه معافیت های خرید نفتی برای هشت کشور خریدار نفت ایران شد.

منبع: ایرنا
خواندن 139 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395