شنبه, 18 اسفند 1397 ساعت 23:00

اطلاعات تکميلي

  • دبیر کانون انبوه سازان مسکن در گفت و گو با عصر اقتصاد:

صنعتی سازی مسکن در ایران حمایت نمی شود

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

 
 

سجاد عسگری

عصراقتصاددبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران گفت: دلیل عدم دستیابی به صنعتی سازی در ایران، سیاست های نادرست و نبود ابزارهای مورد نیاز است.

فرشید پورحاجت درگفت وگو با عصر اقتصاد اظهار کرد: نبود مشوق های مورد نیاز در طول سال های گذشته و نبود نیروی انسانی ماهر باعث شده است که امروز هزینه کردن برای صنعتی سازی توجیه اقتصادی نداشته باشد.
وی ادامه داد: درصد استفاده از ظرفیت صنعتی سازی در ساخت و ساز ایران نسبت به دنیا خیلی پایین تر است و تجربه نشان داده که قیمت نهایی صنعتی سازی در حوزه تولید مسکن از ساخت و ساز به صورت عمده بیشتر است. صنعتی سازی در صرف زمان موثر و به دنبال آن در ساخت مسکن  تاثیر قابل توجهی دارد و بازگشت سرمایه را کاهش می دهد .
پورحاجت  تشریح کرد: دلیل عدم دستیابی به صنعتی سازی در ایران، سیاست های نادرست و نبود ابزارهای مورد نیاز است. از طرفی این موضوع هم مطرح است که تا چه میزان  فناوری های نوین در حوزه تولید مسکن مد نظر قرار داده ایم .
وی در خصوص انبوه سازی نیز معتقد است: اگر در سال های گذشته انبوه سازی ها صورت نمی گرفت، قیمت فعلی مسکن بسیار بالاتر بود. این مساله در بازار عرضه و تقاضا فاکتور بسیار مهمی در قیمت تمام شده به حساب آمده و این بازار از اقتصاد کلان و بازار های همسو تبعیت می کند . انبوه سازی در سال های گذشته کمک به حوزه تولید بوده و از افزایش قیمت جلوگیری کرده است .
دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان افزود: افزایش تعداد این کالا در زمان، کاهش هزینه ، خرید اجناس ، تامین مصالح، تدارک و پشتیبانی، نیروی انسانی تاثیر می گذارد.
خواندن 410 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395