یکشنبه, 19 اسفند 1397 ساعت 09:38

5 هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی احداث می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد:  رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم انعقاد تفاهم نامه با سازمان بسیج سازندگی از تآمین مسکن برای 5000 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی خبر داد.

 

وحید قبادی دانا در مراسم انعقاد تفاهم نامه مشترک فی مابین سازمان بهزیستی کشور و سازمان بسیج سازندگی با موضوع مشارکت در تأمین مسکن 5000 هزار خانوار تحت پوشش و مناسب سازی محیط زندگی و مبلمان شهری گفت: از امروز نهضت مردمی مناسب سازی محیط زندگی افراد دارای معلولیت با حضور جهادی دانشجویان و دانش آموزان در مناطق محروم مرزی آغاز می شود.
 رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره مفاد این تفاهم نامه اظها کرد: مقرر شد، 5 هزار واحد مسکونی در مناطق مرزی، استان‌های محروم و در شهرهای زیر 25 هزار نفر برای مددجویان اعم از زنان سرپرست خانوار و معلولان تحت پوشش بهزیستی احداث شود.
وی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته برای این واحدهای مسکونی افزود: سازمان بهزیستی مبلغ 10 میلیون تومان به صوت بلاعوض به این خانوارها پرداخت می کند، همچنین  هزینه های عوارض، حق انشعابات آب، برق و گاز و سایر هزینه های ساخت به صورت رایگان در اختیار خانواده های نیازمند قرار خواهد گرفت.
 قبادی دانا در ادامه اضافه کرد: سازمان بسیج سازندگی نیز تمهیدات لازم را برای خدمات فنی و مهندسی به منظور احداث و ساخت توسط داوطلبین و مهندسین بسیجی که به صورت جهادی در مناطق محروم فعالیت می کنند را به صورت رایگان انجام خواهد داد.

Welfare Custodians

 رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان مدت زمان اجرای تفاهم نامه را یک سال عنوان کرد و یادآور شد: تا سال آینده 5 هزار واحد مسکونی در مناطق محروم و مرزی در شهرهای زیر 25 هزار نفر، همچنین 10 هزار واحد مسکونی برای تردد معلولان مناسب‌سازی خواهد شد.

اجرای 40 هزار پروژه عمرانی زودبازده

محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی نیز در این نشست گفت: شبکه سازی نیروهای انقلابی از مزیت های این سازمان است و در سال جاری، 40 هزار پروژه عمرانی زودبازده در دستورکار این سازمان قرار گرفت.
وی با اشاره به فعالیت 250 هزار نیروی کار بسیج سازندگی افزود: سازمان بسیج سازندگی یک نهاد تسهیل گر است که واسطه ها و هزینه های بالاسری را حذف می کند.
زهرایی خاطرنشان کرد: ساخت واحد مسکونی طبق روال مرسوم ، 18 ماه طول می کشد اما با کار جهادی، این بازه زمانی کاهش می یابد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی تاکید کرد: اولویت ساخت مسکن برای مددجویان بهزیستی در مناطق حاشیه شهرها، مناطق محروم، مناطق مرزی و روستایی و شهرهای با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر است.
خواندن 355 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395