جمعه, 09 فروردين 1398 ساعت 22:01

اختصاص 40 هزار میلیارد ریال برای جبران خسارت سیل کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از اختصاص 40 هزار میلیارد ریال برای جبران خسارت و بازسازی واحدهای مسکونی و اراضی کشاورزی خسارت دیده ناشی از سیل در بیش از 20 استان کشور خبر داد.

مهدی جمالی نژاد روز پنجشنبه در بازدید از شهرها و روستاهای خسارت دیده اصفهان افزود: بارندگی های اخیر به برخی از استان ها از جمله گلستان، مازندران، خوزستان و لرستان خسارت های بیشتری وارد کرده است.
وی اظهارداشت: این مقدار اعتبار با توجه به میزان خسارت های وارد شده به هر استان تخصیص پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به برآورد خسارت سیل اخیر به استان اصفهان بیان کرد: بارندگی شدید بیش از یکهزار و 800 میلیارد ریال به این استان خسارت وارد کرد.
جمالی نژاد اضافه کرد: پایش و ارزیابی برای برآورد میزان خسارت های سیل اخیر به استانها ادامه دارد و بطور یقین به این مبالغ اضافه خواهد شد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور تصریح کرد: باید در وزارت کشور و مدیریت بحران تلاش کنیم تا این مبالغ هر چه سریعتر به استان ها تخصیص یابد.

جبران خسارت

وی در مورد تالاب بین المللی گاوخونی بیان کرد: بارندگی های اخیر نوید این را می دهد که تالاب گاوخونی اصفهان مجدد زنده شود.
به تاکید وی مهندسی و مدیریت برای جلوگیری از خشک شدن این تالاب لازم است.
جمالی نژاد با اشاره به این که امسال بارش های خوبی در کشور داشتیم، خاطرنشان کرد: خاطرات بد گذشته به ما گوشزد می کند که باید از خواب غفلت بیدار شویم و با تدبیر و صرفه جویی در همه حوزه ها از خشکی مجدد رودخانه و تالاب گاوخونی جلوگیری کنیم.
سیلاب اخیر به بیش از 700 واحد مسکونی، بخشی از پل های مواصلاتی، زمین های کشاورزی، مجموعه های پرورش طیور و ابنیه زیربنایی استان اصفهان آسیب زد.
واحدهای آسیب دیده بیشتر در مناطق جنوبی و سمیرم، بخش شرقی همچون دهستان های بهارستان و کوهستان، جبل، کوهپایه، خورو بیابانک و نایین و شهرستان های غرب استان اصفهان واقع هستند.
به دنبال بارش برف و باران در شرق و غرب استان اصفهان در روزهای اخیر، بسیاری از رودخانه های فصلی منطقه جاری و برخی رودخانه های دائمی که به دلیل خشکسالی کم آب شده بودند دوباره لبریز شدند.

منبع:‌ ایرنا
خواندن 318 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395