دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 08:39

اطلاعات تکميلي

  •   4وزیر در صحن علنی مجلس اعلام کردند

برآورد خسارت 35هزار میلیارد تومانی برای سیل

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: بهارستان روز گذشته میزبان 4وزیر برای ارائه گزارش در مورد خسارات سیل اخیر بود.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و رضا اردکانیان وزیر نیرو، چهار عضو کابینه بودند که در صحن علنی حضور یافتند و هر یک به ارائه آمار و ارقام در مورد میزان خسارت وارد شده در اثر سیل پرداختند.
رئیس سازمان هواشناسی و رئیس سازمان امداد و نجات نیز در این جلسه به ارائه گزارش اقدام کرد.

وزیر کشور:

سیل حدود 35 هزار میلیارد تومان خسارت وارد کرد

وزیر کشور میزان خسارات سیل اخیر را بین 30 تا 35 هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: 25 استان و بیش از چهار هزار و 400 روستا در کشور درگیر سیل شدند.
عبدالرضا رحمانی فضلی اظهار کرد: این سیل بی نظیر بود و منجر شد که تمام این 25 استان درگیر مشکلات بسیاری از جمله آب گرفتگی ها تخریب منازل، واحد های تولدی کشاورزی پل ها و جاده و خسارت های بسیاری دیگری شوند.
حجتی:

سیل 13 هزار میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی وارد کرد

وزیر جهادکشاورزی، گفت: وقوع سیل در کشور، تا امروز (یکشنبه، 25 فروردین) حدود 13 هزار میلیارد تومان خسارت به تولیدکنندگان زیربخش های مختلف بخش کشاورزی وارد کرد.
محمود حجتی با اشاره به اینکه سه هزار میلیارد تومان از کل خسارت های وارد شده به بخش کشاورزی، مربوط به کشت و صنعت های خوزستان است، گفت: در خوزستان همچنان آسیب می بینیم.
به گفته وزیر جهادکشاورزی، بیشترین خسارت ها به زیربخش های زراعت، باغبانی، دامپروری، زنبور عسل و مرغداری ها وارد شده است.
حجتی اظهار کرد: به دنبال وقوع سیل در کشور، 600 مرغداری در سطح کشور آسیب دید.
اسلامی:

14هزار کیلومتر از راه های کشور دچار آسیب شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: بیش از 14 هزار کیلومتر از راه های کشور اعم از راه های اصلی، فرعی و روستایی در بیش از 6 هزار و 800 نقطه کشور، در اثر سیل دچار آسیب شد.
محمد اسلامی اظهار کرد: خسارت های وارد شده به راه های کشور به طور کلی از نوع آب بردگی، آب شستگی، فرونشست، ریزش کوه و یا رانش زمین بوده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در این مقاطع به بیش از 10 هزار و 900 ابنیه فنی (از جمله پل ها و آب رو ها) آسیب وارد شد که در این ارتباط،725 پل به طور کامل تخریب شد.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سیلاب اخیر سه هزار و 250 میلیارد تومان خسارت به راه ها، مسیرهای ریلی، ابنیه فنی و تاسیسات راه و شهرسازی وارد کرد.
وزیر نیرو:

سیلاب 2100 میلیارد تومان به تاسیسات آب و برق خسارت زد

وزیر نیرو با بیان اینکه سیلاب هفته های اخیر 2100 میلیارد تومان خسارت به تاسیسات آب و برق وارد کرد، گفت: برق 2 هزار و 352 روستا به علت سیلاب قطع شد اما اکنون تنها برق 35 روستا به علت عدم دسترسی همچنان قطع است.
رضا اردکانیان با بیان اینکه 23 استان کشور درگیر سیل بود، اضافه کرد: آنچه که در سه هفته گذشته در کشو رخ داد، ناشی از بارش های شدید در مدت زمانی طولانی و در پهنه گسترده ای از کشور بود.
اردکانیان افزود: آبرسانی به سه هزار و 788 روستا به علت سیلاب قطع شد، اما اکنون تنها 1.5 درصد این روستاها مشکل برقراری شبکه آب را دارند.
جلسه علنی روز گذشته مجلس البته حاشیه هایی هم داشت.
هنگامی که علی اصغر پیوندی رئیس سازمان هلال احمر در حال ارائه گزارش خود به نمایندگان بود تعدادی از نمایندگان اصفهان با حضور در کنار صندلی وزیر نیرو با وی به صحبت کردند اما به یک باره فریادهای اکبر ترکی نماینده فریدن و فریدون شهر در پارلمان شنیده شد که اردکانیان را خطاب قرار داده بود، وی نسبت به عملکرد وزرات نیرو درخصوص سدهایی که در اصفهان وجود دارد، معترض بود.
در ادامه برخی از نمایندگان اصفهان تلاش کردند تا این نماینده را آرام کنند و وی را به گوشه ای برده و معاون وزیر نیرو دقایقی را با وی به صحبت پرداخت.
زمانی که وزیر نیرو در پشت تریبون مجلس قرار گرفت تا گزارش خود را ارائه کند، در هنگام سخنرانی وی، بهروز نعمتی نماینده تهران با فریاد خطاب به وزیر نیرو گفت: آقای اردکانیان پس کی می خواهید این کارها را انجام دهید.
 
خواندن 325 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط