یکشنبه, 15 اسفند 1395 ساعت 12:22

اطلاعات تکميلي

  • رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران:

نخستین دفتر پزشکی ایران در خارج کشور راه اندازی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نخستین دفتر این دانشگاه در دانشگاه سلیمانیه عراق افتتاح شد و شاید بتوان گفت این نخستین دفتر وزارت بهداشت است که بطوررسمی و با توافق دوجانبه در خارج کشور راه اندازی شده است.

علی جعفریان افزود: وظیفه اصلی این دفتر این است که شرایط تحصیل در ایران را برای دانشجویان متقاضی تحصیلات تکمیلی رشته های پزشکی فراهم و آنان را در این زمینه راهنمایی کند.
وی خاطرنشان کرد: این دفتر ، مراحل درخواست تحصیلی دانشجویان عراقی در ایران را تسهیل و علاوه بر آن ، ارتباطات علمی بین دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه سلیمانیه را برقرار می کند.
وی ادامه داد: براین اساس، اساتید ایرانی برحسب نیاز دانشگاه سلیمانیه عراق در برنامه های پژوهشی و آموزشی و همچنین سمینارها شرکت خواهند داشت و نخستین برنامه در این خصوص، سخنرانی اساتید ایرانی در اواخر فروردین ماه سال آینده در یک کنگره خواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهارکرد:دست اندرکاران دانشگاه سلیمانیه عراق تمایل زیادی به ایجاد یک مرکز تحقیقاتی در این شهر با همکاری این دانشگاه دارند تا سطح آموزشی و پژوهشی خود را ارتقا دهند و کریوکولوم های (برنامه آموزشی) خود را بازنگری کنند.
جعفریان تاکید کرد: این دفتر نخستین دفتری به شمار می اید که از طرف وزارت بهداشت در خارج از کشور به صورت رسمی و با تفاهم نامه دوجانبه فعال می شودو اگر عملکرد آن موفقیت آمیز باشد ، می توانیم شعبه ای از دانشگاه را برای برخی رشته ها - که در آنجا راه اندازی نشده است - در سلیمانیه عراق ایجاد کنیم.
دانشگاه علوم پزشکی تهران در زمان حاضر از 36 کشور جهان جذب دانشجو دارد؛ به گونه ای که 664 دانشجوی خارجی از سال 2011 در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.
منبع:ایرنا
خواندن 3669 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395