یکشنبه, 10 ارديبهشت 1396 ساعت 05:28

کاهش پرداخت مردم وارتقای خدمات درمانی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، از افزایش ظرفیت اعزام بازنشستگان تامین اجتماعی به مشهد مقدس در اجرای طرح کرامت رضوی خبر داد.

به گزارش مهر، سید تقی نوربخش گفت: طی سه سال گذشته و از زمان شروع به کار دولت یازدهم هر سال شاهد افزایش مستمری بازنشستگان بیش از نرخ تورم بوده ایم و با اقدامات صورت گرفته بخشی از عقب ماندگی های سالهای قبل جبران شده است اما هنوز تا رفع مشکلات بازنشستگان و پرداخت حقوق مناسب به آنان فاصله داریم.

وی با اشاره به تصویب شرایط مناسب برای پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی در برنامه ششم توسعه، افزود: با پرداخت بدهی دولت به تأمین اجتماعی امکان تأمین منابع برای همسان سازی حقوق بازنشستگان فراهم می شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه به اقدامات گسترده صورت گرفته برای ارتقاء خدمات درمانی پرداخت و گفت: هزینه درمان بیمه شدگان و بازنشستگان تأمین اجتماعی از ٧٠٠٠ میلیارد تومان در سال ٩٢ به ١٩٠٠٠ میلیارد تومان در سال ٩٥ رسید.

نوربخش افزود: در سال های اخیر اقدامات اساسی برای کاهش پرداخت از جیب و ارتقاء همه جانبه خدمات درمانی صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، افزایش ظرفیت اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس در اجرای طرح کرامت رضوی را از دیگر برنامه های سازمان تأمین اجتماعی عنوان کرد و گفت: طرح کرامت رضوی برای سفر رایگان به مشهد را امسال یک و نیم برابر می کنیم و اعزام بازنشستگان از روزهای آینده و در هفته کارگر آغاز می شود.

وی توسعه خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی با اولویت مناطق محروم را مورد تأکید قرار داد و افزود: در سال جاری ٤ بیمارستان نیز در مناطق محروم افتتاح می شود و دو بیمارستان در روزهای آینده افتتاح خواهد شد.

نوربخش صیانت از اموال بیمه شدگان و بازنشستگان را مهمترین وظیفه سازمان تأمین اجتماعی دانست و گفت: ما صیانت از اموال شما را وظیفه خود می دانیم و باپیگیری های صورت گرفته و حکم دستگاه قضایی ٦٠٠ میلیارد تومان از اموال شما به سازمان بازگشته است و ٤٠٠ میلیارد تومان نیز در محاکم پیگیری می کنیم تا به سازمان برگردانیم.

هتلینگ بیمارستان های تامین اجتماعی تا پایان سال ارتقاء می یابد

 همچنین معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: هتلینگ (خدمات غیر پزشکی به بیمار بستری در بیمارستان) همه بیمارستان های تامین اجتماعی تا پایان امسال ارتقاء می یابد که این خدمات در بخش تاسیسات، تجهیزات، فضای بهداشتی و فضای عمومی بیمارستانی است.

محمدعلی همتی در گفت و گو با ایرنا افزود:همچنین تا سال گذشته برای ارائه خدمات بهتر به بیماران به ویژه بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی، 570 میلیارد ریال برای پروژه ای مربوط به هتلینگ ٤٢ بیمارستان وابسته به سازمان تامین اجتماعی هزینه شد که این هزینه برای22 بیمارستان در سال 94 و مابقی در سال 95 اجرایی شد.

وی ادامه داد: عمده نگرش توسعه مراکز درمانی در این سازمان به سمت مناطق محروم است و به همین منظور در دولت یازدهم به این موضوع توجه ویژه ای شد.

همتی گفت: ساماندهی درمانگاه ها در مجموع به صورت مرکز سرپایی، عمومی، تخصصی و پلی کلینیک های تخصصی در استان های مختلف کشور در حوزه تامین اجتماعی در حال توسعه است اما تلاش می شود در مناطق محروم، بیشتر به این موضوع پرداخته شود.

وی ادامه داد: با توسعه فعالیت های درمانی در مناطق محروم،‌ فاصله دریافت خدمات درمانی در نقاط مختلف به حداقل رسانده می شود تا همه بیمه شدگان برای دریافت خدمات، دسترسی عادلانه داشته باشند.

وی اظهار کرد: امسال، پنج بیمارستان و 25 مرکز درمانی در حال ساخت در حوزه تامین اجتماعی وجود دارد و در حال برنامه ریزی برای هفت بیمارستان و 20 مرکز درمانی دیگر هستیم.

همتی بدون اشاره به اعتبارات موردنیاز برای ساخت و بهره برداری از این بیمارستان ها و مراکز درمانی، اضافه کرد: قرار است امسال در بخش درمان، چهار بیمارستان در اهواز، ایلام، آبادان و دزفول به بهره برداری برسد.

همتی به اعتبارات بخش درمان این سازمان نیز اشاره کرد و گفت: امسال حدود 19 هزار میلیارد تومان برای هزینه های درمانی بیمه شدگان و مستمری بگیران موضوع تخصیص داده شده است.

خدمات سازمان تامین اجتماعی در زمان حاضر به بیش از 13 میلیون بیمه شده اصلی و افراد خانواده شان و حدود سه میلیون مستمری بگیر و اعضای خانواده آنان که در مجموع به بیش از پنج میلیون تن می رسند، ارائه می شود؛ همچنین کارفرمایان و مدیران بیش از یک میلیون و 500 هزار کارگاه و واحد تولیدی کشور نیز با این سازمان در ارتباط هستند.

سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور دارای مراکز مختلف بیمه ای و درمانی است و اکنون 42 میلیون بیمه شده این سازمان در 356 بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی، بخش قابل توجهی از خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان را به صورت رایگان دریافت می کنند.

خواندن 1172 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395