دولت و مدیریت کلان

معاون اول رئیس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت حذف مقررات زائد و دست و پاگیر از سر راه فعالان اقتصادی تاکید کرد که وزرا و روسای دستگاه‌های اجرایی باید شجاعانه نسبت به حذف مقررات زائد اقدام کنند و اجازه ندهند مقاومت‌های درون دستگاهی مانع از این تصمیم مهم و راهگشا شود.
چهارشنبه, 02 مهر 1399 ساعت 09:26

تورم شهریور ۱۳۹۹ به ۲۶ درصد رسید

نرخ تورم سالانه شهریور ۹۹، به ۲۶ درصد رسید که نسبت به تورم سالیانه در ماه قبل،٠.٢ درصد افزایش نشان می‌دهد.این نرخ برای دهک اول ٢٣.٤ درصد وبرای دهک دهم ٢٩.٩ درصد است.
وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: برخی از نمایندگان نیز در مورد عملکرد نظام بانکی و به ویژه بانک‌های خصوصی پرسشی داشتند که قرار شد تا ۱۰ روز آینده نظر خود را به صورت مکتوب اعلام کنیم.
نمایندگان مخالف کلیات طرح دوفوریتی جهش تولید و تامین مسکن براین باورند که این طرح نقدینگی کشور را افزایش می دهد و همچنین از عهده تامین مسکن ۲۸ میلیون خانوار در سال ۱۴۰۵ برنمی آید.
رئیس جمهور با بیان اینکه "آمریکا نه می‌تواند مذاکره را بر ما تحمیل کند و نه جنگ را"، تاکید کرد که برای جهان نیز امروز زمان "نه" گفتن به زورگویی و قلدرمآبی است. دوران سلطه و هژمونی به سرآمده است و ملت‌ها و فرزندان ما سزاوار دنیایی بهتر، امن‌تر و…
رئیس جمهور گفت: ۲ سال و نیم آمریکا جنگ اقتصادی علیه ما را شروع کرد؛ این جنگ اقتصادی بر مبنای توهم و محاسبات غلط آنها بود.
ربیعی از پرداخت وام به مشاغل آسیب دیده از کرونا تا پایان مهرماه و تمدید شدن وام ودیعه مسکن تا پایان دیماه خبر داد.
رئیس‌جمهور گفت: هفته دفاع مقدس یادآور پایمردی، آزادگی و جانفشانی ملتی است که توانستند پیروزی پرشکوه‏شان را در صفحه تاریخ ماندگار کنند.
اکنون نقش مطالبه گری تشکل ها به دلیل تحریم ها و بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا جدی تر از گذشته است در صورتیکه دولت به تعهدات مالی خود با شرکت های بخش خصوصی پایبند نباشد حیات شرکت ها به مخاطره می افتد و باید برای آنها چاره اندیشی…
دوشنبه, 31 شهریور 1399 ساعت 12:12

ورود مردم به بورس به سود سیستم بانکی است

ریاست هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی کشور ادامه داد: لازمه حضور شرکت‌ها در بورس شفاف بودن فعالیت‌های آنهاست و از این طریق می‌توانند بخشی از نقدینگی موردنیاز خود را تأمین کنند. بورس در حال حاضر رقیب جدی برای سیستم بانکی محسوب می‌شود و اگر از این بستر استفاده…
مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی روز گذشته با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی برگزار شد. دژپسند در این مجمع از رشد صنعت بیمه را شایسته قدردانی دانست.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ۳۱هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح تأمین کالاهای اساسی ویژه اقشار آسیب‌پذیر اختصاص یافت.
عملیات فرازآوری و آزمایش‌های تولیدی چاه شماره 10 طرح توسعه میدان نفتی دانان با موفقیت و با نرخ تولید 2200 بشکه در روز اجرا و به عنوان اولین چاه حفر شده در طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان دانان، رسماً به نمایندگان بهره ­برداری و نظارت شرکت نفت مناطق مرکزی…
یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس طرح شفافیت آرا نمایندگان را بررسی می‌کند.
محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه 31 شهریور) در نهمین جلسه شورای هماهنگی روسای کمیسیون‌ها و هیئت رئیسه مجلس، با اشاره به اهمیت جایگاه نفت و گاز برای توسعه همه جانبه کشور، گفت: در مجموعه حکمرانی کشور، تکلیف ما با موضوع نفت و گاز هنوز روشن…
رئیس جمهوری تاکید کرد: ارز مورد نیاز سال ۹۹ و ذخیره سازی استراتژیک مصوب کماکان باید در اولویت اقدامات بانک مرکزی باشد و تسهیلات مورد نیاز برای تامین ارز لازم در این خصوص فراهم شود.
رئیس‌جمهوری تاکید کرد که در دوران کرونا و پسا کرونا سرمایه‌گذاری‌ها باید به امور ضروری‌تر هدایت شود.
استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا اظهار داشت: 70 درصد نقدینگی در بازار سرمایه زیر 10 میلیون تومان و متعلق به دهک‌های پایین جامعه است که پس انداز خود را از روی اعتماد به دولت وارد این بازار کرده‌اند.
رئیس سازمان بازرسی می‌گوید بانک‌ها مجبور می‌شوند به پروژه‌های فاقد صرفه اقتصادی تسهیلات بدهند رئیس سازمان بازرسی کل کشور از بانک‌ها خواست چنانچه با فشار مقامات برای پرداخت تسهیلات به پروژه‌هایی که اولویت کشور نیست یا صرفه اقتصادی روبه‌رو شدند، به این سازمان خبر دهند.
یکشنبه, 30 شهریور 1399 ساعت 11:59

دشمن تا امروز هر غلطی خواسته، کرده است

نماینده بروجرد گفت: قطعاً مکانیسم ماشه بدون تیر خواهد بود و دشمن تا به امروز هر غلطی که خواسته کرده است و در این شرایط ملت ما باید بیش از گذشته خود را قوی کند و در مقابل آنان بایستد.
نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس می‌گوید در صورت تداوم عملکرد فعلی ایمیدرو، طرح تحقیق و تفحص از این سازمان با کمک کمیسیون صنایع و معادن مجلس کلید خواهد خورد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: «ترامپ» رئیس جمهور شود یا «بایدن»، هیچ فرقی در سیاست اصلی ضربه زدن به ملت ایران حاصل نخواهد شد، پس لازم است روی قوی شدن ملت ایران تمرکز کنیم.
رئیس کمیسیون اقتصادی نحوه عرضه خودرو در بورس را تشریح کرد.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در دیدار با عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خواستار توجه ویژه مجلس به صنایع دانش بنیان و پیشرفته کشور وکمک به ارتقاء سطح اقتصاد دانش بنیان در کشور شد
نماینده قائمشهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: تراکم و انباشت مشکلات مزمن اقتصادی، معیشتی، نارسایی‌های فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی که همه برخواسته از کاستی‌ها و ضعف‌های مدیریتی و اجرایی در دولت و کمبودهای نظارتی مجلس قبلی بوده است، بار مشکلات زیادی بر دوش مجلس یازدهم قرار داده.
رئیس‌جمهور گفت: تامین ارز مورد نیاز سال ۹۹ و ذخیره‌سازی استراتژیک مصوب کماکان باید در اولویت اقدامات بانک مرکزی باشد.
ربیعی، سخنگوی دولت گفت: ما فعال شدن مکانیسم ماشه نگران نیستیم اما نگران ماشه‌ای هستیم که به هر دلیل اعم از ناآگاهی یا بی‌دقتی در کشورمان چکانده شود.
گزارشی از حداقل قیمت تمام شده وعده های غذایی برای یک خانواده چهارنفری در فضای مجازی منتشر شد که بازتاب زیادی داشت.
شنبه, 29 شهریور 1399 ساعت 08:48

نوبخت: بودجه سال آینده انبساطی است

به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه، بودجه سال آینده انبساطی و همانند امسال بخشی از اعتبارات مورد نیاز، از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و بخصوص سهام‌های دولت از طریق بورس تامین خواهد شد.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید روی قاچاق دارو مراقبت بیشتری داشته باشیم، گفت: خبرهایی رسیده که برخی قاچاقچی‌ها داروها را قاچاق می‌کنند و در کشورهای همسایه برای سودجویی می‌فروشند.
صفحه 1 از 354

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399