وزارت کشور و انتخابات

یکشنبه, 06 بهمن 1398 ساعت 16:34

۹۰ درصد آسیب‌های کشور تولید داخل است

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: ۸۰ تا ۹۰ درصد آسیب‌های داخل کشور دستپخت خودمان است هرچند خارجی‌ها هم در این زمینه تاثیر دارند.
وزیر کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد قاچاق کالا از داخل به خارج مربوط به قاچاق سوخت بوده ، از کاهش چشمگیر در این زمینه خبر داد و اعلام کرد قاچاق سوخت ۹ میلیارد لیتر کاهش یافته است.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با هشدار به اتباعی که به صورت غیرقانونی وارد خاک ایران شده‌ و هم اکنون مشغول به کار هستند؛ از همکاری اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص ایجاد رسته…
وزیر کشور گفت: نمی‌توانیم از انجمن‌های خود با عمر چند ساله انتظاری را داشته باشیم که از یک حزب اروپایی با 208 سال قدمت داریم.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور اظهارات مطرح شده در خصوص نحوه برخورد با اغتشاشات اخیر از زبان و‌ زیر کشور را تقطیع شده دانست و از رسانه‌ها خواست تا از ورود به میدانی که بدخواهان گسترانیده‌اند، دوری کنند.
وزیر کشور از تایید صلاحیت بیش از 91 درصد از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.
وزیر کشور اضافه کرد: طبق گزارش ارائه شده حدود ۹ هزار و ۱۶۲ نفر تاکنون ثبت نام کرده اند که ۹۸۶ نفر زن و هشت هزار و ۱۷۶ نفر مرد هستند.
مکان ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران مشخص شد.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با تاکید براینکه برای تامین امنیت و آسایش مردم با هنجار شکنان برخورد می شود، گفت: هر اعتراضی در بستر خود امکان‌پذیر است.
عصراقتصاد: ستاد انتخابات وزارت کشور با صدور اطلاعیه اعلام کرد: ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۱۰آذر ماه ۹۸ آغاز و به مدت یک هفته ادامه دارد.
شنبه, 18 آبان 1398 ساعت 10:31

وزیر کشور عازم کردستان شد

وزیر کشور به منظور ارزیابی پیشرفت طرح‌های توسعه‌ای، اقتصادی و اجتماعی عازم استان کردستان شد.
وزیر کشور به دنبال وقوع زلزله در برخی مناطق شمال غرب کشور در دستوری به رییس سازمان مدیریت بحران خواستار رسیدگی سریع به وضعیت زلزله زدگان و مناطق زلزله زده شد.
یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 14:00

مصادیق جرائم انتخاباتی اعلام شد

مدیر کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی، با اشاره به مصادیق جرائم انتخاباتی، استفاده مستقیم و آشکار از امکانات دولتی و بیت المال برای تحقق اهداف انتخاباتی کاندیداها ؛ واگذاری اماکن دولتی و عمومی به برخی از نامزده به منظور برگزاری نشست های تبلیغاتی را از…
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از دستگیری ۷ نفر در جریان اتفاقات بازی تراکتورسازی و استقلال خبر داد.
وزیر کشور به زائران مراسم اربعین توصیه کرد که مدت اقامت خود را در عراق کوتاه کنند.
نشست مشترک اربعین روز دوشنبه در شهر مقدس کربلا با حضور مسوولان ذیربط در دو کشور و ریاست وزیران کشور ایران و عراق برگزار شد و در این نشست رحمانی فضلی لغو کامل روادید میان دو کشور را پیشنهاد کرد.
وزیر کشور با بیان اینکه آمادگی‌های لازم برای حضور حداقل ۳ میلیون نفر در مراسم اربعین تدارک دیده شده است، گفت: از روند کار در مسیر مهران تا نجف و همچنین نجف تا کربلای معلی بازدید داشته و جلسه‌ای با وزیر کشور عراق و استانداران مرزی خواهیم داشت.
مرز خسروی در شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه با حضور وزرای کشورهای جمهوری اسلامی ایران و عراق به صورت رسمی برای تردد زائران اربعین حسینی (ع) بازگشایی شد.
براساس پیش بینی استاندار کرمانشاه احتمال میرود حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر از زائران اربعین امسال از مرز خسروی عازم کربلا شوند.
یکشنبه, 10 شهریور 1398 ساعت 11:11

وضعیت خدمات الکترونیک وزارت کشور

وزارت کشور ۱۰ مجوز برای ارائه خدمات صادر می‌کند که از این تعداد تنها دو مورد در گروه خدمات الکترونیک قرار داشته و هشت مورد دیگر فرایندی غیرالکترونیک دارند.
وزیر کشور با بیان اینکه 9 مجموعه اسناد آسیب شناسی توسط وزارت کشور تهیه شده است، توضیح داد: 6 سند از این اسناد آسیب شناسانه در دولت تصویب و ابلاغ شده است، اسنادی همچون میادین بالاشهری، محیط زیست شهری و ... بنابراین با توجه به فعالیت حوزه شهرداری ها و…
قائم‌مقام و سخنگوی وزارت کشور گفت: تعداد ۳۳۳ پرونده شکایت در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری مطرح شد و این کل پرونده‌هایی است که برای متولیان برگزاری انتخابات از بالاترین سطح اجرا در ستاد انتخابات تا اعضای شعبه‌های ما که ۶۰ هزار شعبه بود، تشکیل شد. در این رابطه برای…
معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: یکی از ایرادات فعلی ماده ۱۰۰ روشن نبودن حدود و ثغور وظایف سازنده، مالک، ماموران شهرداری و مهندس ناظر است.
وزیر کشور بر نظارت بیشتر بر قیمت کالاها تاکید کرد.
وزیر کشور گفت: عمده فشاری که امروز بر کشور وارد می شود از ناحیه تحریم نفت و مبادلات بانکی است که البته نگذاشته ایم امور لنگ بماند و صادرات نفت را نیز با روش‌های مختلفی انجام می‌دهیم. عبدالرضا رحمانی فضلی روز شنبه در نشست شورای اداری شهرستان شیروان، اظهار داشت:…
عصراقتصاد: رئیس ستاد انتخابات کشور با تاکید بر اینکه همکاری خوبی بین وزارت کشور و شورای نگهبان وجود دارد، در خصوص الکترونیکی شدن انتخابات مجلس اظهار کرد: تاکنون نسبت به احراز هویت با شورای نگهبان به اجماع رسیده ایم. بنابراین در این دوره به طور الکترونیک احراز هویت خواهیم کرد.
با حکم وزیر کشور حسین قاسمی به عنوان مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور منصوب شد.
رحمانی فضلی گفت: در حال حاضر فضای اطلاع رسانی و رسانه‌ای کالا در حوزه‌های ارز، سکه، مسکن و خودرو کاملاً مدیریت شده است و دستگاه‌های اجرایی مرتبط موطف هستند دائماً رصد کنند و اطلاعات درست را به مردم بدهند.
وزیر کشور حاشیه‌نشینی را یکی از پنج آسیبی عنوان کرد که رهبر معظم انقلاب نیز در این خصوص تاکیدات بسیاری مطرح کردند.
وزیر کشور گفت: بار مسئولیت مقابله با تحریم ها در شرایط فعلی را باید به عهده استانداران گذاشت چرا که آنها توان و اختیار لازم را در این زمینه دارند.
صفحه 1 از 10

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395