سازمان برنامه بودجه

چهارشنبه, 29 آبان 1398 ساعت 10:26

یارانه حمایتی ۲۰میلیون نفر واریز شد

نخستین مرحله واریز یارانه حمایتی ساعت ۲۴ شب گذشته به حساب یارانه نقدی برخی مشمولان واریز شد.
معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: فقط ۲۵ میلیون لیتر بنزین از ۹۵ میلیون لیتر مصرفی کشور به قیمت آزاد فروخته می‌شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در مورد قطع وابستگی به منابع نفتی هم تمام تلاش خود را معطوف می‌کنیم که از محل فروش نفت در اعتبارات هزینه‌ای مبلغی اختصاص ندهیم.
دوشنبه, 27 آبان 1398 ساعت 10:30

واریز کمک حمایت معیشتی دولت از امشب

اولین پرداخت مبالغ حمایت معیشتی به خانوارها در راستای جبران آسیب‌های ناشی از افزایش قیمت بنزین از امشب آغاز می‌شود.
معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: براساس الگوهای اقتصادی، تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین بر سطح عمومی قیمت‌ها، حدود ۲ درصد محاسبه شده است.
صدا و سیما نوشت: یک مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: کمک معیشتی دولت به ۱۸ میلیون خانوار قطعا به صورت نقدی خواهد بود.
رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: نوع نگاهمان به درآمد‌ها و مصارف دوساله است، اما مصوبه‌ای که از مجلس می‌گیریم مانند سنوات گذشته بودجه سالانه است و بودجه یک سال را از مجلس مصوبه می‌گیریم.
 عصر اقتصاد: رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سال گذشته براثر حوادث طبیعی همانند سیل ۳۶ هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد، و هشت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به صورت بلا عوض پرداخت شده است.
رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: برای بودجه ۳۸۲ شرکت دولتی رقمی معادل یک میلیون و ۴۴۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده، این ارقام بر مبنای بودجه ریزی عملکرد شرکت‌ها و قیمت تمام شده فعالیت‌های شرکت‌های دولتی، تهیه شده است.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تهیه برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت از وظایف اصلی این نهاد است، تهیه بودجه سنواتی نیز از جمله برنامه‌های کوتاه مدت است.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: به همراه لایحه بودجه، سه برنامه عمرانی، اشتغال و یارانه‌های پنهان و آشکار خواهیم داشت که درباره این موارد در سیزدهمین جلسه ستاد بودجه تصمیم گیری شده است.
بررسی ضوابط مالی تنظیم لایحه بودجه ۹۹ جزییات مربوط به سقف افزایش اضافه کار، عیدی و پاداش کارمندان را مشخص کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: درباره نحوه هزینه‌کردها و اولویت آنها کمیته‌ای تشکیل داده‌ایم. در حال حاضر هزار دستگاه ردیف و 9 هزار برنامه ردیف داریم که باید برای آنها برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: میانگین افزایش حقوق و دستمزد ۱۵ درصد در نظر گرفته شده که این رقم برای افرادی که حقوق کمتر می‌گیرند بیش از ۲۰ درصد خواهد شد که این موضوع منوط به مباحث دیگری است که متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: حدود ۸۶ هزار طرح عمرانی ناتمام در کشور وجود دارد که منابع ما برای اجرای آن محدود است بنابراین اولویت بندی ما این است که بتوانیم همه طرح‌هایی که در سال ۱۳۹۹ قابلیت تکمیل شدن را دارد در اولویت بگذاریم.
هادي قوامي نماينده اسفراين در مجلس شوراي اسلامي گفت: كميته تحقيق و تفحص از سازمان هدفمندي يارانه ها يك سال عملكرد اين سازمان را مورد بررسي قرار داد و براساس نتايج به دست آمده سازمان هدفمندي يارانه ها هيچ تخلفي انجام نداده است.
رییس سازمان برنامه بودجه از سرمایه گذاری ۷۳۰۰ میلیارد تومانی برای آموزش عالی در سال جاری خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم این تخصیص‌های برای آموزش عالی به ۱۰۰ درصد برسد.
محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: اگرچه درآمدها در سال جاری کامل تحقق پیدا نمی‌کند اما از آنجایی که هزینه‌ها براساس درآمدها تنظیم شده، کشور در سال ۹۸ کسری بودجه ندارد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اعلام اینکه ۵۰۰۰ میلیارد تومان به حساب بازنشستگان به عنوان هم‌ترازی واریز می‌شود، گفت: بازار ارز نسبتا به ثبات رسیده است و دولت نیز با همه سختی‌ها شوک بزرگی که به اقتصاد وارد شد را مهار کرد و واقعیت این است که رشد فزاینده…
بررسی اعتبارات بودجه بیانگر آن است که نسبت درآمد مالیاتی به اعتبارات هزینه‌ای طی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ از افزایش ۷,۸ درصدی برخوردار بوده است.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری تا پایان دولت دوازدهم به شبکه ریلی متصل می شود، یکی از اولویت های ستاد اقتصاد مقاومتی را توسعه شبکه ریلی عنوان کرد.
عصراقتصاد: رییس سازمان در این جلسه اظهار کرد: در اصلاح ساختار بودجه، آنچه كه غایت اصلی و اساسی ما است، تغییر منتج به بهبود است و ما از تمام دیدگاه‌ها، حتی دیدگاه‌های متفاوت كه در این امر مهم كمك كند، استقبال می‌كنیم.
چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 15:07

اعلام شیوه تهاتر بدهی‌های دولت

رییس سازمان برنامه و بودجه شیوه‌نامه اجرایی تسویه و تهاتر بدهی‌های دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی یا بدهی اشخاص یادشده به دولت یا بانک‌ها و مؤسسه‌های اعتباری غیربانکی را ابلاغ کرد.
چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 11:08

حذف موازی‌كاری از قانون آمار كشور

عصراقتصاد: چهار موضوع "حذف موازی‌كاری در تولید و انتشار آمارهای رسمی شاخص قیمت و حساب‌های ملی"،" پیش‌نویس قانون آمار كشور"،" گزارش پیشرفت برنامه ملی توسعه آمار كشور" و نیز" تمدید فعالیت كمیته آمارهای بخش خصوصی به مدت ۲ سال" تصمیم‌های لازم اتخاذ و به عنوان تصمیم شورای عالی آمار تصویب…
سه شنبه, 22 مرداد 1398 ساعت 08:34

اصلاح 4حوزه در بودجه سال آینده

عصراقتصاد: رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به متفاوت بودن بودجه سال آینده گفت: در اصلاح ساختار بودجه چهار حوزه نسبت به گذشته اصلاح و تغییر پیدا كرد كه یكی از آنها اصلاح درآمدهاست و همچنین رویكرد اصلاح ساختار بودجه، كاهش وابستگی به نفت است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با توجه به اینکه در شرایط سخت تحریمی، بخش قابل توجهی از منابع بودجه را از دست خواهیم داد، ضرورت دارد که اصلاح ساختار بودجه را به سمتی سوق دهیم که میزان اتکای مستقیم به منابع نفتی به تدریج به صفر برسد.
عصراقتصاد: معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ما نیازمند واردات برنج هستیم، گفت: اما دولت اجازه نمی‌دهد واردات برنج زمانی انجام شود که به دسترنج شالی‌کاران آسیب بزند.
هیأت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور، آیین‌نامه اجرایی بند ج تبصره ۲۰ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را تصویب کرد.
عصراقتصاد: اصلاح ساختار بودجه موضوع جلسه غیر علنی روز گذشته نمایندگان مجلس با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه بود که روز گذشته برگزار شد و بر اساس آن قرار است در فرصت زمانی بودجه دو سالانه سال 99 به ضمیمه سال 98 تنظیم شود.
سه شنبه, 11 تیر 1398 ساعت 13:05

انتصاب رییس جدید مرکز آمار ایران

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در حکمی «جواد حسین‌زاده نیستانی» را به ریاست مرکز آمار ایران منصوب کرد.
صفحه 1 از 4

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395