دوشنبه, 04 شهریور 1398 ساعت 10:30
کد خبر: 60718

افتتاح پروژه‌های زیربنایی روستایی همزمان با هفته دولت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس‌جمهور گفت: ما خوشحالیم که در هفته دولت شاهد افتتاح‌ پروژهای متعدد در همه استانها بخصوص در روستاها هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در مراسم ارائه دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت های روستایی و پس از گزارش استاندار استان سیستان و بلوچستان به وسیله ویدئو کنفرانس گفت: افتخار دولت یازدهم و دوازدهم، گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان است.
اهم اظهارات وی را بخوانید؛
*روزی که مشعل گاز در زاهدان روشن شد، یک روز تاریخی برای مردم استان بود. گازرسانی باید با سرعت بیشتری در استان ادامه یابد.
*{ با صدور دستور بهره برداری از طرح های برق رسانی به ۴۶ روستا، آبرسانی به ۳۵ روستا، هفت مرکز خدمات درمانی و بهداشتی و یک کیلومتر راه روستایی و دسترسی ۴۱۹ روستا به شبکه اطلاعات ملی}: توسعه راه آهن و توسعه بندر چابهار با مشارکت هند و افغانستان کار بسیار بزرگی در استان بود. از نیروهای مسلح برای برقراری امنیت در استان باید تشکر کرد.
*{ پس از ارائه گزارش استاندار فارس از افتتاح پروژه‌های دولت در توسعه زیرساخت‌های روستاهای استان فارس}: استان فارس مرکز فرهنگی و تمدنی ایران و پرچمدار تمدن باستانی ایران و مرکزی بسیار مهم برای گردشگری تاریخی و زیارتی است.
* این استان مرکز گردشگری سلامت است و خوشبختانه مرکزیت بسیار مهمی ار لحاظ دانشگاهی، علمی و بخصوص پزشکی دارد. ما خوشحالیم که در هفته دولت شاهد افتتاح‌ پروژهای متعدد در همه استانها بخصوص در روستاها هستیم.

افتتاح پروژه های روستایی استان آذربایجان غربی

*{ پس از ارائه گزارش استاندار آذربایجان غربی از افتتاح پروژه‌های استانی و روستایی در این استان}: استان آذربایجان غربی مظهر وحدت اقوام و مذاهب مختلف است و دو پروژه به یاد ماندنی در دولت یازدهم و دوازدهم در این استان اجرا شد.
* اولین این پروژه که مهترین آن است، احیای دریاچه ارومیه است که موجب استقرار جمعیت و حیات کشاورزی و حتی زیست انسانی در جمعیت غرب کشور که بالغ بر ۱۵ میلیون می شود، است. اگر اقدامات دولت برای احیای این دریاچه نبود امروز باید ۱۵ میلیون نفر از این منطقه مهاجرت می‌کردند و کل کشاورزی منطقه نابود شده بود.
* این بزرگترین افتخار برای دولت یازدهم و دوازدهم در محیط زیست و احیای شرایط زیست در شمالغرب کشور است.
* دومین پروژه، اتصال ارومیه به شبکه راه آهن سراسری که جزو آرزوهای دیرین مردم این استان برای شنیدن سوت قطار بود، است. در ماه‌های گذشته افتتاح های فراوانی از شبکه آبیاری، سد و سایر مسائل در این استان اتفاق افتاد.

افتتاح پروژه های روستایی استان کرمان

*{ پس از استماع گزارش استاندار کرمان به صورت ویدئو کنفرانس}: کرمان به عنوان بهشت معادن کشور جایگاه عظیمی از لحاظ استخراج معادن مورد استفاده کشور دارد. الحمدلله در این دولت و دولت یازدهم اقدامات بسیار خوبی در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی انجام گرفت.
*یک طرح مهم این دولت که توسط بخش خصوصی انجام می شود و دولت حمایت می کند مسئله رساندن آب از دریای عمان به استان کرمان و همچنین یزد است که موجب یک تحول بزرگ برای پیشرفت این دو استان خواهد بود.

افتتاح پروژه های روستایی استان لرستان

*{ پس از ارائه گزارش استاندار لرستان در خصوص پروژه های زیربنایی روستایی}:استان لرستان، استانی است که همواره پشتوانه بزرگ قدرت ملی ما بوده و هر وقت کشور ما خدای ناکرده در خطری قرار گرفته مردم لرستان در خط مقدم دفاع از کشور و وطن عزیزشان بودند.
*{ با اشاره به سیل اوایل سال در استان لرستان}: با کمال تاسف در اوایل امسال، در فروردین ماه، در سیل های مهیبی که مردم در برخی از استان ها با آن مواجه شدند، استان لرستان هم با یک مشکل بزرگ مواجه شد، مخصوصا پلدختر که در درد و رنج مردم پرآوازه بود.
* من باید تشکر از همه دستگاه هایی که تلاش می کنند، تشکر کنم؛ از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از وزارت کشور و از تمام دستگاه های اجرایی که در طول این مدت 5 ماه و چند روز همه توان خود را برای مرمت و بازسازی مناطق تخریب شده به کار گرفتند. برای آنها آرزوی توفیق می کنم و برای مردم عزیز استان به دلیل زحمات و سختی هایی که در آغاز سال با آن مواجه شدند، تقاضای بردباری می کنم.

منبع: خبرآنلاین

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395