وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه ۱۵ درصد تولید ناخالص داخلی کشور بر اثر کرونا متاثر می‌شود، گفت: در آینده‌ای نزدیک سهام شرکتهای دولتی با سقف خرید ۲میلیون تومان به‌ازای هر نفر عرضه خواهدشد.
دوشنبه, 11 فروردين 1399 ساعت 14:43

نقش اساسی مالیات در غیرنفتی شدن اقتصاد

آمارها و اظهار نظرات رسمی نشان می‌دهد که مالیات پرظرفیت‌ترین ابزار برای جایگزین شدن درآمدهای نفتی کشور و به تبع آن جبران کسری بودجه دولت در سال پیشرو و نیز سال‌های آینده است. این مهم البته در گرو سیستمی و شفاف کردن فرآیندهای مالیاتی در راستای جلوگیری از فساد و…
وزیر اقتصاد «جهش تولید» را نیازمند توسعه صادرات دانست و افزود: برای فراهم شدن بستر صادرات باید تکنولوژی تولید را ارتقا دهیم و کیفیت را بالا ببریم.
وزیر اقتصاد، از گمرکات خواست که مانع واردات کالاهای گروه ۴ در سال ۹۹ شوند.
در شرایطی که این روزها محیط کسب‌وکار کشور با شیوع گسترده کرونا و تاثیرات منفی آن بر اقتصاد دست‌و پنجه نرم می‌کند، وزیر امور اقتصادی و دارایی مجموعه اقدامات این وزارتخانه را در زمینه بهبود محیط کسب‌وکار در سال ۱۳۹۸ را تشریح کرد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، جهت حمایت از بخش های اقتصادی کشور، از تصویب پیشنهادات حمایتی این سازمان از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا و و تصویب و اجرای آن در قالب بسته سیاستی و حمایتی سران قوا در سال 1399 خبر…
چهارشنبه, 28 اسفند 1398 ساعت 09:44

وزیر اقتصاد: مهلت پرداخت مالیات تمدید شد

فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد کشور در جمع خبرنگاران گفت: حقوق همه دستگاه‌ها و کارکنان دولت تا دیروز پرداخت شده و حدود ۲ هزار میلیارد تومان با مدیریت وجوه نقد خزانه مطالبات و تخصیص‌های مربوط به بهداشت و درمان و سلامت پرداخت شده است.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور تمهیدات حمایتی این سازمان در راستای حمایت از فعالیت‌های اقتصادی آسیب‌دیده از بیماری کرونا را برای مؤدیان مالیاتی تشریح کرد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور تمهیدات حمایتی سازمان امور مالیاتی کشور در راستای حمایت از فعالیت های اقتصادی آسیب دیده از بیماری کرونا برای مودیان مالیاتی را تشریح کرد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه ای، مهلت بخشودگی جرایم قابل بخشش اسفندماه 1398 را به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور تا پایان خردادماه 1399 تمدید کرد.
مدیر کل دفتر حسابرسی مالیاتی گفت: برای کاهش و یا معافیت مالیاتی کسب و کارهایی که دچار مشکل شده اند، دولت اختیاری ندارد و باید قانون تغییر کند.
به منظور پیشگیری از ویروس کرونا ، کلیه جلسات هیات های حل اختلاف مالیاتی در تهران تا پایان سال جاری لغو شد.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از لغو برگزاری جلسات هیات های حل اختلاف مالیاتی به منظور جلوگیری از گسترش بیماری کرونا خبرداد و گفت: این جلسات در سال 1399 برگزار می شود.
شنبه, 10 اسفند 1398 ساعت 19:24

اظهارات باید با تحقیق باشد

محمود علیزاده معاون سازمان مالیاتی درباره بدهی 418 میلیارد تومانی گروه عظام که در دادگاه مطرح شده به خبرگزاری فارس گفت: نشر اینگونه مسائل به شکل کلی درست نیست و باید (از سازمان مالیاتی) خواسته شود تاگزارش مبسوط بدهیم. اگر قاضی معتقد است مالیات کمتر مطالبه شده است، می بایست…
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، میزان بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیاتی در اسفندماه را اعلام کرد.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، با تاکید بر اینکه پایان اسفندماه سال جاری، آخرین فرصت بخشودگی جرایم قابل بخشش موضوع برخی مواد قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده است، میزان بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیاتی در اسفندماه را اعلام کرد.
چهارشنبه, 30 بهمن 1398 ساعت 09:15

حجم تجارت کشور در آستانه ۸۰ میلیارد دلار

عصر اقتصاد: با وجود سخت‌ترین تحریم‌ها در 11 ماه اخیر 39 میلیارد دلار صادرات و 40 میلیارد دلار واردات صورت گرفته که نسبت به سال گذشته صادرات ما رشد خوبی داشته است.
رییس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: ما عزم جدی داریم که از طریق بانک‌های اطلاعاتی مانع فرار مالیاتی شویم و عدالت مالیاتی را اجرا کنیم.
وزیر اقتصاد گفت: ما پایه‌های جدیدی را در حوزه مالیات معرفی کردیم و در این راستا معافیت‌های مالیاتی را هم پیشنهاد داده‌ایم چرا که ما معتقدیم کسی که مالیات خوب می‌دهد نباید تحت فشار قرار بگیرد.
یک کارشناس اقتصادی گفت: اخد مالیات از املاک و خودروهای لوکس شروعی برای استفاده درست از مالیات بعنوان یک ابزار تنظیم گر، و عاملی برای تنظیم بازار ساخت و ساز کشور است.
فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه امسال بازار سرمایه رشد بیش از ۱۴۰ درصدی داشته است، افزود: بازار سرمایه، یک پناهگاهی برای نقدینگی های سرگردان، در تأمین مالی بخش تولید اقتصاد است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: به دنبال یک قانون قوی برای اجرای سیاست مولدسازی اموال و دارایی دولت هستیم و از این رو یک لایحه با رعایت جوانب مختلف در وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال تدوین هستیم و به دولت ارسال خواهد شد.
سرپرست دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان امور مالیاتی از ثبت‌نام بیش از ۵۰ درصد از مشمولان حوزه درمان تا پایان دی امسال در سامانه فروشگاهی خبر داد.
عصراقتصاد: وزیر امور اقتصادی با بیان این که بدون شک کاهش صادرات و تولید نفت رشد اقتصادی کلی را منفی کرده، رشد اقتصادی بدون نفت را در 6 ماه اول سال 0.5 درصد اعلام کرد.
رییس سازمان مالیاتی با صدور بخشنامه‌ای ذخیره حق سنوات را هزینه قابل قبول مالیاتی اعلام کرد.
یکشنبه, 13 بهمن 1398 ساعت 14:04

اعلام شرایط بخشودگی جرایم مالیاتی

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، شرایط بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش در بهمن‌ماه را اعلام کرد.
شنبه, 12 بهمن 1398 ساعت 13:28

خط قرمز ما فرار مالیاتی است

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: خط قرمز ما فرار مالیاتی است که من اسم آن را دزدی، تاراج بیت المال و حق‌الناس می‌گذارم و هر شخص در هر رده و صنفی اگر این تخلف را مرتکب شود به صورت حقوقی و کیفری به شدت با آن برخورد خواهد شد.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: ۸ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور به عنوان مالیات در اختیار دولت قرار می‌گیرد که با این رقم نمی‌توان وظایف حاکمیتی را انجام داد.
رئیس مرکز بهبود محیط کسب‌وکار وزارت اقتصاد از عدم همکاری ۷ دستگاه با هیات مقررات زدایی خبر داد.
معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: در عملکردها با معافیت ۵۰ درصدی اقتصاد ایران از مالیات مواجه نیستیم.
صفحه 1 از 15

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399