مجلس

نماینده مردم اشنویه با بیان این آرام کردن مردم بسیار مهم است اما جزیره‌ای کار کردن ارکان تصمیم‌گیر باعث بسیاری از مشکلات شده است، گفت: فراکسیون امید پیشنهاد داد مسئولان امنیتی و سران سه قوه به مجلس بیایند و راهکار ارائه دهند.
دوشنبه, 27 آبان 1398 ساعت 15:18

نظر کارشناسی وحی منزل نیست

نماینده مردم شیراز گفت: سران سه قوه بگویند در نحوه کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین کارشناسان چه کسانی بودند؟
رئیس فراکسیون امید در نامه‌ای به رئیس مجلس خواستار بررسی جلسه‌ای با حضور سران قوا و مسئولان امنیتی درباره توضیح در خصوص سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین و چگونگی ایجاد بستر‌های اجرای این طرح شد.
دوشنبه, 27 آبان 1398 ساعت 12:51

مجلس جایگاه خود را از دست داده است

یک نماینده مجلس گفت: امروز می‌بینیم تصمیمی در میان سران قوا گرفته شده بعد یکی از سران قوا اعلام می‌کند که من آنجا مخالف بودم یا مجمع تشخیص بیانیه می‌دهد که ما کاره‌ای نبودیم یا سخنگوی مجلس شورای اسلامی هم می‌گوید ما کاره‌ای نبودیم. این برای مردم سوال ایجاد می‌کند…
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس دغدغه‌های مردم در زمینه مشکلات اقتصادی را با جدیت دنبال خواهند کرد.
یکی از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی قرار است استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه کند.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی پس از پایان جلسه غیرعلنی مجلس گفت: طرح سهمیه‌بندی بنزین به تصویب شورای عالی امنیت ملی و تایید سران قوه و رهبری رسیده است و لازم‌الاجرا بوده و مجلس از آن حمایت می‌کند.
سخنگوی فراکسیون امید گفت: با توجه به تاکیدات صبح امروز مقام معظم رهبری، دو طرح فراکسیون امید درباره لغو افزایش قیمت بنزین از دستور کار خارج شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ما یک طرح سه‌فوریتی تهیه کردیم به نام طرح توقف افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۸ که فردا خدمت همکاران ارائه دهیم و اگر مصلحت کشور اقتضا کند ما بگوییم هرگونه افزایش قیمت فعلا متوقف شود.
یک عضو کمیسیون انرژی تاکید کرد: کشور در شرایط خاصی قرار دارد سران سه قوا هم با رصد همین شرایط موجود تصمیم به افزایش قیمت بنزین گرفتند. جبهه‌گیری در برابر دولت درست نیست، ما در مجلس هستیم و می‌دانیم افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین تصمیم سران سه قوه است.
نماینده مردم شبستر گفت:‌ امضاء رئیس مجلس برای افزایش قیمت بنزین بدون در نظر گرفتن نمایندگان بود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی از تقدیم لایحه بودجه سال ۹۹ شرکت‌های دولتی به کمیسیون متبوعش برای بررسی بیشتر خبر داد.
یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب و یا عدم تصویب «FATF» را به همه‌پرسی بگذارند تا مردم نظر دهند.
کسی که چند کارخانه را در کشور ساخته و اداره کرده است یک سرمایه گذار واقعی است حجت السلام رئیسی رئیس قوه قضاییه معتقد است حمایت قوه قضاییه از تولیدکنندگان همیشگی و مداوم است. این موضوع با واکنش حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور روبرو شد.
رئیس کمسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات ذرت آلوده به کشور و نگهداری آن در گمرک تاکید کرد که حتی یک کیلو از این ذرت‌ها هم وارد کشور نشده است.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:در خصوص ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال و پسران زیر ۱۵ سال از آقای رییسی درخواست حمایت داریم.
علی لاریجانی، رئیس مجلس گفت: ظاهرا آقای ترامپ متوجه نیست که خاک و نفت سوریه متعلق به دولت و ملت این کشور است و آمریکا حق ندارد با تجاوز به خاک آن کشور و تصرف میادین نفتی قصد غارت آن را داشته باشد.
وزرای کشور و ارتباطات برای پاسخ به سوالات نمایندگان بافق، شاهین‌شهر و گرمسار به مجلس می‌آیند.
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران قابلیت‌های هسته‌ای خودش را حتما در حضور بازرسان و ناظران آژانس ارتقاء خواهد داد.
طرح رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی و هم چنین طرح ممنوعیت ورود خبرنگاران رسانه‌های تبعیت کننده از تحریم‌های آمریکا به کشور در دستور کار کمیسیون های تخصصی مجلس در هفته آینده قرار دارد.
رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که امروز آمریکا به دنبال انزوای جمهوری اسلامی در مجامع جهانی است و ما باید با در نظر گرفتن منافع ملی گام برداریم.
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ CFT با ایرادات جدی از سوی شورای نگهبان مواجه شده است و تکلیفش هم در آینده نزدیک مشخص نخواهد شد.حشمت‌الله فلاحت پیشه ، درباره آخرین تصمیم گروه ویژه اقدام مالی موسوم به (FATF) گفت: نتیجه نشست (FATF) در…
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تداوم ساخت داخل و حمایت همه بخش‌ها صنعتی گفت:در فاصله بسیار کوتاه به فناوری‌هایی دست خواهیم یافت که فراتر از نیاز امروز صنعت کشور است و حتی می تواند زمینه ساز صادرات نوآوری ها و تولیدات فناورانه ما به سایر کشورها شود.
سخنگوی کمیسون اصل۹۰ مجلس ضمن تایید اقدامات قوه قضاییه در زمینه مبارزه با فساد به بایدها و نباید‌هایی که مورد توجه قرار گیرند، پرداخت.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: شورای شهر باید از ماجرای واگذاری املاک نجومی تحقیق و تفحص کند تا موارد و مصادیق مبهم در این پرونده روشن شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بانک رفاه کارگران می‌تواند مشکلات بخش تولید را حل کرده و گردش اقتصادی کشور را به حرکت در بیاورد.
با توجه به رفع ایرادات شورای نگهبان، دیگر شورا ایرادی نداشت که مجلس شورای اسلامی بخواهد آن را رفع کند پس یعنی پالرمو تایید شده و باید رییس جمهور آن را به عنوان قانون ابلاغ کند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، امتیاز تحصیلی‌خاص به فرزندان هیات علمی دانشگاه آزاد را مغایر با قانون اساسی عنوان کرد.
عنوان این طرح حذف زبان انگلیسی نیست بلکه عنوان آن رفع انحصار از تدریس زبان انگلیسی در مدارس است، لذا این تعبیر که نمایندگان امضاکننده به دنبال حذف زبان انگلیسی هستند درست نیست.
یکشنبه, 21 مهر 1398 ساعت 00:00

سنگ اندازی 65 نفری

مرضیه صدریعصر اقتصاد: با وجود نظر مشترک نمایندگان با دولت در مورد نیاز اقتصاد کشور به تشکیل وزارتخانه مستقل برای تجارت و بازرگانی و تصویب طرح بهارستانی ها در مجلس با 116 رای موافق، در حالی که این مصوبه تنها در انتظار تایید شورای نگهبان برای عبور از خان آخر…
صفحه 1 از 51

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395