مجلس

نماینده مردم کرمانشاه گفت: از سال ۹۷تا ۹۹ یک ریال به مستمری بگیران و حقوق رزمندگان معسر اضافه نشده است.
امروز در صحن مجلس طرح ساماندهی سهام عدالت و شفافیت آرای نمایندگان اعلام وصول شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما در مجلس یازدهم باید خود را متعهد بدانیم که همه تصمیمات و اقداماتمان براساس اصول خط امام(ره) باشد.
رئیس جدید قوه مقننه در نخستین نطق پیش از دستور خود که به طور زنده از شبکه خبر پخش می‌شد، اولویت‌های یازدهم دوره مجلس شورای اسلامی را در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دیپلماتیک را تشریح کرد.
 در آستانۀ آغاز به کار یازدهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی، دکتر مهدی طغیانی نمایندۀ مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ضمن بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه و دیدار با مدیرعامل و معاونان این شرکت، بر اهمیت رفع موانع و مشکلات تولیدکنندگان داخلی تأکید کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس یازدهم در بُرهه حساسی از تاریخ انقلاب اسلامی ایران و در آغاز برداشتن گام چهل ساله دوّم آن و درحالیکه جمهوری اسلامی با مجموعه‌ای از قوّت‌ها، ضعف‌ها، فرصت‌ها و تهدیدها روبرو است،‌ با همدلی و وحدت میان نمایندگان، برای حل مشکلات آنها، آغاز…
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی پیشنهاد داد که پذیرش دانشجویان جدیدالورود از نیم‌سال دوم سال تحصیلی باشد.
چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 11:51

زمان اولین جلسه مجلس یازدهم مشخص شد

فردا جلسه علنی مجلس برای انتخابات هیئت رئیسه مجلس یازدهم در اجلاسیه اول برگزار می‌شود.
منتخب تهران بابت مصاحبه‌ای که اخیرا با یکی از شبکه‌های خارجی انجام داده بود، عذرخواهی کرد.
مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم شورای اسلامی دقایقی پیش با حضور مقامات کشوری و لشکری آغاز شد.
مجلس یازدهم با حضور رئیس جمهور از امروز آغاز به کار می کند. رییس ستاد برگزاری آیین افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم صبح روز چهارشنبه با تلاوت قرآن کریم و با حضور ۲۷۶ نماینده منتخب و رییس جمهوری برگزار می‌شود.
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس دهم از حضور رؤسای قوای سه‌گانه و قرائت پیام رهبر انقلاب در مراسم افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد.
همکاری همدلانه دولت دوازدهم و مجلس یازدهم با تمام تفاوت‌های سیاسی و جناحی، در بحبوحه چالش‌های روزافزون کشور مطالبه‌ای است که مردم به آن چشم امید دوخته و دولت در پیشگامی برای تحقق آن، دست دوستی به سوی مجلس دراز کرده است.
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 09:40

جلسات مجلس مجازی می شود

تفاهم‌نامه‌ای میان مجلس شورای اسلامی وزارت ارتباطات و یکی از اپراتورهای تلفن همراه برای تأمین زیرساخت ارتباطی برگزاری جلسات غیرحضوری مجلس با حضور معاون اجرایی رییس مجلس شورای اسلامی امضا شد.
محمد ارفع نگاهی به مهمترین طرح ها و لوایح اقتصادی بررسی شده در مجلس دهم نشان می دهد عملکرد این دوره مجلس از لحاظ اقتصادی نمره چندان درخشانی نخواهد گرفت و اقدامات آن در راس امور بودن خانه ملت را در مسائل اقتصادی زیر سئوال می برد.
دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399 ساعت 14:01

‌افزایش حقوق‌ سال ۹۹ در غیاب مجلس تصویب شد

نماینده سمنان و مهدی شهر در مجلس دهم گفت: ‌افزایش حقوق‌های سال ۹۹ که در غیاب مجلس تصویب شد، نه با قانون تطبیق دارد و نه با واقعیت‌های تلخ کشورمان که اکثر حقوق‌ها زیرخط فقر است.
نماینده ایذه در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در برخی از نقاط جنوبی کشور فکر می‌کنند بیماری کرونا از نظر اخلاقی و حیثیتی بد است بنابراین آن را پنهان می‌کنند و نمی‌گویند که اعضای خانواده‌شان به آن مبتلا شده‌اند یا خیر.
مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد: در سال ۹۸ به‌واسطه ابعاد کوچک‌تر کسری بودجه و برخی مسائل دیگر، پیامدهای کسری بودجه چندان به فضای واقعی اقتصاد منتقل نشد، اما در سال ۹۹ این موضوع بسیار جدی است.
بخش خصوصی، نظام صنفی و جامعه مدنی استفاده از دیدگاه‌های کارشناسی غیردولتی را یکی از راهکارهای افزایش کیفیت قوانین می‌دانند محمد ارفع یکی از مشکلات نظام قانونگذاری در کشور ما کیفیت اندک قوانین مصوب پارلمان است؛ به طوری که بسیاری از مصوبات مجلس شورای اسلامی به فاصله اندکی از زمان…
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که دولت ۵۰ درصد از سهام خودش را به جاماندگان از دریافت سهام عدالت واگذار کند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی مخالفت و آن را از دستور کار مجلس خارج کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‎تواند در خصوص پرونده‎های موضوع این قانون و یا جرائم مرتبط حسب مورد از طریق رئیس سازمان تعزیرات حکومتی یا دادستان، تعقیب و رسیدگی به پرونده را از بدو تشکیل تا مرحله اجرای احکام، از مراجع…
دستور کار جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس در هفته آینده به شرح زیر است:
چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 ساعت 08:16

جدیدترین اصلاحات مجلس در قواعد حقوقی چک و برات

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی روزگذشته مجلس شورای اسلامی موادی از لایحه تجارت را که از شورای نگهبان اعاده شده بود،بررسی و با اصلاحات انجام شده از سوی کمیسیون حقوقی و قضایی موافقت کردند. اصلاحات انجام‌شده در حوزه قواعد حقوقی مرتبط با با دو سند تجاری مهم،…
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی به بررسی انطباق آیین نامه دورکاری کارکنان با شرایط بحران کرونا پرداخت.
نمایندگان مجلس با اصلاحات ویرایشی و ادبی لایحه الحاق دولت ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین‌المللی مواد غذایی فسادپذیر و تجهیزات خاص کاربردی برای اینگونه جابه‌جایی‌ها موافقت کردند.
دوشنبه, 15 ارديبهشت 1399 ساعت 11:55

واحد پول ایران تومان می‌شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت) جزئیات لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور را تصویب کردند.
امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: مسلما ارزش سهام عدالت با حمایت از تولیدات داخل افزایش می‌یابد و ما در مجلس یازدهم پیگیر دریافت این سهام از سوی افراد فاقد آن در دهک‌های پایین جامعه خواهیم بود.
نماینده سمنان تاکید کرد: کمک معیشتی دولت به هیچ عنوان با مشکلات مردم همخوانی ندارد و یک میلیون تومان، یک چهارم هزینه امور جاری یک خانواده است بنابراین دولت باید مبلغ این کمک معیشتی را افزایش دهد.
چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1399 ساعت 09:28

مشارکت عمومی - خصوصی یا ماشین بزرگ توزیع رانت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیأت‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت درباره لایحه مشارکت عمومی - خصوصی که در دستور کار کمیسیون تخصصی مجلس قرار دارد، تاکید کرد که در صورت قانون شدن این لایحه، ظرفیت تبدیل شدن به یک «ماشین بزرگ توزیع رانت» را خواهد داشت.
صفحه 1 از 57

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399