مجلس

هادی قوامی شرط لازم برای رسیدن به ثبات اقتصادی را متناسب کردن شرایط برای عرضه و تقاضا دانست و گفت: نمی توانیم بدون توجه به شرایط موجود داخلی و بین المللی اقداماتی را انجام دهیم و بعد انتظار ثبات داشته باشیم.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه لایحه ساماندهی سهام عدالت در مجلس زیر چاپ است، گفت: نسخه نهایی لایحه هر دو اختیار را به دارندگان سهام عدالت می‌دهد که یا در قالب ETF و یا در قالب سهام هر یک از شرکت‌های سرمایه‌پذیر، فعالیت کنند و مالک…
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، از مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست کرد در بررسی مصوبه مجلس درباره الزام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات‌گیرندگان به رونق شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و تولیدی توجه کند.
شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 06:00

صف آرایی مجلس و «صدا و سیما»

عصراقتصاد: در آستانه انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روزهای اخیر در چند موضوع شاهد هجمه صداو سیما به نمایندگان با دلایل مختلف بودیم. با توجه به اینکه برخی از این حملات ناشی از مباحث کارشناسانه نبود و یا حتی از سوی مسئولان نه چندان مرتبط صورت گرفته است، برخی از…
یکشنبه, 17 شهریور 1398 ساعت 14:40

چرا ایران گام سوم را با احتیاط برداشت؟

حسین نقوی‌حسینی گفت: گام‌هایی که در زمینه کاهش تعهدات برجامی برداشتیم، نمی‌تواند اروپا را به اقدام جدی وادارد. از طرفی شاید این تحلیل درست باشد که ایران قدری در برداشتن گام سوم احتیاط کرد تا اروپایی‌ها و آمریکا درباره پیشنهاد فرانسه به یک توافقی برسند.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در اسلام گرفتن سودِ سود و جریمه حرام است. قانون عملیات بانکداری اسلامی نیاز به اصلاح دارد.
نمایندگان مردم در خانه ملت، به محسن حاجی میرزایی به عنوان وزیر آموزش و پرورش رأی اعتماد دادند.
نمایندگان مردم در خانه ملت، به علی اصغر مونسان به عنوان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رأی اعتماد دادند.
سه شنبه, 12 شهریور 1398 ساعت 10:00

هیچ گاه دروازه دیپلماسی را نبستیم

رییس جمهور خاطرنشان کرد: ما هیچ گاه دروازه دیپلماسی را نبستیم و نخواهیم بست سیاست این دولت از دولت یازدهم تاکنون تداوم ارتباط سازنده با جهان بوده و این را ادامه خواهد داد ما معتقد نیستیم دیپلماسی فعال با مقاومت ملی در تضاد است بلکه این دو مکمل یکدیگر هستند…
نمایندگان از پاسخ‌های وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره برداشت کارمزد بانکی از حساب مشتریان و راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا و علت عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه قانع نشدند.
علی لاریجانی گفت: اکنون بانک‌ها به جای آن که ابتدا طلب خود را از وثیقه برداشت کنند مستقیم به سراغ ضامن رفته و یقه آن را می‌گیرند.
اصغر مسعودی درباره گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: آقای مونسان عملکردش در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مثبت بوده هرچند که ظرفیت‌های گردشگری ما بیش از این حد است. ظرفیت هر استان ما برای گردشگری بیش از وضعیت موجود است اما عملکرد او…
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از گذشت ۳۰ سال هنوز نتوانستیم نفت را از بودجه جدا کنیم! خدا پدر ترامپ را بیامرزد که فشار آورد و ما در حال حذف کردن نفت از بودجه هستیم.
عضو کمیسیون برنامه مجلس می‌گوید کشور برای تامین کالاهای اساسی با ارز دولتی با ۴.۳ میلیارد دلار کسری روبه رو است که می‌تواند از طریق تجدید نظر در تعیین مصادیق کالاهای اساسی براساس نیاز واقعی کشور این کسری را جبران کند.
امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در توئیتی، تجاوز تل آویو به بیروت را خطای محاسباتی نتانیاهو دانست.
نماینده مردم سپیدان در مجلس با بیان اینکه وجود فساد، بی‌عدالتی و تبعیض تحمل دشواری‌ها را برای اقشار آسیب‌پذیر سخت تر می‌کند، گفت: مهمترین مطالبه مردم اجرای عدالت و مبارزه با فساد است.
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با انتقاد از اینکه در مسیر مبارزه با فساد تحت فشار، تخریب، تهدید و فضاسازی قرار گرفتیم، گفت: خودروسازان ۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان بدهی دارند.
نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: یک میلیون خانواده فرهنگی دچار مشکل شده و آبروی آنها در خطر است. از دولت و وزارت آموزش و پرورش درخواست می‌کنیم تا به بیمه فرهنگیان رسیدگی کند.
علی لاریجانی، رییس مجلس گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در حال مطالعه روی بیانیه گام دوم انقلاب است.علی لاریجانی این مطلب را در پاسخ به تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر در مجلس بیان کرد و گفت: ما دو موضوع را به مرکز پژوهش های مجلس ارجاع دادیم؛…
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به حضور وزیر نفت در نشست این فراکسیون، گفت: زنگنه در پاسخ به سوال نمایندگان وضعیت پتروشیمی‌ها، تولید کود، قیر، بازگشت ارز پتروشیمی‌ها به سامانه نیما و کارت سوخت را تشریح کرد.
در هفته آینده هفت تن از وزرای دولت شامل وزرای علوم، بهداشت، کار،صمت، کشور، ارتباطات و وزیر راه جهت بررسی موضوعات مطروحه در کمیسیون‌‌ها و پاسخگویی به سوالات نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حاضر خواهند شد.
یک عضو هیات رئیسه مجلس اظهار کرد: دو نماینده مجلس عضو کمیسیون صنایع و معادن روز گذشته در ارتباط با پرونده مربوط به سایپا بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.
عصراقتصاد: بیش از 75 سال از تصویب قانون تجارت در ایران گذشته است و با وجود تحولات فراوان در عرصه اقتصاد و تجارت، اصلاح مهم و موثری در آن صورت نگرفته است، بنابراین تکمیل صانون تجارت و اصلاح و به روز کردن آم نضرورتی انکار ناپذیر است که شامل ایرادات…
دوشنبه, 28 مرداد 1398 ساعت 08:10

طرح تبلیغاتی 67نماینده منتفی شد

عصراقتصاد: در روزهایی که نزدیکی به انتخابات مجلس، حساسیت بر طرح ها و اظهارات نمایندگان را بیشتر کرده و این قوه را بیش از پیش زیر ذره بین برده است، در اقدامی تعجب برانگیز توسط 67 نماینده طرح «آذربایجان‌مرزی» به مرکزیت خوی در شمال آذربایجان‌غربی در مجلس اعلام وصول شد.
سخنگوی فراکسیون ولایی با اشاره به این توضیحات علی اکبر صالحی که جلسه هیات نظارت بر برجام دو هفته پیش برای گام سوم تشکیل شد و پیشنهاداتی هم به رئیس جمهور داده شده، گفت: سالن مونتاژ سانتریفیوژهای جدید و مدرن را ساخته‌ایم که حدود ۲۰ سانتریفیوژ IR6 در این سالن…
امروز در صحن علنی مجلس بررسی گزارش کمیسیون عمران در مورد نحوه تامین و توزیع قیر رایگان موضوع بند هـ تبصره یک قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در دستور کار نمایندگان قرار گرفت و سخنگوی کمیسیون این گزارش را قرائت کرد.
وزیر کشور در جلسه علنی امروز مجلس با بیان تلاش ها برای ساماندهی سواحل، گفت: عقب نشینی ۶۰ متر از ساحل به دستگاه‌ها ابلاغ شده تا اقدامات لازم را انجام دهند و در غیر این صورت به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، می‌گوید: نه مقام معظم رهبری، نه مجلس، نه دولت و نه قوه قضاییه از نحوه واگذاری بنگاه‌های دولتی راضی نیستند؛ چراکه در آنها ایرادهای جدی می‌بینند.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به آمریکا گفت: اگر فکر می کنید که اقدامات شما قدرت‌نمایی است، بدانید همه ملت ایران در برابر شما ایستاده‌اند همه را تحریم کنید تا بفهمید حادثه‌ای رخ نمی‌دهد.
یک عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به ضرورت امکان انتقاد به همه دستگاه‌ها و نهادهای انتخابی و انتصابی کشور، ورود انتقادات مردم از فضای مجازی به فضای حقیقی را گامی رو به جلو دانست و تاکید کرد: امیدواریم که آیت‌الله رئیسی بتواند حق آزادی بیان را در چارچوب موازین…
صفحه 1 از 50

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395