مجلس

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بنده در پیش جلسات کمیسیون شورای هماهنگی سران اقتصادی شرکت داشتم اما متاسفانه هیچ اسناد پشتیبانی و نتایج اجرای این مصوبه در اختیار ما قرار ندادند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت می تواند با استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای افزایش فروش نفت تراز تجاری کشور را بهبود ببخشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث‌هایی که درباره گشایش اقتصادی در جامعه مطرح است، گفت: نباید توقع حل مشکلات را در هفته و ماه داشت بلکه اثر اقدامات در فصل‌های پیش رو دیده خواهد شد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد اکنون اصلی ترین مشکل در بحث تولید داخل و واردات لاستیک جهت تامین کسری بازار، بحث تامین ارز است که بانک مرکزی در این عرصه باید همکاری لازم را داشته باشد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:تنش‌های سیاسی هیچ منفعتی برای مردم و نظام ندارد امروز تنها عامل وحدت و اتحاد و همدلی توزیع ثروت عادلانه بین مردم است.
رئیس مجلس با بیان این‌که برگزاری کنکور سراسری ضروری است، گفت: باید زمانی کنکور برگزار شود که از رفع مشکلات موجود اطمینان حاصل شده باشد.
یکشنبه, 19 مرداد 1399 ساعت 08:53

احیای کالابرگ درکشمکش دولت و مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز ۲۹ تیر طرحی را با قید دو فوریت به صحن علنی آوردند که خبر از احیای دوباره کالابرگ در سیستم توزیع کالاهای اساسی می‌داد طرحی که تنها یک فوریت آن به تصویب رسید و به کمیسیون برنامه برای چکش‌کاری بیشتر ارجاع داده…
نمایندگان دوفوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با سلب حق تقدم را تصویب کردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما با بررسی طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی به دنبال آن هستیم که مسکن احتکار نشود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس می‌تواند چالش‌های پیش رو را به فرصتی در جهت تحول و ارتقاء کشور تبدیل کند، این مرکز را مغز متفکر و رصدخانه مجلس دانست.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تصویب کلیات طرح تأمین کالاهای اساسی در این کمیسیون خبر داد.
در دیدار اعضای هیات رئیسه صندوق نوآوری و شکوفایی با اعضای فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی، ضمن ارائه گزارش عملکرد صندوق، نیازهای شرکت‌های دانش بنیان ارزیابی شد و نمایندگان عضو این فراکسیون، صندوق نوآوری را تنها نهاد مالی تامین کننده اقتصاد دانش بنیان اعلام کردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنظر می رسد تعویق زمان کنکور تا گذشتن از دوران پیک کرونا و خنک تر شدن هوا که امکان استفاده از ماسک بمدت چند ساعت را میسر کند، ضروری باشد.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی، مالیات بر درآمد اجاره برای سال اول ۶ برابر، سال دوم ۱۲ برابر و سال سوم ۱۸ برابر در نظر گرفته شده است.
شنبه, 11 مرداد 1399 ساعت 15:10

تعیین تکلیف مجلس برای بورس

عزت الله اکبری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تدوین طرحی دو فوریتی مجلس خبر داد که بر اساس آن دولت موظف است نقدینگی در بورس را به سمت تولید و صنعت هدایت کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی بر حل عملیاتی مسائل دارای اولویت و اصلاحات اساسی اقتصادی در محورهای فعالیت‌های تقنینی، نظارتی و اجرایی کشور تاکید کرد.
نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد که ۸ بانک بیش از ۵۰۰واحد مسکونی در اختیار دارند و اگر احتکار واحد‌های مسکونی به وسیله بانک‌ها یا دستگاه‌های دولتی و نهاد‌ها انجام شود 2برابر مالیات محتکران مسکن حقیقی از آن‌ها مالیات گرفته می‌شود.
چهارشنبه, 08 مرداد 1399 ساعت 09:39

واگذاری کیش به چینی ها صحت ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: قرار نیست کیش یا هر نقطه ای از کشورمان به چین یا هر کشور دیگری واگذار شود.
چهارشنبه, 08 مرداد 1399 ساعت 08:48

قیمت فولاد، میلگرد و سیمان تثبیت می‌شود

 به گفته نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی با تصمیمات گرفته شده در جلسه با سرپرست وزارت صمت قیمت فولاد، میلگرد و سیمان در بازار تثبیت می شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، بر ضرورت مقابله با اقدامات صرافی‌های خارجی و برخی صادرکنندگان سودجو که در پی کاهش ارزش پول ملی هستند، تاکید کرد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از عزم دولت و مجلس برای کاهش قیمت سیمان و فولاد خبر داد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دیوان محاسبات، یادآورشد که اولین توقعی که مردم در این شرایط سخت از ما دارند این است که ما مشکلات را به هم پاس ندهیم زیرا مردم ما را مجموعه حاکمیتی یک‌پارچه می‌بینند. مردم از مجموعه کارگزاران نظام باید یک…
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخاب رئیس دیوان محاسبات بر اساس قانون پیش رفت، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه، مسئولیت این کار را برعهده دارد و رقابت جدی و مومنانه‌ای نیز اتفاق افتاد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از طرح مجلس برای پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی در مقطع ارشد خبر داد.
نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس، بر ضرورت تلاش قوا برای بازگشت ارز حاصل از صادرات تاکید کرد و گفت: عدم بازگشت این ارزها وضعیت را نابسامان کرده است.
یکشنبه, 05 مرداد 1399 ساعت 10:36

تکرار اشتباه مجلس هفتم در مجلس یازدهم

 تصویب دو فوریت طرح فسادزای تخصیص قیر رایگان یادآور طرح خسارت‌بار «تثبیت قیمت‌ها»ست که 16 سال پیش در یک دوره دیگر از روی کار آمدن مجلس اصولگرا به تصویب رسیده بود محمد ارفع در حالی به تصویب رسیده است که تاریخ نشان داد طرح تثبیت قیمت‌ها که در مجلس هفتم…
حدود ۵۰ روز از عمر مجلس یازدهم می‌گذرد و تا امروز تعداد ۱۴ کمیسیون اعضای خود را شناخته و فعالیت‌های لازم را نیز آغاز کردند.
چهارشنبه, 01 مرداد 1399 ساعت 12:23

بذرپاش رئیس دیوان محاسبات شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز «بذرپاش» را به عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور انتخاب کردند.
رییس مجلس شورای اسلامی تقویت بخش نظارتی را اولویت مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم یادآور شد که با استفاده از تمام ظرفیت های نظارتی قوه مققنه موضوعات اجرایی سازی قانون و نظارت بر مصوبات هیات دولت تقویت خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تعیین تکلیف جزئیات مرتبط با سهام عدالت و جاماندگان نهادهای حمایتی جمع‌بندی و اختصاص سهام عدالت به جاماندگان خانواده‌های ایثارگران و شهدا خبر داد.
صفحه 1 از 60

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399