اجتماعی و رفاه و اشتغال

عصراقتصاد: سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: جرائم دیرکرد پرداخت حق بیمه افراد سیل زده، بخشیده شد و فرصت جدیدی برای اعتراض یا کمیسیون پزشکی و پرداخت حق بیمه در اختیار آنها قرار می‌دهیم.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: تلاش می شود افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه سال جاری اعمال شود با این میزان افزایش ماهانه هزار و 4٠٠ میلیارد تومان و سالانه ١٧ هزار میلیارد تومان به هزینه های تامین اجتماعی اضافه می شود.
عصراقتصاد: محیط کسب و کار به معنی مجموعه عواملی است که در اداره و عملکرد بنگاه ها مؤثرند ولی تقریباً خارج از کنترل مدیران بنگاه ها قرار دارند. محیط کسب و کار با رویکردها و شاخص های متعددی سنجیده می شود و تقریباً در همه گزارش های بین المللی محیط…
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حقوق بازنشستگان این صندوق براساس احکام جدید سال ۱۳۹۸ پرداخت می شود.
آیین‌نامه اجرایی بندهای (ج) و (ی) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در موضوع تعیین ضریب حقوق و حداقل و حداکثر حقوق بازنشستگان و همسان‌سازی ابلاغ شد.
مرضیه صدری عصراقتصاد: سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، محدودیت ارتباطات مالی و سیاسی بین المللی را عامل اصلی کوچک ماندن بازارهای استارتاپ ها و تحدید آن به فضای داخلی دانست.
عصراقتصاد: مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ضمن اعلام علل مهم مرگ جوانان ایرانی، در عین حال از تدوین سند راهبردی پیشگیری از مرگ زودرس جوانان در کشور خبر داد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعرفه های پزشکی در بخش خصوصی 13 و در بخش دولتی 10 درصد با توجه به شرایط اقتصادی کشور افزایش می یابد.
عصراقتصاد؛ وزیر بهداشت گفت: به جرأت می‌گویم که برخلاف همه فشارهایی که به همکارمان در مناطق سیل زده وارد شد، اما خوشبختانه با برنامه ریزی منسجم ما هیچ ایپدیمی قابل توجهی را در مناطق آسیب دیده نداشتیم و موارد پراکنده را به سرعت مهار کردیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توئیتی تاکید کرد که در مسیر شفافیت، امانتداری و فسادستیزی با احدی تعارف نداریم.
عصراقتصاد: رییس مرکز کار ایران گفت: سختی شرایط تحریم هشداری برای کارفرمایان و فعالین اقتصادی است تا از طریق آموزش مهارت‌های لازم و توانمندسازی نیروی کار موجب افزایش بهره‌وری تولید و عملکرد خود باشند.
رئیس مرکز کار ایران گفت: نمایشگاه بین المللی کار برای ارتباط کارجویان، کارفرمایان و کاریابی های کشور است.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 16:28

حق سنوات،جزو لاینفک خودِ مزد است

علی خدایی از ضرورت محاسبه دقیق حق سنوات کارگران خبر داد و گفت: حق سنوات، جزو مزد است.
عصراقتصاد: شمارش معکوس برای برگزاری دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کار ایران(ایران جابکس) آغاز شد، نمایشگاهی که با هدف نزدیک کردن کارجویان، کارفرمایان وکاریابی‌های سراسرکشور از دوم تا پنجم اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران برگزار می شود.
معاون روابط کار وزارت تعاون از برگزاری همایش ملی کار با موضوع " آینده کار" خبر داد.
به گفته واعظ‌مهدوی؛ نیازمندترین گروه‌های اجتماعی ما (روستاییان و عشایر) عملا از همسان‌سازی حقوق چیزی عایدشان نخواهد شد. حتی در دریافت بسته معیشتی نیز، به همه گروه‌های کشور این بسته داده شد ولی به روستاییان، خیر. البته با پیگیری‌هایی که انجام دادیم برای بازنشتگان صندوق توانستیم این بسته را بگیریم…
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: ابعاد حادثه بسیار گسترده است و همچنان نیاز به کمک‌های مردمی داریم.
سه شنبه, 20 فروردين 1398 ساعت 12:48

حدود نیمی از جمعیت بیکار دهه شصتی هستند

در حال حاضر متولدین دهه ۶۰، جمعیت در محدوده سنی ۲۹ تا ۳۸ سال را تشکیل می‌دهند که طبق آمار، حدود نیمی از جمعیت بیکار را به خود اختصاص داده‌اند.
یک دانش‌آموخته اقتصاد معتقد است؛ در شرایط اقتصادی فعلی، سیل اخیر بار مضاعفی بر دوش کارگران و مزدبگیران خواهد بود.
در آخرین نشست اعضای شورای عالی کار و با تصویب افزایش ۳۶.۵ درصدی حداقل دستمزد سال ۱۳۹۸؛ پایه حقوق کارگران ۴۰۰ هزار تومان بیشتر شد و از یک میلیون و ۱۱۲ هزار تومان به یک‌ میلیون و ۵۱۷ هزار تومان رسید.
کارشناسان حوزه اشتغال می گویند اگرچه سیل اخیر سبب بیکاری بسیاری از مردم در استان های مختلف شده است، اما چنانچه تجمیع آب ها مدیریت شود، در آینده شاهد رونق کشاورزی و باغداری کشور در منطقه خواهیم بود و حتی می توانیم شاهد ایجاد فرصت شغلی جدید باشیم.
 مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: 2 هزار فقره تسهیلات 50 میلیون ریالی به بازنشستگان مناطق سیل زده پرداخت می شود.
با وجود چانه زنی‌های بسیاری که بین دولت و مجلس در رابطه با پرداخت حقوق کارکنان و بازنشسته‌ها در سال جاری وجود داشت در نهایت دولت ملزم به افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به طور یکسان بین تمامی حقوق‌بگیران به اضافه افزایش 10 درصدی آن است. این در حالی است که…
سیصد و سی و پنجمین اجلاس هیات مدیره سازمان بین‌المللی کار از 23 اسفند 1397 تا 8 فروردین سال 1398 (برابر با 14 لغایت 28 مارس 2019) برگزار شد.
دوشنبه, 12 فروردين 1398 ساعت 13:43

اعمال حق مسکن کارگران در حقوق فروردین ماه

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: با تصویب مصوبه افزایش حق مسکن کارگران در هیات وزیران طی روزهای آینده این افزایش در فیشهای حقوق فروردین ماه کارگران اجرایی خواهد شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از حقوق نجومی حرف زدیم اما باز در برخی شرکت های ما افراد سفرهای داخلی و خارجی می روند و پاداش بالا و نامتعارف و بیش از مصوبه دولت می‌گیرند که از گوشت سگ حرام تر است.
وزارت بهداشت هشدار داد که از قارچ‌های خودرو و فله ای استفاده نشود و مردم از قارچ‌های دارای بسته‌بندی مشخص و مجوز بهداشتی استفاده کنند.
وزیر بهداشت در ابلاغی به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی بر حضور فعال دانشگاه‌های علوم پزشکی به ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی استان های درگیر در مناطق سیل زده تاکید کرد.
با موافقت نمایندگان کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران با افزایش ۳۶.۵ درصدی از یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۰ تومان سال ۹۷ به یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان رسید.
محمدحسین فرهنگی با تاکید بر اینکه قانون خصوصی‌سازی تاکید دارد که تا 5 سال هیچ تعدیل نیرو یا اخراجی صورت نگیرد، گفت: هر کس که درنتیجه خصوصی سازی اخراج شود، می‌تواند به مراجع قانونی معترض شود.
صفحه 1 از 104

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395