چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 10:06

بازار نفت، بی ثبات و غیر قابل تحلیل شده است

هاتف فرج اللهی

عصراقتصاد:  بازار نفت روز گذشته نیز با افزایش قیمت همراه بود. افزایشی که به باور کارشناسان از محدودیت های عرضه نشات می گیرد و مهم ترین دلایل این کمبود عرضه را می توان اقدامات تحریمی آمریکا علیه ایران و ونزوئلا و همچنین کاهش تولید کشور های اوپک خواند.

چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 09:56

جنگ اقتصادی همراه با جنگ رسانه‌ای است

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: جنگ اقتصادی ابعاد مختلفی مانند جنگ رسانه‌ای و روانی دارد و ضرورت راهبرد اقتصاد مقاومتی در این دوره اهمیت ویژه‌ای دارد.

چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 09:18

گامی به سوی فوتبال پاک

ناصر ذاکری

عصراقتصاد: چندروز پیش علی دایی سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری پیش از بازی با تیم سپاهان نکاتی در مورد فساد ریشه‌دار در فوتبال کشور مطرح کرد و از نهادهای نظارتی خواست با جدیت وارد میدان شده، و گردش‌های مالی مشکوک برخی افراد را بررسی کنند. او پیشنهاد کرد نهادهای نظارتی در ابتدای کار، بررسی را از خود او و وابستگانش آغاز کنند و سپس به دیگر دست‌اندرکاران فوتبال کشور بپردازند. دایی در این سخنان از چند پرونده خاص نام برد که به نظر می‌رسد برای اهل فن و نهادهای ناظر عنوان‌های آشنایی بوده‌ باشند.

عصراقتصاد: رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر  روز  دوشنبه در دیدار عمران خان نخست وزیر پاکستان و هیئت همراه، ارتباط ملت های ایران و پاکستان را ارتباطی قلبی و عمیق برشمردند و تأکید کردند: روابط دو کشور برغم دشمنی ها باید هر چه بیشتر مستحکم و تقویت شود.

چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 06:00

مطبوعات قربانی گرانی کاغذ

سمیرابابایی

عصراقتصاد: رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: پرسنل مطبوعات هم مشمول قانون کار هستند و به نوعی کارگر محسوب می‌شوند ،اما با گران شدن کاغذ این قشر مشکلات زیادی پیدا کرده و از دولت انتظار داریم که به حل مشکلات جامعه مطبوعاتی توجه کنند.

عصراقتصاد: سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: جرائم دیرکرد پرداخت حق بیمه افراد سیل زده، بخشیده شد و فرصت جدیدی برای اعتراض یا کمیسیون پزشکی و پرداخت حق بیمه در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 02:00

ارز دولتی از طریق تشکل های صنفی مدیریت شود

سمیه بابایی

عصراقتصاد: مدیرعامل شرکت گچ ماشینی جهرم با اشاره به ضروت جلوگیری از سوء استفاده در تخصیص ارز 4200 تومانی، گفت: ارز دولتی باید از طریق تشکل های صنفی شامل اتحادیه ها، اصناف و انجمن ها مدیریت شود.

عصراقتصاد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بر نقش کتاب در حوزه اقتصاد و صنعت تاکید کرد و گفت: کتاب و صنعت نشر علاوه بر کارکردهای مهم خود در تولید علم، تقویت قدرت تفکر به عنوان یک رسانه قدیمی پایا و مانا نقش مهمی در جامعه پذیری ایفا می‌کند و امسال باید با توجه به شعار «رونق تولید ملی» تاثیر صنعت نشر در رونق تولید نادیده نگیریم.

آناهیتا یاوری

عصراقتصاد: سخنگوی قوه قضاییه درباره اجرای قانون رسیدگی به اموال مسئولان گفت: ریاست قبلی قوه‌قضاییه معتقد بود قانون ابهام دارد و باید ابهامات آن برطرف شود اما رئیس جدید قوه قضائیه معتقد است که به رغم وجود ابهامات، قانون باید اجرا شود.

صفحه 1 از 3914

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395