اجتماعی و رفاه و اشتغال

وزیر بهداشت، در ارتباط شرایط کرونایی کشور بعد از آغاز تعطیلی دو هفته‎ای در شهرهای قرمز، نکاتی را توضیح داد و گلایه‎هایی را نیز مطرح کرد.همچنین به روسای بیمارستان‎ها تاکید کرد که در بیمارستان‎ها اجازه ندارید از تست رپید (25دقیقه‎ای) استفاده کنید و فقط باید در مراکز سرپایی تست رپید…
محمد ارفع صداوسیما آنتن می‌فروشد؛ این یکی از تلخ‌ترین واقعیت‌های رسانه‌ای است که قرار بود «ملی» باشد و «دانشگاه عمومی»؛ اما امروزه افزون بر اینکه به شبکه گسترده‌ای برای تبلیغات راستی‌آزمایی‌نشده و بنگاه کسب درآمد تبدیل شده است، با مخاطبان خود درباره نحوه تولید آگهی‌های بازرگانی نیز صادقانه برخورد نمی‌کند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۳۷۱ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۴۸ هزار و ۲۴۶ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.
دوشنبه, 10 آذر 1399 ساعت 15:06

پیک زمستانه کرونا پیش رو است

وزیر بهداشت با اشاره به پیک اخیر بیماری کرونا در کشور و با بیان اینکه طوفان سهمگینی بود و خوشبختانه در اکثر استان‌ها داریم به تعادل جدید بازمی گردیم، گفت: مردم به تله قدیمی عادی انگاری شرایط نروند و با تصور اینکه شرایط بهتر شده، ما را از اجرای دقیق…
دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا جزئیات الزام همراه داشتن کارت ملی برای اخذ خدمات اداری در شهرها را در راستای اجرای طرح هوشمند مدیریت کرونا تشریح کرد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۳۸۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۴۷ هزار و ۸۷۴ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.
وزیر بهداشت، با اشاره به روند کاهشی بیماری کرونا در کشور، گفت: مراقب باشیم دوباره گرفتار عادی شدن شرایط کرونایی نشویم.
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، وضعیت معیشتی بازنشستگان در شرایط حال حاضر را بسیار وخیم توصیف کرد.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین وزارت کشور از تهیه بسته‌های معیشتی و بن‌کارت برای اتباع غیرایرانی مجاز در ایام کرونا خبر داد.
شبکه یاری کودکان کار در بیانیه‌ای، کودکان کار را قربانی آزارهای متعدد و قانون‌گریزی‌ها دانست و اعلام کرد باید نظارت‌ها به گونه‌ای سازمان یافته افزایش یابد.
در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا و در پاسخ به پیگیری‌های مردمی و مطالبات افکار عمومی در راستای قطع زنجیره انتشار و انتقال ویروس منحوس کرونا، کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی وزارت کشور اطلاعیه شماره ۲ خود را در خصوص طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با روند و…
وزیر بهداشت معتقد است تحقیقات یک کشور که از منابع عمومی آن استفاده می کند، باید بتواند ارائه طریقی برای بازکردن گرهی از نظام خدمت کند، وگرنه این روال تحقیقات در کشور، به معنای دور ریختن منابع است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۳۱ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۴ هزار و ۳۲۷ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.
معاون امور اقتصادی و بودجه سازمان برنامه و بودجه میزان افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولتی را در سال اینده اعلام کرد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۷۶ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۳هزار و ۴۱۷نفر رسید.
چهارشنبه, 28 آبان 1399 ساعت 07:59

شنبه حیاتی برای کرونا

وزیر بهداشت با اشاره به اعمال محدودیت‌های جدید کرونا در کشور از شنبه اعلام کرد معتقدم هیچ آفتی برای اقتصاد یک کشور از تعطیلی و طولانی‎شدن دوره اپیدمی بیماری بدتر نیست و تعطیلی بهتر از این است که کاسبی آلوده شده، یک ماه گرفتار بیماری شود و خدایی نکرده بر…
بیگلری گفت: در حال حاضر ۲۰ گروه در کشور در حال تلاش برای ساخت واکسن کرونا هستند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت۴۸۰ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۲ هزار و ۹۴۱ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.
سازمان بین‎المللی کار با انتشار گزارشی از افزایش کودکان کار همزمان با شیوع کرونا در جهان خبر داد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۵۳ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۹ هزار و ۲۰۲ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.
معاون درمان ستاد کرونا در استان تهران ضمن تاکید بر لزوم تعطیلی دو هفته‌ای تهران برای کنترل زنجیره انتقال بیماری، در عین حال درخصوص تامین اکسیژن، نحوه پذیرش بیماران و... در بیمارستان‌ها توضیحاتی ارائه کرد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۶۹۲ هزار و ۹۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۸ هزار و ۷۴۹ نفر…
دوشنبه, 19 آبان 1399 ساعت 15:58

واکسن کرونا تولید شد

شرکت دارویی فایزر واکسن کرونا تولید کرد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از آغاز طرح ۳۰۷۰ از روزگذشته (دوشنبه) در سراسر کشور با هدف کاهش مراجعات حضوری به شعب و کارگزاری‌های این سازمان خبر داد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۵۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۸ هزار و ۲۹۱ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.
وزیر بهداشت از بلوکه شدن ۵ میلیون واکسن آنفلوآنزا در یکی از فرودگاه‌های خارجی خبر داد.
مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار گفت: تاکنون به بیش از ۲۳۴ هزار پرونده مربوط به رانندگان تاکسی، ۱۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات کرونایی پرداخت شده است.
شنبه, 17 آبان 1399 ساعت 12:32

این سه واکسن ایرانی در خط تولید

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از رونمایی سه واکسـن انسـانی تا پایان امسال در کشور خبر داد و گفت: این واکسن‌های تولیدی، ارزبـری بالایـی داشته و با قیمت‌های هنگفت خریداری می‌شوند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از اعمال محدودیت یک ماهه فعالیت برای مشاغل (غیر از رده های شغلی شماره یک) از ساعت ۱۸ هر روز و از ۲۰ آبان ماه خبر داد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۶۷۳ هزار و ۲۵۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۷ هزار و ۸۳۲ نفر…
صفحه 1 از 151

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399