دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 17:52

افزایش تمایل به روند اصلاحی بورس

مسعود وطنخواه

عصر اقتصاد:فراز و فرود شاخص کل در چند روز گذشته به نوعی از دوگانگی صعودی یا نزولی شدن بازار سرمایه حکایت می‌کند. معمولا در انتهای روندها شاهد بلاتکلیفی هستیم که به صورت خرید و فروش دیده می شود. به عبارت دیگر این روزها افزایش تمایل به روند اصلاحی در بورس را شاهد هستیم.

جدیدترین محصول نرم‌افزاری شرکت دانش‌بنیان «شماران سیستم» با نام «shAuto ERP» به بازار معرفی شد.

عصر اقتصاد: اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حمیدرضا مرادی و 11 متهم ارزی دیگر در شعبه اول دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی موحد به صورت علنی برگزار شد.

دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 16:23

بساط بنزین دو نرخی باید جمع شود

یک نماینده مجلس گفت: دولت بدون ارزیابی نتایج حاصل از خصوصی‌سازی های گذشته، همچنان اصرار بر این موضوع دارد و به دنبال درآمد از این شیوه است. حال سوال این است که آیا اهداف اقتصادی ،اجتماعی این واگذاری‌ها محقق شده است یا خیر؟ آیا خصوصی‌سازی به این روش منجر به بهبود مدیریت و افزایش بهره‌وری شده است یا خیر؟ آیا استفاده از متخصصین در مدیریت بنگاه های واگذار شده جای انتخاب های سیاسی و زدوبندهای که عارضه مدیریت دولتی بوده را گرفته است یا خیر؟ می دانید که پاسخ همه سوالات منفی است.

یکی از پزشکان معالج محمدرضا شجریان درباره‌ی وضعیت پزشکی این استاد آواز کشورمان، گفت: حال این هنرمند موسیقی اکنون در وضعیت بهتر و ثابتی قرار دارد و به‌زودی از بیمارستان مرخص خواهد شد.

به گزارش پات دکتر حسین شیرزاد، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گردهمایی ملی " استلزامات کشاورزی قراردادی" که با حضور کلیه مدیران عامل اتحادیه های ملی تعاون روستایی و کشاورزی و معاونین بازرگانی تعاونی های روستایی در استان ها و جمعی از اقتصاددانان حوزه کشاورزی کشور برگزار گردید گفت: موفقیت کشاورزی قراردادی در شبکه تعاون روستایی ایران به چارچوب قانونی، ترتیبات نهادی، حمایت های مالی و پشتیبانی فنی کلیه ذی نفعان و ذی مدخلان وابسته است.

وزیرخارجه چین در پیامی خطاب به وزیر امور خارجه کشورمان نوشت: چین آماده است در راستای مشارکت جامع راهبردی دو کشور، همکاری‌های دوستانه با ایران را در همه زمینه‌ها تقویت نماید.

مسعود وطنخواه

عصر اقتصاد: معارفه شرکت «ذوب روی اصفهان» برای عرضه در بازار دوم فرابورس با حضور عضو هیات مدیره باما به عنوان سهامدار عمده، مدیرعامل «ذوب روی اصفهان» در فرابورس برگزار شد، در این نشست نماینده سهامدار عمده با اشاره به مزیت‌های «ذوب روی اصفهان»  از برخورداری این شرکت از تکنولوژی انحصاری کوره‌های  «ولز» برای استفاده از خاک کم‌عیار در شرکت خبر داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر هویت فرهنگی و تاریخی است، اظهار داشت: من برخلاف برخی از دوستان، من تعجب نکردم وقتی آقای ترامپ تهدید کرد ۵۲ سایت و مکان در ایران از جمله مراکز فرهنگی و تمدنی را مورد هدف قرار می‌دهد. کشوری که سابقه‌اش شاید یک بیستم تاریخ هفت هزار ساله تمدن ایران نیست.

با هدف افزایش کارایی و اثربخشی فرایندهای بازاریابی و فروش محصولات و در راستای اصلاح ساختار حاکمیت شرکتی، با تصویب هیئت مدیره پتروشیمی جم فعالیت‌های شرکت تاپکو به صورت یکپارچه و متمرکز توسط پتروشیمی جم انجام می‌شود.

صفحه 1 از 4693

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395