یکشنبه, 20 آبان 1397 ساعت 12:18
کد خبر: 47364

گزارشی از عملکرد ایران در مجمع جوانان کشورهای اسلامی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از راه‌اندازی شبکه ملی گردشگری جوانان ایران خبر داد و گفت: این شبکه پنج ماه است که فعالیت خود را شروع کرده و موضوع آن نیز به مجمع کشورهای اسلامی جوانان پیشنهاد شده است.

محمدمهدی تندگویان در جلسه ستادملی ساماندهی جوانان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجمع جوانان کشورهای اسلامی گفت: ۱۵ سال است که عضو مجمع جوانان کشورهای اسلامی هستیم اما علی رغم اینکه شیراز یک سال به عنوان پایگاه این مجمع انتخاب شد، تاکنون هیچ جایگاه اجرایی در این موضوع نداشتیم و باتوجه به رایزنی‌هایی که در فروردین ماه سال جاری انجام شد، تلاش زیادی کردیم تا جایگاه مشخصی در این مجمع کسب کنیم.


به گفته تندگویان، درخواست و پیشنهاداتی در این زمینه به مجمع ارائه شده و دستاوردهای خوبی برای جوانان ایران داشته است.


وی در ادامه درباره ریاست این مجمع نیز گفت: بعد از دوسال باید ریاست این مجمع تغییر می‌کرد و باتوجه به اینکه دبیرخانه این مجمع سالها در ترکیه قرار دارد و امکانات و هزینه‌های ان را ترکیه پرداخت می‌کند امسال دبیر مجمع جوانان کشورهای اسلامی از آذربایجان انتخاب شد.


به گفته معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان، چهار نائب رییس از کشورهای آفریقایی، عربی، آسیایی و اموربین‌الملل در این مجمع حضور داشتند که ایران توانست از مجموع ۵۳ کشور، ۴۱ رای را با رایزنی‌های خود در این مجمع کسب کند و ایران اکنون نائب رییسی امور بین‌الملل این مجمع را به خود اختصاص داده است.


وی با بیان اینکه مجمع جوانان، مجمعی دولتی نیست خاطرنشان کرد: در همین راستا از هیئت رییسه این مجمع درخواست کردیم تا یکی از کرسی‌های این مجمع به جمهوری اسلامی تعلق گیرد که ایران در این زمینه نیز رای آورده است.


وی در ادامه از شکل گیری کمیته‌ راهبردی اسناد جوانان کشورهای اسلامی خبر داد و گفت: در این کمیته اسناد مصوب جمع آوری و سند جامع کشورهای اسلامی تولید می‌شود که در این کمیته یکی از اعضاء از ایران انتخاب شد.


تندگویان اولین دستاورد خود در این مجمع را پیشنهاد راه اندازی شبکه ملی گردشگری جوانان ایران دانست و گفت: ایران اعلام آمادگی کرده تا دفتر گردشگری جوانان کشورهای جهان اسلام را برعهده گیرد.


وی معتقد است، گردشگری از موضوعاتی است که در آینده دستاوردهای خوبی دارد که پیشنهاد ایران در قالب طرحی مشخص برای کشورهای اسلامی مطرح می‌شود و جوانان همه کشورها می‌توانند در آن حضور داشته باشند.


به گفته تندگویان، موضوعات گردشگری علمی، پژوهشی و موضوعات تاریخی تفریحی در این شبکه مطرح است و لیدرها در سراسر کشور در این زمینه فعالیت دارند.

معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از صحبتهای خود اظهار کرد: جوانان در این جلسات حضور ندارند و باید این مسئله رعایت شود.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399