شنبه, 13 بهمن 1397 ساعت 08:49
کد خبر: 52912

اطلاعات تکميلي

  • رهبر معظم انقلاب:

دلالان وارداتچی منابع کشور را می‌بلعند  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

پایگاه اطلاع رسانی رهبر انقلاب بخشی از سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای  در دیدار با مردم قم مورخ 19دی ماه را به صورت لوحی منتشر کرد.

بر اساس این گزارش آیت‌الله خامنه‌ای فرموده اند: «درون کشور افراد و جریاناتی هستند که منابع کشور را ظالمانه می بلعند، این دلال‌بازی‌ها و انحصارطلبی‌هایی که در زمینه‌ مسائل مادی، در تجارت و غیره وجود دارد، مانع پیشرفت کشور است. ما تأکید می کنیم به تولید داخلی، فلان دلال وارداتچی چون برخلاف منافعش است می رود از طرق مختلف کارشکنی می کند، انسان می بیند به نتیجه نمی رسد.»
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، لوح «دلالان وارداتچی منابع کشور را می‌بلعند!» را منتشر کرد.
 به گزارش عصر اقتصاد، «دلال بازی» و «انحصار طلبی» دو موضوع مهم اشاره شده از سوی فرمانده کل قوا به عنوان موانع پیشرفت، از اصلی ترین چالش ها و مشکلات پیش روی اقتصاد کشور است که هر برنامه، راهکار، قانون و بخشنامه ای را دچار اخلال در اجرا می کند.موضوعی که توسط روزنامه عصر اقتصاد نیز در آسیب شناسی اقتصاد، بارها مورد تاکید واقع و به آن پرداخته شده است.
در روزهای پر تلاطم بازارهای کشور، علاوه بر کارشکنی ها و موانع خارجی، نقش آفرینی سوداگران در همه بازارها و بخش های اقتصادی با ایجاد انحصار و واسطه گری به فعالیت و کسب و کار فعالان اقتصادی واقعی آسیب زده است و حتی بخش خصوصی واقعی بارها از چنین پدیده ای گله کرده اند.
 تولید کنندگان با وجود سیاست های حمایتی از بخش تولید که با توجه به توصیه مقام معظم رهبری در سال حمایت از کالای ایرانی، از سوی دولت و مجلس در نظر گرفته شد، نتوانستند فرصت های ایجاد شده را از انحصارِ انحصار طلبان خارج کنند.
مقام معظم رهبری از وجود افراد و جریاناتی در کشور نام بردند که «منابع کشور را ظالمانه می بلعند.» وقتی فرمانده کل قوا از وجود یک جریان منفی در اقتصاد کشور نام می برند، شناسایی و توقف چنین جریاناتی بر مسئولان مربوطه امری واجب تلقی می شود که باید پیش از این ها صورت می گرفت.
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395