سه شنبه, 14 اسفند 1397 ساعت 08:53
کد خبر: 54121

اطلاعات تکميلي

  • در گفت وگو با «عصراقتصاد» مطرح شد؛

ضعف دانش بیمه ای در میان مدیران صنعت بیمه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سمیرابابایی

عصراقتصادصنعت بیمه در اقتصاد جهان یکی از بخش های پیشرو در بازار سرمایه است. بیمه به عنوان یکی از ابزارهای کارای مدیریت ریسک، تأمین امنیت و آرامش خاطر از یک سو سبب گسترش رفاه اجتماعی و از سوی دیگر باعث رشد سرمایه گذاری شده و درادامه آن تولید با سرعت بیشتری رشد و اقتصاد رونق می گیرد.

بنابراین صنعت بیمه به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی از یک سو به عنوان یکی ازعمده ترین نهادهای اقتصادی مطرح بوده و از سوی دیگر فعالیت سایر نهادها را پشتیبانی می کند.
پیشرفت بیمه با توسعه اقتصادی همواره ملزم بوده و با ترمیم وضعیت اقتصادی یک کشور، افزایش مبادلات، ترقی سطح زندگی و توسعه سرمایه گذاری موجب پیشرفت و نیز با بهبود وضع معیشت افراد، به حفظ ثروت ملی و تشکیل پس اندازهای بزرگ کمک می کند.
در حال حاضر یکی از معضلات صنعت بیمه نرخ شکنی است، یعنی شرکت‌های بیمه باید یک حداقل‌هایی را برای ارائه نرخ ها رعایت کنند و سندیکای بیمه‌گران نیز می‌تواند در رعایت این حداقل‌ها نقش بسزایی ایفا کند، اما متاسفانه در صنعت بیمه شاهد رواج نرخ شکنی ها هستیم که این امر در نهایت به ضرر این صنعت تمام خواهد شد.
این در حالی است که عبدالناصر همتی، رئیس کل پیشین بیمه مرکزی مکررا با اشاره به اینکه فروش بیمه نامه با نرخ غیرفنی وکمتر از قیمت تمام شده و فنی هنر نیست، تاکید کرده بود که شرکت‌های بیمه نباید برای ورشکستگی با یکدیگر رقابت کنند.
همتی نرخ شکنی برای جذب پرتفوی درمان را پاشنه آشیل جدی صنعت بیمه دانسته و از مدیران عامل شرکت‌های بیمه خواسته بود که در این خصوص با تدبیر بیشتری عمل کنند.
خوشبختانه این موضوع را رئیس کل جدید بیمه مرکزی نیز مورد توجه قرارداده است و تاکید کرده که بیمه مرکزی ماموریت دارد از آسیب به شرکت‌های بیمه پیشگیری کند، اما به هیچ عنوان به دنبال ورود به عرصه نرخ‌گذاری نیست.

نرخ شکنی به ضرر صنعت بیمه است

عبدالمحمود ضرابی، عضو هیات مدیره بیمه کارآفرین درخصوص نرخ شکنی در صنعت بیمه، گفت: نرخ شکنی به ضرر صنعت بیمه است و بیش از دو دهه گریبانگیر این صنعت بوده است .
وی افزود: درگذشته شرکت های بیمه، دولتی و تعداد محدودی خصوصی بود و به همین دلیل شرکت ها برای اداره امور مالی فعالیت خلاف بیمه ای ( نرخ شکنی) انجام نمی دادند. در حال حاضر به دلیل افزایش تعداد شرکت های بیمه خصوصی ، برای اداره امور مالی وکسب بازار بیشتر در تلاشند تا نرخ های پایین تری ارائه کنند.

کاهش نظارت بیمه مرکزی بر شرکت های بیمه

ضرابی ادامه داد: درگذشته نظارت بیمه مرکزی بر شرکت های بیمه بیشتر بود، اما با حذف تعرفه ها توسط بیمه مرکزی اخلاق حرفه ای نیز کمتر رعایت شده است.

insurance industry

ضعف دانش بیمه ای درمیان مدیران صنعت بیمه

این کارشناس صنعت بیمه با اشاره به کاهش دانش فنی در میان مدیران صنعت بیمه، تصریح کرد: در حال حاضر مدیران فعال در صنعت بیمه، تجربه بیمه ای کافی نداشته و برای سود و زیان شرکت فعالیت می کنند . به گفته وی، آثار نرخ شکنی در صنعت بیمه قطعا تا چند سال آینده نمایان خواهد شد .

مدیران صنعت بیمه با آزاد سازی نرخ ها مخالف هستند

ضرابی اظهار کرد: تمام مدیران صنعت بیمه با آزاد سازی نرخ ها ، مخالف هستند ، اما در عمل برای کسب سود بیشتر آن را انجام می دهند.
وی در خصوص راهکار جلوگیری از نرخ شکنی در صنعت بیمه بیان کرد: باید تمام شرکت های بیمه در این خصوص اقدام فنی انجام داده و از افراد حرفه ای در این صنعت استفاده شود چراکه دستوری هیچ اقدامی نتیجه مثبت ندارد.
عضو هیات مدیره بیمه کارآفرین ادامه داد: نرخ گذاری در صنعت بیمه در صورت تربیت افراد حرفه ای ونظارت های مالی اقدامی مناسب است؛ بنابراین حسابداران حرفه ای و آموزش دیده باید بر عملکرد شرکت های بیمه نظارت کنند.

حبس فعالیت های اتکایی در داخل کشور حرفه ای نیست

ضرابی در خصوص وضعیت بیمه های اتکایی بعد از تحریم های بین المللی علیه ایران، اظهار کرد: با اعمال تحریم های بین المللی علیه ایران، شرکت های بیمه به ناچار پوشش هایی که از بیمه های خارجی دریافت می کردند، از داخل باید تامین کنند؛ بنابراین با توجه به اینکه شرکت های اتکایی تعدادشان محدود است ، لذا باید بیمه مرکزی کمک کند ؛ البته پوشش اتکایی در داخل کشور حرفه ای نیست و باید چاره جویی شود.

بیمه شخص ثالث، اصلی ترین چالش صنعت بیمه

وی در خصوص چالش ها و معضلات صنعت بیمه، ادامه داد: بیمه شخص ثالث ویترین و اصلی ترین چالش صنعت بیمه است . طی سال های متمادی بیمه شخص ثالث زیانبار بوده وطبق قانون شرکت های بیمه موظف به صدور آن هستند؛ بنابراین شرکت های بیمه نیازمند تامین نقدینگی از محل شخص ثالث بوده و به ناچار این بیمه نامه را صادر می کنند.
به گفته وی، دولت نرخ حق بیمه شخص ثالث را تصویب کرده و این نرخ ها با مبالغ دیه همخوانی ندارد؛ بنابراین طبق آمار بیمه مرکزی ، بیمه شخص ثالث برای تمام شرکت های بیمه ضررده است .

بیمه درمان، دومین چالش شرکت های بیمه

عضو هیات مدیره بیمه کارآفرین در پایان خاطر نشان کرد : بیمه درمان ، دومین چالش شرکت های بیمه است؛ امسال با افزایش تعرفه های پزشکی و بالارفتن آن در سال آینده آسیب جدی به این صنعت وارد خواهد شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395