یکشنبه, 26 اسفند 1397 ساعت 09:02
کد خبر: 54550

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

افراد مجهول الهویه از پوشش بیمه بستری برخوردار می‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: افراد مجهول الهویه طی تفاهم‌نامه سازمان بهزیستی و بیمه سلامت از پوشش بیمه بستری برخوردار می‌شوند.

طاهر موهبتی در مراسم تفاهم‌نامه سازمان بهزیستی و بیمه سلامت گفت: طی این تفاهم افراد مجهول الهویه از پوشش بیمه بستری برخوردار می‌شوند.
وی افزود: افراد معلول، شیرخوار و افرادی نگهداری در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی که همگی مجهول الهویه هستند از این خدمت بهره‌مند می‌شوند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خاطرنشان کرد: از ردیف بودجه‌ای برای حمایت از این افراد استفاده‌ کرده‌ایم ولی بودجه اختصاصی نداشتیم ولی برای سال ۹۹ بودجه‌ای باید برای درمان افراد مجهول الهویه در نظر گیریم.
افراد مجهول الهویه سه ماه تحت پوشش بیمه سلامت
 همچنین در این مراسم، رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: افراد مجهول الهویه طی تفاهم نامه ای با سازمان بیمه سلامت تا سقف پنچ هزار نفر و به مدت حداکثر سه ماه تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.
وحید قبادی دانا افزود: طی زمان تعیین شده یعنی سه ماه تلاش می شود هویت افراد مجهول الهویه پیدا شود یا با همکاری ثبت احوال برای آنان هویت ایجاد شود.
وی یادآور شد: شیرخواران، بیماران روان، معلولان جسمی، حرکتی و ذهنی و مبتلایان به ضایعه نخاعی مجهول الهویه از مشکلات پیش روی بهزیستی هستند.
قبادی دانا ادامه داد: این افراد به دلیل اینکه کد ملی ندارند، کد بیمه نیز به آنان تعلق نمی گیرد و اگر نیاز به بستری پیدا کنند، یا به دلیل هزینه های زیاد از خدمات مناسب بهره مند نمی شوند یا از حضور آنها در بیمارستان اجتناب می کردند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با امضای تفاهم نامه بهزیستی با سازمان بیمه سلامت، تسهیلاتی برای مراکز نگهداری شبانه روزی و شیرخوارگاه ها فراهم می شود تا به افراد مجهول الهویه خدمات بیمارستانی ارائه شود.
قبادی دانا افزود: بر این اساس مراکز نگهداری دارای معلولان مجهول الهویه در سال 98 می توانند با خیال آسوده تر، کار بستری آنان در بیمارستان را انجام دهند.
وی ادامه داد: عمده افراد مجهول الهویه در مراکز شبانه روزی، نگهداری می شوند و اغلب آنان با حکم قاضی ارجاع داده شده اند. خدمات سرپایی افراد مجهول الهویه تحت پوشش بیمه نیست و امیدواریم این خدمات نیز پوشش مناسبی پیدا کند.
قبادی دانا در حاشیه این مراسم از تامین اعتبار عیدی مستمری بگیران بهزیستی خبر داد و گفت: تمام یارانه مراکز نگهداری شبانه روزی تا پایان سال پرداخت می شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط