پنج شنبه, 15 فروردين 1398 ساعت 04:00
کد خبر: 54824

اگر سد کرخه نبود غرب خوزستان زیر آب می رفت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: اگر سد کرخه نبود، با توجه به بارندگی شدید و سیل سهمگین بالادست، همه مناطق غربی جلگه خوزستان زیر آب می رفت.

سرلشکر محمدعلی جعفری عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از سد کرخه در جمع خبرنگاران گفت: ورودی آب به این سد به بالاترین حد ممکن رسیده و در صورت نیاز برای جلوگیری از خسارت های احتمالی به آن، دبی آب خروجی سد کرخه باید مقداری افزایش یابد.
رهبر معظم انقلاب نگران مردم خوزستان هستند 
فرمانده سپاه ادامه داد: شب گذشته که خدمت رهبر معظم انقلاب بودیم ایشان نگران مردم خوزستان بودند و از تمام مسئولان خواستند به یاری مردم مناطق سیل زده بشتابند.
وی افزود: سیل در بالادست سد کرخه فروکش کرده و امید است به زودی این مشکلات برطرف شود.

 ظرفیت خدمت رسانی به مناطق سیل زده افزایش می یابد
وی گفت: سپاه و بسیج تا آخرین لحظه و با همه ظرفیت خود به مردم سیل زده خدمت رسانی می کنند و در روزهای آینده بر این خدمات افزوده می شود.
سرلشکر جعفری بیان کرد: سپاه پاسداران و بسیج خادمان مردم بوده و تا هر زمان که نیاز باشد وظیفه خود می دانیم، برای امنیت و آسایش مردم تا آخرین لحظه در کنار آنها باشیم.
هشدار آماده باش سیل ناشی از طغیان همه رودخانه های خوزستان از سوم فروردین جاری اعلام شد و استاندار خوزستان نیز از 11 فروردین در این استان حالت فوق العاده اعلام کرد.
رییس جمهوری، معاون اول وی، وزیران نیرو، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اطلاعات، کشور، ورزش و جوانان و دادگستری با سفر به خوزستان ضمن بررسی وضیعت سیل در این استان امکانات وزارت خانه های مربوطه را برای کمک به مردم استان بسیج کرده اند.
سد کرخه بزرگ ترین سد خاکی ایران و خاورمیانه، در شمال خوزستان واقع است و در دهه 70 توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر روی رودخانه کرخه ساخته شد. 

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399