شنبه, 17 فروردين 1398 ساعت 08:59
کد خبر: 54860

سیل زدگان زیر چتر حمایت بیمه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: سیل یکی از خطرات طبیعی رایج است که افراد و اموال را در سراسر جهان تهدید می‌کند و عوامل بسیاری بر آن اثرگذار است که آسیب‌های ناشی از آن خسارات شدیدی را به جامعه وارد می‌کند.

متاسفانه نوروز 98 همزمان با وقوع سیل در شهرهایی مانند ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بسیاری از جاده‌های میان شهری در این نواحی را مسدود یا تخریب کرد که در نهایت شیرینی عید را بر هموطنان تلخ کرد.
خوشبختانه با وقوع سیل در شهرهای کشور تمامی نهادهای حاکمیتی دست به کار شده و در این زمینه صنعت بیمه نیز برای پرداخت خسارت به هموطنان آسیب دیده ساکت نماند.
در همان روزهای ابتدایی سال رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد که بخشی از خسارات بیمه گذاران سیل اخیر پرداخت شده و سایر آسیب دیدگان ناشی از سیل نیز در اسرع وقت خسارات تعهد شده توسط صنعت بیمه را دریافت خواهند کرد.
رییس کل بیمه مرکزی از شرکت های بیمه خواست تا خسارت قربانیان سیل را در کمترین زمان ممکن پرداخت کنند.
در راستای التیام‌بخشی مردم مصیبت‌زده و خسارت‌دیدگان، تمامی شرکت‌های بیمه موظف شده‌اند تا در اسرع وقت نسبت به ارزیابی خسارات وارده و پرداخت مبالغ خسارت‌دیدگان اقدام کنند.
غلامرضا سلیمانی با اشاره به گستردگی حادثه سیل اخیر افزود: هر ساله بلایای طبیعی در سراسر کشور قربانی می‌گیرد و گاه زیرساخت‌های شهری و روستایی را از بین می‌برد و در این میان صنعت بیمه باید با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های خود، آرامش و اطمینان را به مردم برگرداند.
سلیمانی با ابراز تاسف از خسارات سیل اخیر در مناطق شمالی کشور و به ویژه در استان گلستان و شرق مازندران از شرکت‌های بیمه خواست تا با جبران خسارات بیمه‌گذاران در بهبود شرایط مردم و بازگرداندن آرامش در منطقه، تکالیف و ماموریت‌های خود را به انجام برسانند.
رئیس کل بیمه مرکزی میزان پوشش های بیمه ای اکثر بیمه گذاران این مناطق را ۱۰ ، ۲۰ و بیش از بیست میلیون تومان اعلام کرد و با اشاره به پراکندگی مناطق سیل زده و همچنین پوشش های متنوع شرکت های مختلف بیمه ای تا سقف ۳۰ میلیون تومان در برخی از شهرها، گفت: برآورد نهایی خسارات در گلستان ومازندران مستلزم تکمیل پرونده تمامی آسیب دیدگان است که این امر با جدیت هر چه تمامتر از سوی شرکت های بیمه پیگیری می شود.
رئیس شورای عالی بیمه با ابراز تاسف از حادثه سیل در برخی از مناطق کشور به تشریح آخرین وضعیت مفقودین، مصدومین و قربانیان سیل شیراز پرداخت و گفت: در خصوص مصدومین و قربانیان که مشمول بیمه شخص ثالث قرار می گیرند و از سوی دیگر سیصد دستگاه خودرو نیز در این حادثه، آسیب دیده که شرکت های بیمه به لحاظ بیمه بدنی به تعهدات خود عمل خواهند کرد. بنابراین بر اساس قانون خودروهایی که فاقد بیمه بدنه هستند، نمی توانند در هنگام وقوع خسارت، از صنعت بیمه مطالبه ای داشته باشند، اما صنعت بیمه راهکارهایی را بررسی می کند تا در صورت امکان بخشی از خسارات ناشی از حادثه به این خسارت دیدگان پرداخت شود.
سلیمانی با تاکید بر حمایت های دولت، بنیاد مسکن، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نهادهای دیگر به حادثه دیدگان از همراهی صنعت بیمه در مسیر کاهش آلام قربانیان خسارت سیل اخیر خبر داد. وی با اشاره به پرداخت علی الحساب خسارت به برخی از آسیب دیدگان افزود: تمامی قربانیانی که هنگام سیل در خودرو ها گرفتار شده و جان باخته اند، مشمول پرداخت دیه می شوند.
به گفته رئیس کل بیمه مرکزی هرچند وقوع حوادث این چنینی بسیار تلخ است، اما امیدوارم ظرفیتی برای ترغیب مردم به خرید انواع بیمه نامه و در نهایت به افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور کمک کند. وی از شرکتهای بیمه خواست با عزم جدی تر و سرعت بیشتری نسبت به ارائه تسهیلات ویژه و پرداخت تمامی خسارت های سیل زدگان اخیر اقدام کنند.
سیل

گفتنی است که شرکت های بیمه با حضور فعال در مناطق سیل زده به ارائه خدمت به هموطنان پرداختند.

آماده باش شعب بیمه آسیا برای پرداخت خسارت سیل

شعب بیمه آسیا در مناطق غرب، جنوب و جنوب غرب کشور به طور ویژه به ارزیابی خسارات سیل پرداختند.
شعب بیمه آسیا در استان های لرستان، خوزستان، کرمانشاه، فارس، ایلام، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری و مرکزی به طور ویژه در روزهای ١٣ و ١٤ فروردین، آماده دریافت گزارش های خسارت و اعزام کار شناسان خود به مناطق خسارت دیده بودند.

پرداخت خسارت‌های سیل در گلستان و فارس توسط بیمه سامان

شرکت بیمه سامان خسارت های ارزیابی شده ناشی از سیل در ۲ استان گلستان و فارس را در کمترین زمان ممکن پرداخت کرد.
پس از تثبیت شرایط ناشی از وقوع سیل در استان های گلستان و فارس، کارشناسان بیمه سامان ارزیابی خسارات اعلام شده از سوی بیمه گذاران را آغاز کردند.
خسارت‌های اعلام شده در استان گلستان و شیراز که تحت پوشش بیمه آتش سوزی بیمه سامان بوده و در سیل اخیر دچار حادثه شده بودند، توسط کارشناسان بازدید و ارزیابی شده اند؛ بنابراین خسارت وارد شده به این موارد پس از ارزیابی، در اسرع وقت به بیمه گذاران پرداخت شد.

افزایش تیم های کارشناسی و ارزیابی بیمه آرمان در مناطق سیل زده

بیمه آرمان با هدف تسریع و تسهیل در پیگیری امور زیان دیدگان ناشی از سیلاب های اخیر در مناطق شمالی کشور، تیم های کارشناسی و ارزیابی خسارت خود را در این مناطق افزایش داد.
کامبیز پیکارجو، مدیرعامل شرکت با هدف کاهش دغدغه بیمه شدگان در مناطق سیل زده به ویژه گنبدکاووس، دستور داد تیم های کارشناسی و ارزیابی بیمه آرمان از پنج تیم به هشت تیم افزایش یابد.

بازدید مدیرعامل بیمه میهن از مناطق سیل زده گلستان و مازندران

مدیرعامل، معاونین و مدیران فنی شرکت بیمه میهن در راستای خدمت رسانی بهینه به خسارت دیدگان سیل استان های شمالی کشور، از مناطق آسیب دیده سیل اخیر بازدید کردند.
در ادامه برنامه ریزی ارائه خدمات مناسب به آسیب دیدگان، جلسه مشترک مدیرعامل و مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان برگزار شد. داریوش محمدی در این دیدار بر تسریع روند بررسی کارشناسی و ارزیابی خسارت ها به منظور پرداخت در کوتاه ترین زمان ممکن تاکید کرد.

تاکید مدیر عامل بیمه سرمد بر لزوم تسریع در پرداخت خسارت در مناطق سیل زده

مدیر عامل بیمه سرمد بر لزوم تسریع در ارزیابی و پرداخت خسارت هموطنان آسیب دیده از سیل اخیر در سراسر کشور تاکید کرد.
مهدی مهدوی، مدیر عامل بیمه سرمد ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان حادثه سیل گفت: بیمه سرمد بلافاصله پس از وقوع حادثه با تشکیل تیمی ویژه نسبت به شناسایی و تعیین وضعیت واحد های تحت پوشش این شرکت اقدام کرده است.
با توجه به وسعت مناطق حادثه دیده، تیم ویژه این شرکت در قالب چند اکیپ اقدامات لازم برای ارزیابی خسارت های وارده را انجام دادند که با نهایی شدن پرونده های خسارات، بیمه سرمد بلافاصله نسبت به پرداخت خسارت های وارده اقدام خواهد کرد.

اطلاعیه بیمه پارسیان در خصوص نحوه خدمت رسانی به سیل زدگان

تیم های کارشناسی بیمه پارسیان بدون وقفه در حال خدمت رسانی به بیمه گذاران آسیب دیده از سیل بودند.
به منظور تسریع در خدمت رسانی به هم وطنان سیل زده ارزیابان خسارت بیمه پارسیان در تمامی نقاط مستقر و بدون وقفه در حال ارزیابی و کارشناسی خسارت ها هستند.
پس از وقوع سیل در کشور به ویژه استان های گلستان، مازندران و فارس کمیته پشتیبانی در بیمه پارسیان تشکیل شده تا با تسریع هر چه بیشتر خدمات رسانی، گوشه ای از مشکلات هموطنان آسیب دیده مرتفع گردد.

کارگران آسیب‌دیده از سیل اخیر مشمول بیمه بیکاری می‌شوند

همچنین معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همه کارگران آسیب‌دیده در سیلاب اخیر کشور، به ویژه در استان لرستان، مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.
ستاد کمک رسانی به آسیب دیدگان در راستای خدمات‌رسانی منسجم دستگاه‌های زیرمجموعه وزارتخانه ایجاد شده است تا کمک‌ها با هماهنگی استانداری و مدیریت بحران به مناطق سیل‌زده ارسال شود.
همه واحدهای اقتصادی، تولیدی، صنعتی و کشاورزی در ستاد تسهیل بررسی و در کارگروه‌ها درباره استمهال بدهی‌ها، تسهیلات ویژه احیای این واحدها، اقدام خواهد شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395