پنج شنبه, 29 فروردين 1398 ساعت 18:00
کد خبر: 55450

اطلاعات تکميلي

  • سیدجمشید اوشال

چهل سالگی ارتش جمهوری اسلامی ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در شروع این یادداشت میخواهم از کلام مولا حضرت امام علی علیه السلام و امیر مومنان استفاده کنم که سرمشق و نماد ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

امام علی علیه السلام فرمودند :

الجُنُوُد بِإذنِ اللّه ِ حُصُونُ الرَّعیَّةِ وَ زَینُ الوُلاةِ وَ عِزُّالدِّینِ وَ سُبُلُ الأَمنِ وَ لَیسَ تَقُومُ الرَّعِیِّةُ إلاّ بِهِم ؛
امام علی علیه السلام : سربازان ، به اذن خداوند ، دژ مردم ، زینت زمامداران ، مایه عزّت دین و امنیّت اند و کار شهروندان ، جز به آنان استوار نمی شود .
29 فروردین 1398 ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی و نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران چهل ساله میشود . مبارک است . خیلی خیلی مبارک است .
البته عمر ایران و تمدن در ایران و ساختارهای قدرت سیاسی و نظامی در ایران به چند هزار سال میرسد اما عمر ساختار سیاسی که براساس کلام خداوند و آیات قرآنی برای برقراری حکومت الله بر روی زمین و آن هم بدست صالحان باشد که ساختارش مبتنی بر جمهوریت مردم و اسلامیت دین خدا باشد چهل سال است و این چهل سال خیلی نسبت به آن چند هزار سال متفاوت است . البنه ما ایرانیان به واسطه برکت حضور در در این عصر برای آرامش روح پدران و مادران و پیشبنیان خود دعا و از خداوند متعال غفور عفو طلب آمرزش مینماییم .
چهل سال قبل حضرت امام خمینی ( ره ) زنجیره تدابیری داشتند که طی یک برنامه زمانبدی شده که از قزآن حکیم و سنت پیامبر (ص) و سیره اهل بیت و اِمه معصومین علیهم السلام اقتباس گردیده بود ، به مرور زمان آن ها را مرحله به مرحله اجرا کردند .
قدم اول : رفتن شاه و بیعت ارتشیان و پیروی انقلاب و پایان حکومت فرد و خانواده سالاری و موروثی شاهنشاهی بود که در روز 22 بهمن 1357 انجام شد .
قدم دوم : برقراری نظام اسلامی با همکاری و رای مردم که در روز دوازدهم فروردین 1358 نظام جمهوری اسلامی ایران رسما اعلام و استقرار یافت .
قدم سوم : ایجاد ستونی قدرتمند و قوی و معتقد برای حفظ و تداوم خیمه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران بود که در اینجا حضرت امام خمینی (ره ) با تمام مخالف هایی که برای ماندگاری ارتش میشد و مخالفان و ضد انقلاب با فشار بر رهبری انقلاب میخواستند دستور انحلال ارتش را از امام بگیرند ، امام تصمیم گرفتند از امکانات کشور و از فرزندان ایران اسلامی در ساختار دفاعی کشور در نیروهای مسلح استفاده کننده و طی فرمانی ضمن اینکه ارتش را ارتش مردمی و انقلابی و مکتبی جمهوری اسلامی ایران اعلام نمودند ، روز 29 فروردین را روز ارتش نامیدند و به ارتشیان دستور دادند در میان مردم رژه بروند و از مردم خواستند در کنار ارتشیان باشند .
قدم چهارم : حفظ و استمرار و گسترش انقلاب بدست فرزندان انقلابی و برومند ایران زمین بود که در دوم اردیبهشت 1358 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شد که در کنار ارتش مایه عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه گردید .
اما قدم پنجم : فرمان تشکیل مجلس خبرگان برای نوشتن قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که میثاق ملی ما ایرانیان در سایه جکومت الله بدست صالحان است .
تصمیمی بزرگ و مهم برای قانونمند و نظام مند شدن نظام و ساختارهای سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران بود
و قدم های بعدی که پس از تایید قانون اساسی توسط مردم و رسمیت یافتن ساختارهای تصمیماتی و اداری و اجرایی جمهوری اسلامی ایران انتخابات برای ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس و شورایعالی قضایی و ..... طبق برنامه هوشمندانه یکی پس از دیگری شکل گرفت و اجرا شد تا امروز گه ایران مقتدر و مستقل و عزتمند شکل و هویت جهانی دارد .

در علم سیاست به این نکته نسبتا مهم هم اشاره شده که در اینجا از آن ها استفاده میکنم :

سه عامل اصلی زیرساخت پایداری یک کشور و یک حکومت هستند و هر ملتی با تکیه بر این عوامل می تواند با قدرتمندی به توسعه و پیشرفت و رشد پایدار ادامه دهد.
1- انرژی درونی مثل عقاید، فرهنگ، باورها، رسوم، عقاید و همگنی در درک منافع ملی ... که بحمدلله در ایران اسلامی ما وجود دارد
2- قانون ممتاز و برجسته و قابل اجرا و مجریان توانمند و متعهد که بحمدلله از نوع خوبش داریم اما باید برای رسیدن به اهداف عالی ، بیشتر و بیشتر کار و تلاش کرد
3- قوای مسلحه و نیروهای آموزش دیده با تجهیزات و ساز و برگ نظامی مورد نیاز. جذب، آموزش که بحمدلله
ارتش مردمی و مکتبی و انقلابی جمهوری اسلامی ایران در طول چهل سال گذشته بدون هیچ توقعی و صادقانه خدمات بسیاری برای حفظ ایران اسلامی اراِِِِئه نمود که حتما همه میدانند و نیازی به نوشتن و یا گفتن ندارد و فقط به مهمترین آن ها از جمله حفظ ِساختار سیاسی و یکپارچگی ایران اسلامی و تمامیت ارضی و استقلال جمهوری اسلامی ایران و ایجاد زیرساخت های دفاعی در مقابل دشمنان و ایجاد امنیت عمومی برای زندگی آرام مردم و توسعه یافتگی کشور جمهوری اسلامی ایران است .

و خلاصه اینکه :

ما ارتشیان و کامل تر بنویسم ما نظامیان نیروهای مسلح اعم از ارتشی و سپاهی و انتظامی و امنیتی و دفاعی ، با اقتدار و سرمایه انسانی قوی با بیش از 200 هزار شهید و 400 هزار جانباز و 40 هزار آزاده و نیروهای زبده و آماده و پای کار ، فضای امن و آرامی برای زندگی و رفاه و کسب و کار و توسعه یافتگی کشور در زیر سایه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ستون این خیمه جمهوری اسلامی ایران که وجود و تدابیر فرهیخته و فرزانه ولایت فقیه برای رسیدن به حکومت الله بدست صالحان است ایجاد و آماده کرده ایم .
حالا نوبت خاص و عام مردم است که در این فضای امن باذن الله و به عون الله و با توکل بر خداوند منان و با اقتدا و تاسی به آیه شریفه لیس للانسان الا ماسعی ملت بزرگ ایران با اخلاق و ایمان و کار و تلاش ایران را به جایگاه واقعی اش برسانند . ان شاءالله
ما هم مثل چهل سال گذشته و تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب در خدمت همه مردم خوب و با صفای ایران هستیم .
برای شروع حرکتی پرخیر و برکت فقط به این دو نیاز داریم . بسم الله برای شروع و یا علی برای ادامه تداوم. پس همه با هم برای سرفرازی و عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران.
سید جمشید اوشال، امیر بازنشسته خلبان آزاده و جانباز

منبع: خبرآنلاین

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395