دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398 ساعت 06:00
کد خبر: 56095

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبرداد:

آغاز پوشش بیمه‌ای مراقبت در منزل

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه پوشش بیمه‌ای مراقبت در منزل ٢ بیماری آغاز شده است، گفت: مهم‌تر از مدیریت هزینه، اثر آرامبخش آن است؛ چرا که بیماران از برکات خانواده بهره‌مند می‌شوند و در شش استان تهران، همدان، گیلان، اردبیل ، کرمان و یزد این طرح اجرایی شده است.

موهبتی در نشست هم اندیشی با خبرنگاران افزود: ظرف ٢ ماه آینده نتیجه این طرح را بررسی می‌کنیم و در مرحله اول بیماران بستری در آی سی یو و بیماران نارسایی قلبی در گروه هدف قرار گرفته اند و در مرحله بعدی زردی نوزادان، سکته مغزی و سرطان تحت پوشش بیمه‌ای خدمات مراقبت در منزل قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: دستورالعمل‌های لازم ابلاغ شده و ما در آئین‌ نامه‌ها مشخص می‌کنیم که بیماران چه تعداد روز  می‌توانند از خدمات مراقبت در منزل از پوشش بیمه‌ای استفاده کنند و تغییر رفتار مردم و پذیرش این امر از سوی مردم کمی دشوار بوده و نیازمند فرهنگ‌سازی است.

صدور دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تصریح کرد : از سه روز قبل صدور دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد آغاز شده است و آنها باید برای دریافت دفترچه‌هایشان، به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.
موهبتی با اشاره به صدور دفترچه بیمه برای مدجویان کمیته امداد، افزود: مددجویان کمیته امداد پیش از این دارای کارت بیمه‌ کمیته امداد بودند و از نشان‌دار شدن رنج می‌بردند و با کمک فتاح، این مددجویان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند و این اتفاق در راستای تجمیع بیمه‌ها صورت گرفت.

مددجویان کمیته امداد به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند

وی ادامه داد: از سه روز قبل صدور دفترچه بیمه مددجویان کمیته امداد آغاز شده است و از مددجویان خواهشمندیم به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

سرانجام نسخه‌نویسی الکترونیک

موهبتی گفت: نسخه نویسی الکترونیکی قرار بود تا ٣١ تیر ماه به نتیجه برسد و ما این کار را شروع کرده‌ایم و این بحث را در یک شهر از هر ٣١ استان دنبال می‌کنیم و رویکرد ما پایلوت استانی بود.

در بیمارستان‌های دولتی رسیدگی الکترونیکی را در دستور کار قرار دادیم

وی افزود: در بیمارستان‌های دولتی رسیدگی الکترونیکی را در دستور کار قرار دادیم و در تمام بیمارستان‌های یزد رسیدگی به پرونده‌ها به صورت الکترونیک انجام می‌شود و  در ۶٠۵ بیمارستان استحقاق سنجی صورت می‌گیرد.

اقدامات بیمه سلامت در سالی که گذشت

موهبتی در ادامه به ارائه گزارش‌هایی از سال ۹۷ پرداخت وخاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که صورت گرفت ایجاد معاونت آی تی و راه اندازی سامانه ۱۶۶۶ بود که یک نقطه قوت بزرگ برای ما به حساب می‌آید؛ چرا که سبب ارتباط بی‌واسطه ما با مردم بود و توانستیم از این طریق از مشکلاتی که ممکن است سازمان با آن روبه رو باشد، مطلع شویم.
وی در ادامه گفت: دیگر اقدام مثبت ما چاپ سالنامه آماری بود که طی دو سال متوالی ۹۵ و ۹۶ چاپ نشده بود. همچنین پایگاه بیمه شدگان درمان به نتیجه رسید که این طرح در شش ماه ابتدایی امسال به نتیجه خواهد رسید.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: در بحث رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای، چهار میلیون فایل به ما ارسال شد که حدود دو میلیون از این فایل‌ها رفع همپوشانی شده است. امیدواریم با تشکیل پایگاه‌ها ظرف شش ماه آینده، رفع همپوشانی‌های جدید صورت گیرد.
موهبتی ادامه داد: روزانه ۴۵ هزار نسخه با رقمی حدود ۱۰ میلیارد تومان در حال کنترل است. در همین کنترل نسخه نویسی‌ها شرط صحیح نسخه نویسی و کنترل مباحثی مانند سی‌تی اسکن، ام آر آی و... در حال انجام است.
وی با اشاره به توسعه و تقویت بیمه ایرانیان، بیان کرد: در سال گذشته همچنین برای اولین بار خرید خدمت در چهارچوب بودجه صورت گرفت.
موهبتی افزود: یکی از مشکلات جدی در بیمه سلامت، بیمه افراد مجهول‌الهویه بود که با بیمه نوزادان شروع به کار کردیم و توانستیم آن را گسترش دهیم.
وی ادامه داد: کاهش بدهی‌های ما تا آذر ماه اتفاق مثبتی بود که انجام شد و مانیتورینگ هزینه‌ها به صورت هفتگی در حال اجرا است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت  در پایان با تاکید بر لزوم انتقاد پذیری گفت: ما باید در بحث تکریم ارباب رجوع به خصوص در دفاتر پیشخوان دولت را جدی‌تر دنبال کنیم. مردم باید این حق را داشته باشند که از حقوق خود مطلع باشند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط