چهارشنبه, 18 ارديبهشت 1398 ساعت 09:17
کد خبر: 56209

اطلاعات تکميلي

  • رئیس جمهور در گفت وگوی تلفنی امیر قطر تاکید کرد:

تقویت همکاری سیاسی و اقتصادی ایران و قطر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: رئیس جمهور، روابط ایران و قطر را برادرانه ، رو به توسعه و به نفع دو ملت و ملتهای منطقه دانست و بر تقویت همکاری های مشترک دو کشور در زمینه سیاسی و اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسن روحانی عصر دوشنبه در تماس تلفنی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر با وی، با تاکید بر علاقه مندی تهران برای گسترش مناسبات با همه کشورهای منطقه از جمله قطر، اظهار کرد: در مسیر تقویت همکاری های مشترک دو کشور در حوزه های سیاسی و اقتصادی هیچ مانعی نیست.
روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای انجام هر اقدامی که جهت آرامش منطقه مورد نیاز باشد، آماده کمک و همکاری است، ابراز امیدواری کرد که مشکلات منطقه از طریق گفت و گو حل و فصل شود.
رئیس جمهور همچنین در این تماس تلفنی باتبریک متقابل فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به امیر، دولت و ملت قطر، اظهار کرد: ما در روزهای سخت ، عملا ثابت کردیم که در کنار برادران قطری خود خواهیم ماند و آماده ایم همکاری های خود را با کشور دوست و برادر ادامه دهیم.
روحانی با تاکید بر اینکه ما خواستار حاکمیت فضای میانه روی و عقلانیت در روابط بین المللی هستیم، گفت: تحولات جاری منطقه با سیاستهای غیرقانونی دولت آمریکا پیچیده شده و احتمال تاثیرات سوء آن برای کشورهای منطقه وجود دارد.
هدف آمریکا از تحریم نفتی ایران ایجاد بی ثباتی در منطقه است
رئیس جمهور با اشاره به اینکه هدف نهایی آمریکا از ایجاد محدودیت برای صادرات نفت ایران ، ایجاد بی ثباتی در منطقه است ، ابراز امیدواری کرد که در سایه همکاری های سیاسی دوستان در منطقه، شاهد تداوم ثبات و امنیت در منطقه حساس خلیج فارس باشیم.
وی افزود: ظرفیت های فراوانی برای تقویت بیش از پیش روابط تهران – دوحه وجود دارد که باید از این ظرفیت ها در مسیر همکارهای همه جانبه دو کشور ، بهره گرفت.

امیر قطر: اجرای توافقات بین دو کشور ضروری است

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی با تاکید بر اینکه دوحه برای توسعه همه روابط خود با تهران آمادگی دارد ، اجرای توافقات میان دو کشور را ضروری خواند.
وی با اشاره تشدید و بالاگرفتن اختلافات در منطقه ، گفت: ما بارها به آمریکایی ها و دوستان خود گفته ایم که این اختلافات باید از طریق گفت وگو حل و فصل شود و قطر با هر اقدامی که به ناامنی درمنطقه دامن بزند، بشدت مخالف است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395