دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 ساعت 13:46
کد خبر: 56388

فرمانده ارتش: آمریکایی ها باید منطقه را ترک کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: حضور آمریکایی‌ها در منطقه خلیج‌فارس به پایان رسیده و باید منطقه را ترک کنند و آن کشورهایی که تا امروز به مکمل‌های قدرتی چون آمریکایی‌ها دلداده‌اند باید این خلأ را پر کنند.

امیر دریادار حسین خانزادی شامگاه شنبه در حاشیه برگزاری محفل انس با قرآن کریم در منطقه یکم امامت نداجا اظهار داشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند که سه مشخصه ایمان، شجاعت و دانش در نیروهای مسلح بارز است که باید ترتیب آن رعایت شود.
وی با بیان اینکه اگر ایمان در مجموعه نیروهای مسلح نباشد در مقابل جبهه دشمنان و ابزارهای مادی چشم پرکنی که آن‌ها آورده‌اند دچار رعب و وحشت می‌شود، افزود: ایمان باید نشأت گرفته از آموزه‌های دینی و انقلابی باشد و به همین خاطر بر برگزاری محافل انس با قرآن تأکید داریم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه اگر قرار است یک جوان با شتاب و انتظارات مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب اسلامی را به جلو ببرد و تمدن اسلامی بر پایه آموزه‌های دینی برقرار کند یکی از موضوعات مهم و کلیدی معنویت است، اضافه کرد: معنویت به این حرکت سلامت و شتاب برای جلوگیری از هرگونه انحراف می‌دهد.
وی با بیان اینکه در راستای تقویت معنویت در مجموعه نیروهای مسلح چند گام اساسی برداشته شد، عنوان کرد: توجه به مراکز آموزش نیروهای پایه نیز به‌عنوان گام آغازین و کلیدی است و اگر امروز به مراکز آموزشی ما وارد شوید نمایشی جدی از معنویت دیده خواهد شد.
امیر دریادار خانزادی با اشاره به اینکه طرح مصباح با تمرکز بر معنویت برای نیروهای وظیفه و خانواده و پرسنل نیروهای مسلح را شامل می‌شود، بیان کرد: از مأموریت‌های مهم و خطیر عقیدتی ــ سیاسی ارتش حرکت در راستای ارتقاء بینش دینی و سیاسی، ارائه آموزش‌های مکتبی برای کارکنان و ترویج فرهنگ انقلابی برای خانواده‌ها و نقش پررنگ روابط عمومی در انعکاس فعالیت‌ها و مأموریت‌های این نیرو است.
وی در ادامه در خصوص حضور ناوهای آمریکایی در منطقه خلیج‌فارس، خاطرنشان کرد: نمی‌دانم چرا حضور این ناوگروه مورد توجه قرارگرفته است؛ طی این چهل سال انقلاب اسلامی همواره این اشرار و شیاطین را در اطراف خودمان داشته‌ایم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ویژگی کشوری با مرزهای جهانی این است که در مجاورت فرصت‌ها و تهدیدها قرار می‌گیرد، ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران تنها نظامی است که در تمامی دنیا پنجه در برابر پنجه استکبار انداخته و به‌ هیچ‌وجه از سیاست‌های استکبار تبعیت نمی‌کند.

آمریکایی ها
وی با اشاره به اینکه در مقابل حرف زور استکبار می‌ایستیم، افزود: جمهوری اسلامی ایران پایه‌هایش براساس آموزه‌های دینی و انقلابی است و همواره مورد آماج تهدیدهای دشمنان بوده ولی هیچ بیمی از آن‌ها نداریم.
امیر دریادار خانزادی با بیان اینکه در دویست سال گذشته در حدود دو میلیون کیلومترمربع از خاک ایران جداشده است اما در چهل سال انقلاب اسلامی ذره‌ای از خاک کشورمان جدا نشده است، تصریح کرد: همچنان با اقتدار ایستاده‌ایم آن هم در شرایطی که تمامی دنیا پشت سر دشمنانمان ایستاده‌اند.
وی اضافه کرد: اینکه امروز صحبت از اعزام ناوگروه هواپیمابر به خلیج‌فارس می‌شود، حرف جدیدی نیست و آن‌ها در تلاش برای بزرگ کردن سایه جنگ هستند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه 29 فروردین 67 را فراموش نمی‌کنیم که ناوشکن سهند و سبلان موردحمله دشمنانمان قرار گرفتند و امروز منتظر هستیم تا بدهی‌شان را به ما بپردازند، ابراز داشت: حضور آن‌ها در منطقه یک حضور نمایشی و بی‌فایده است و به ملت ایران می‌گویم ما کاملاً آماده‌ایم و این آمادگی مربوط به دیروز و امروز نیست بلکه یک تکلیف است و از آمادگی کامل برخورداریم و این آمادگی ارتباطی به حضور آمریکایی‌ها ندارد و ما آماده‌ایم از مرزهای کشور در برابر هر تهدیدی دفاع کنیم.
وی خطاب به کشورهای منطقه خلیج‌فارس، عنوان کرد: حضور آمریکایی‌ها در منطقه خلیج‌فارس به پایان رسیده و باید منطقه را ترک کنند و آن کشورهایی که تا امروز به مکمل‌های قدرتی چون آمریکایی‌ها دلداده‌اند باید این خلأ را پر کنند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش راهکار پر کردن این خلأ را شکل گرفتن همکاری منطقه‌ای برای جلوگیری از روندهای نامطلوب دشمنان و ایجاد روندهای مطلوب برای افزایش قدرت منطقه‌ای دانست و پیش‌بینی کرد: در آینده‌ای نزدیک این امر رخ خواهد داد و شکی در آن نیست.
امیر دریادار خانزادی با بیان اینکه برای نه‌تنها اقیانوس اطلس بلکه برای تمامی اقیانوس‌هایی که نیاز باشد پرچم جمهوری اسلامی ایران بر ناوشکن‌های تماماً ایرانی به اهتزاز دربیاید، آمادگی کامل داریم و در انتظار فرمان هستیم، ابراز داشت: در گام دوم انگشت نسل انقلاب بر روی ماشه است، شاید جوانان به‌ اندازه ما نیز با حوصله نباشند و دشمنان باید به این نکته واقف باشند.

منبع: عصرایران

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399