چهارشنبه, 08 خرداد 1398 ساعت 05:00
کد خبر: 56991

صالحی: با زور و قلدری با ایرانی سخن نباید گفت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین توئیت خود درباره تغییر لحن ترامپ علیه ایران نوشت: با زور و قلدری با ایرانی سخن نباید گفت.


سیدعباس صالحی روزگذشته دراین توئیت نوشت: مقاومت و انسجام ملی، زبان تهدید و تفرعن ترامپ را فرو ریخت. ترامپ بیشتر خواهد فهمید که با زور و قلدری با ایرانی سخن نباید گفت.
دونالد ترامپ هفته طی هفته های گذشته گفته بود اگر ایران اقدامی علیه منافع آمریکا در خاورمیانه انجام دهد با "واکنشی نیرومند" روبرو خواهد شد و رفتار ایران با آمریکا بسیار خصمانه بوده است.
او در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: "در مورد ایران باید ببینیم چه می شود. اما آنها خیلی خصمانه رفتار کرده اند. آنها حقیقتا عامل شماره یک تحریک تروریسم بوده اند. "
وی افزود: "فکر می کنم اشتباه خیلی بزرگی خواهد بود اگر ایران دست به کاری بزند. اگر کاری کند با واکنشی نیرومند مواجه خواهد شد اما نشانه ای نیست که قصد چنین کاری را دارند. "
سخنان تازه ترامپ درحالی است که او به تازگی شعله جنگ لفظی با ایران را بالا کشیده است. او یکشنبه در توییتر نوشت: "اگر ایران جنگ می خواهد، این رسما پایان کارش خواهد بود. دیگر هرگز ایالات متحده را تهدید نکنید".
او همچنین در گفت‌وگویی تلویزیونی با شبکه خبری فاکس نیوز گفت به دنبال جنگ نیست، اما اجازه نخواهد داد ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.  "جنگ به اقتصاد ضربه می‌زند و مهم‌تر باعث کشته شدن انسان‌ها می‌شود. "
با وجود این، وی روز دوشنبه در سفر به ژاپن و کنفرانس خبری با  «شینزو آبه»  نخست وزیر ژاپن اظهار داشت: اعتقاد دارم ایران می خواهد گفت و گو کند، اگر آنها می خواهند گفت و گو کنند، ما نیز خواهان گفت و گو هستیم.
ترامپ افزود: ما دنبال تغییر رژیم در ایران نیستیم. بلکه می خواهیم ایران تسلیحات هسته ای نداشته باشد و به سلاح هسته ای "نه" بگوید. درحال حاضر به اندازه کافی مشکلات به خاطر تسلیحات هسته ای در جهان داریم. به دنبال این هستم تا به ایران اجازه دهم به عرصه جهانی بازگردد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395