شنبه, 18 خرداد 1398 ساعت 14:27
کد خبر: 57238

دشمن امروز با جنگ اقتصادی مقاومت، صبر و تحمل مردم ایران اسلامی را نشانه گرفته است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر دفاع با بیان اینکه دشمن امروز با جنگ اقتصادی و فشار بر آحاد مردم، مقاومت، صبر و تحمل مردم ایران اسلامی را نشانه گرفته است، اظهار داشت: راه مقابله با این جنگ اقتصادی حفظ و ارتقا وحدت و انسجام داخلی و حمایت از «رونق تولید» و «کالای ایرانی» و تکیه بر «توانمندی‌ها» و «ظرفیت‌های داخلی» و «چشم ندوختن به بیگانگان» است و بحمداله مفتخریم که با هدایت‌های امام خامنه ای (مد ظله العالی) و حمایت‌های بی دریغ دولت خدمتگزار و شخص رئیس جمهوری وزارت دفاع تمام تلاش خود را برای خود کفایی کامل و قطع هر گونه وابستگی و پشتیبانی همه جانبه از نیروهای مسلح مقتدر کشورمان معطوف کرده است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در نشست راهبردی وزارت دفاع که با حضور مدیران ارشد این وزارتخانه برگزار شد، اظهارداشت: مخالفت و دشمنی نظام سلطه با ایران را می‌بایست در نوع نظام سیاسی ایران یعنی «جمهوری اسلامی ایران» و مزیت برتر آن یعنی «نفی سلطه» و «عدم وابستگی» به قدرت‌ها دانست
امیر حاتمی یادآور شد: طرح مسائلی چون پرونده هسته‌ای، حقوق بشر، توان موشکی، حضور منطقه‌ای و امثالهم تنها بهانه‌ای برای دشمنی با ایران بوده و علت اصلی تمامی دشمنی‌ها و کینه توزی ها، ارائه مدل جدید حکومت مردم سالاری دینی توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی بود که موجب بیداری و حیات مجدد اسلام ناب و افول قدرت‌های شرق و غرب شد.
وزیر دفاع در ادامه به بیان ناگفته‌هایی از حمله گروه‌های تروریستی و جنایتکاری چون داعش به سوریه و عراق پرداخت و اظهار داشت‌: دشمنان، داعش را برای مقابله با تفکر منبعث از اندیشه امام راحل (ره) و اسلام حقیقی و نهایتاً تهدیدی بر استقلال و امنیت جمهوری اسلامی راه‌اندازی کرده بودند، اما با لطف الهی و تدابیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)، همت و ایستادگی نیروهای مردمی و محور مقاومت در این دو کشور و همکاری مستشاری جمهوری اسلامی ایران این شجره خبیثه و ملعونه نابود شد.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌ها و حامیان منطقه‌ای داعش هرگز گمان نمی‌کردند با این حجم از حمایت و پشتیبانی مادی و معنویاین جنایتکاران تروریست به این راحتی مضمحل و متلاشی شوند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها در ظاهر بارها اعلام کرده بودند ۳۰ تا ۴۰ سال طول می‌کشد تا بتوانیم تروریستها را از بین ببریم، اما در صحنه عمل شاهد بودیم که در رفتاری منافقانه و بی شرمانه، بیشترین حمایت‌ها را از گروه‌های تروریستی- تکفیری با تأمین بودجه وتسلیحات مود نیاز آنها بعمل می‌آورند.
وی با بیان اینکه آمریکا و حامیانش با راه‌اندازی داعش به دنبال تشکیل غده سرطانی دیگری چون رژیم جنایتکار صهیونیستی دیگری در دل کشوری مسلمان بودند، تاکید کرد: برچیده شدن بساط داعش معجزه و لطف خداوند سبحان بود و این پیام را به دنیا اعلام کرد که پشتیبانان واقعی تروریسم و داعش نمی‌توانند با دروغ و فریب برای ناامنی منطقه نقشه بکشند و هر طرح و دسیسه‌ای با نقش آفرینی و حضور ایران محکوم به شکست است.
امیر حاتمی با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی به ویژه شیطان بزرگ آمریکا و صهیونیست‌ها از هر حادثه‌ای در منطقه مانند انفجار چند نفت کش بندر الفجیره امارات متحده عربی به دنبال اتهام زنی و فضا سازی سیاسی بر علیه کشورمان هستند، خاطرنشان کرد: نخستین منفعت ناامنی، بی ثباتی و آشوب در منطقه به رژیم صهیونیستی و سپس به آمریکایی‌ها می‌رسد چرا که با این رفتار به دنبال ایران‌هراسی و به تاراج بردن و نابود ساختن منابع سرشار این کشورها و متشنج نشان دادن وضعیت منطقه و به فراموشی سپردن مسئله اصلی جهان اسلام یعنی قدس شریف هستند.
وزیر دفاع با بیان اینکه در جریان توطئه گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق نیز رژیم صهیونیستی حمایت‌های همه‌جانبه‌ای از این گروه برای تحقق اهداف شوم و پلیدش داشت، خاطرنشان ساخت: یکی از منافع دشمنان در ایجاد آشوب و ناامنی در منطقه علاوه بر ایران‌هراسی، فروش میلیاردها دلار تسلیحات و جنگ افزار کارخانجات ورشکسته خود به برخی کشورهای منطقه و چپاول ثروت مردم منطقه است.
امیر حاتمی ادامه داد: از طرفی با افزایش قیمت نفت، سود هنگفتی به جیب کارتل‌های نفتی شرکت‌های بزرگ آمریکایی-صهیونیستی ریخته می‌شود و از این حیث آمریکا خواهد توانست در یک رقابت و جنگ اقتصادی غیرمستقیم با چین و سایر رقبا و حتی اروپا آنها را تحت فشار قرار داده و صحنه معادلات بین المللی را در جنگ اقتصادی به نفع خود تغییر دهد.
وزیر دفاع با اشاره به ادعای آمادگی آمریکایی‌ها برای مذاکره مستقیم با جمهوری اسلامی ایران بدون پیش‌شرط گفت: این نوع اظهارات مقامات کاخ سفید دروغین، عوام‌فریبانه و بسیار حیله گرانه است چرا که تاکنون نیز ده ها شرط و پیش شرط را یک جانبه و غیر قانونی علیه کشورمان به مرحله اجرا گذاشته و هر آنچه که در حوزه جنگ اقتصادی، افزایش تحریم‌ها و تشدید فشارهای سیاسی متصور بوده انجام داده‌اند و از هیچ تلاشی برای دشمنی و کینه توزی و ضربه زدن به جمهوری اسلامی فروگذار نکرده‌اند.
وزیر دفاع جلوگیری از فروش نفت ایران، ممانعت از تعاملات بانکی بین‌المللی، تحریم اشخاص و شرکت‌های جمهوری اسلامی در مراودات بین الملل، اعمال تحریم‌ها در حوزه طلا و فلزات گرانبها، مس، روی و آلومنیوم، هواپیمایی و تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و … را از اقدامات خبیثانه آمریکا علیه ملت و دولت ایران دانست.
وی گفت: همان گونه که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بارها در تبیین سیاست‌های راهبردی نظام بیان فرمودند «سازش» با دشمنی که با تمام توان جنگ اقتصادی را به ملت ایران تحمیل کرده هزینه‌ای به‌مراتب بیشتر و دردناک‌تر از «ایستادگی» در مقابل زورگویی‌های او داشته و دارد؛ لذا با قدرت به مسیر حق‌طلبی و مقاومت خود ادامه خواهیم داد و توطئه‌ها و خباثت‌های دشمنان در راه پیشرفت ایران اسلامی خللی ایجاد نخواهد کرد.
امیر سرتیپ حاتمی توانمندی نظامی و دفاعی کشور را یکی از مهم‌ترین محورهای راهبرد نظامی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدات دانست و تصریح کرد: در این شرایط پیچیده، وزارت دفاع به عنوان متولی پشتیبانی و حمایت از نیروهای مسلح به دنبال ارتقای قدرت بازدارندگی دفاعی کشور و مقابله با قدرت‌نمایی آمریکایی‌ها در منطقه است و تاکنون توانسته‌ایم به لطف حق و همت و مجاهدت فرزندان عزیز امام به قدرت تهاجمی و دفاعی واقعی دست پیدا کنیم و بازدارندگی امروز حاصل همین قدرت است.
وی با اشاره به حضور ناوها و جنگنده‌های آمریکایی درمنطقه تاکید کرد: قدرت بالای دفاعی و تهاجمی جمهوری اسلامی جرأت هرگونه تعدی و تعرض نظامی را از دشمن گرفته و آنها از هرگونه جنگ و درگیری احتمالی با ایران در هراس اند.
وزیر دفاع با بیان اینکه دشمن امروز با جنگ اقتصادی و فشار بر آحاد مردم، مقاومت، صبر و تحمل مردم ایران اسلامی را نشانه گرفته است، اظهار داشت: راه مقابله با این جنگ حفظ و ارتقا وحدت و انسجام داخلی و حمایت از «رونق تولید» و «کالای ایرانی» و تکیه بر «توانمندی‌ها» و «ظرفیت‌های داخلی» و «چشم ندوختن به بیگانگان» است و بحمداله مفتخریم که با هدایت‌های امام خامنه ای (مد ظله العالی) و حمایت‌های بی دریغ دولت خدمتگزار و شخص رئیس جمهوری وزارت دفاع تمام تلاش خود را برای خود کفایی کامل و قطع هر گونه وابستگی و پشتیبانی همه جانبه از نیروهای مسلح مقتدر کشورمان معطوف کرده است.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399