چهارشنبه, 05 تیر 1398 ساعت 13:39
کد خبر: 57994

اطلاعات تکميلي

  • رهبر معظّم انقلاب اسلامی در دیدار با مسوولان دستگاه قضایی:

با وجود تردیدآفرینی‌ها مردم با شور در انتخابات حضور می‌یابند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رهبر معظّم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برنامه تهیه شده برای تحول در قوه قضاییه، خطاب به رئیس دستگاه قضا فرمودند: همین برنامه‌ خوبی که تهیه و تدوین شد طبق زمانبندی و بدون اغماض پیش ببرید و عملیاتی کنید.

همزمان با ایام سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و فرارسیدن هفته‌ قوه‌ قضائیه، رئیس، مسئولان و کارکنان دستگاه قضائی صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
اهم اظهارات معظم له را بخوانید؛
* قوه قضائیه در جمهوری اسلامی یک بنای جدید بود و با قبل از انقلاب تفاوت‌های اساسی داشت. این نهال باید روزبه‌روز رشد کند و هر دوره نسبت به دوره قبل پیشرفت داشته باشد.
* حالا هم دوره جدیدی شروع شده و این دوره جدید باید یک فضل و امتیاز و آورده‌ای علاوه بر آنچه گذشتگان انجام دادند به قوه قضائیه اهدا کند. این آورده، تحول در قوه قضائیه است.

رهبر معظّم انقلاب اسلامی
* همین برنامه‌ خوبی که تهیه وتدوین شد طبق زمانبندی و بدون اغماض پیش ببرید و عملیاتی کنید،کاری کنید که بعد از گذشت یک مدت قابل قبولی کاملا احساس شود که قوه قضائیه دچار تحول شده است.
*تحول معنایش این است که شما برای پرداختن به یک اصول مشخصی که براساس اسلام، قرآن و جمهوری اسلامی دارید و برای رسیدن به آرمان‌ها، شیوه‌های ابتکاری و موثر و نو را ابداع و از آن استفاده کنید و نقص‌ها و خلاءهای گذشته را هم جبران کنید،تحول بدون برنامه امکان ندارد، قبل از مسئولیت رئیس جدید قوه قضائیه از ایشان خواسته شد و ایشان هم یک برنامه جامعی تهیه کردند،اگر بخواهیم این برنامه، تحقق خارجی پیدا کند، احتیاج به کار دارد.
*بحمدالله ملت ایران به معنای واقعی کلمه، یک عزت و عظمت و اقتداری از خود نشان داده است. این‌هم فقط مربوط به قضایای اخیر نیست، در ۴۰سال اخیر این‌گونه بوده است. اینکه می‌بینید در خبرگزاری‌های خارجی میگویند که ایران را نمیشود به زانو درآورد، این ناشی از ۴۰سال حرکت ملت ایران است، نه به‌خاطر قضایای یک ماه و دو ماه و شش ماه اخیر.
*ملت ایران با انقلاب اسلامی، خود را از لاک توسری‌خوری خلاص کرد و هویت ایرانی با خصوصیات اسلامی در آن بروز کرد. این ملت طالب عزت و استقلال و پیشرفت است، لذاست که هرچه دشمنان ظالم فشار می‌آورند تأثیری در او نمی گذارد. راه‌پیمایی‌ها و انتخابات ها را ببینید؛ این‌همه کارشکنی میکنند لکن مردم باز هم با عزم فراوان حاضر میشوند.
*آخر امسال هم یک انتخاباتی هست؛ من می دانم که ملت ایران با وجود تردیدآفرینی‌هایی که بعضی می کنند، با شور و شوق در این انتخابات هم حضور پیدا میکند.

این خبر تکمیل می شود...

منبع: خبرآنلاین

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399