دوشنبه, 10 تیر 1398 ساعت 12:37
کد خبر: 58092

باند سرقت از خریداران خودرو منهدم شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سارق جوان که به تازگی از زندان آزاد شده با تشکیل یک باند دست به سرقت خودرو و کلاهبرداری از خریداران خودرو می کرد.

چندی قبل مرد جوانی خودرویش را در سایت فروش، خودرویش را آگهی کرد تا اینکه پس از چند تماس برای قیمت گرفتن، مرد جوانی در تماس تلفنی پس از با اطلاع شدن از قیمت خودرو و شرایط آن ادعا کرد که قصد خرید خودرو را دارد و همین کافی بود تا یک قرار ملاقات برای این معامله هماهنگ شود.
اوایل خرداد ماه بود که مرد جوان سوار بر خودرویش به محل قرار با خریدار خودرویش حاضر شد که در این صحنه مهدی برای بررسی خودرو پشت فرمان خودرو نشست و دوستش در صندلی عقب بود و فروشنده نیز در صندلی جلو پژو نشسته بود.
مهدی سوار بر خودرو در خیابان کمی پرسه زد و ادعا کرد که خودروی روغن سوزی دارد که صاحب خودرو با شنیدن این ادعا شوکه شد و مهدی با چرب زبانی از صاحب خودرو خواست تا از ماشین پیاده شود و به دود اگزوز خودرو نگاه کند که در این صحنه صاحب خودرو وقتی از ماشین پیاده شد ناگهان خودرو شروع به حرکت کرد و مهدی و دوستش با سرقت پژو به سرعت از محل فرار کردند.
همین کافی تا صاحب خودرو از در تماس با پلیس پرده از ماجرای به سرقت رفتن خودرویش برارد و با توجه به حساس بودن این پرونده، تیمی از ماموران اداره 5 پلیس آگاهی تهران برای دستگیری عاملان این سرقت‌ها وارد عمل شدند.
تحقیقات پلیسی برای دستگیری متهمان ادامه داشت تا اینکه ماموران در جریان یک کلاهبرداری عجیب از طریق سایت خرید و فروش خودرو قرار گرفتند.
کارآگاهان در این مرحله به سراغ طعمه کلاهبرداران رفته و وی در تجسس‌های پلیسی گفت: قصد خرید خودروی پژو سفید رنگ را داشتم که به سایت اینترنتی خرید و فروش خودرو مراجعه کردم که با یک خودروی قیمت مناسب روبرو شدم و پس از تماس تلفنی و اطلاع از شرایط فروش خودرو تصمیم گرفتم برای اطمینان از سالم بودن خودرو یک قرار حضوری با فروشنده تنظیم کنم.
وی افزود: به محل قرار رفتم و پس از دیدن خودرو و بررسی آن تصمیم به خرید گرفتم که فروشنده ادعا کرد برای اطمینان یک چهارم پول را به صورت نقد پرداخت کنم و مابقی پول را وقتی در دفترخانه پرداخت کنم، به فروشنده اطمینان داشتم به همین خاطر بخشی از پول خودرو را به آنها دادم اما پس از آن دیگر اطلاعی از فروشنده به دست نیاوردم و تازه متوجه شدم در دام مردان کلاهبردار گرفتار شده‌ام.
تیم پلیسی در ادامه تجسس‌ها متوجه شدند که مردان فریبکار به این شیوه خودروهای سرقتی را با تغییر پلاک آنها با خودروهای اوراقی اقدام به کلاهبرداری کرده و در برخی از سناریوی‌های سرقت‌شان با سند نمره کردن خودروها اقدام به فروش خودروهای سرقتی می کنند.
تجسس‌های پلیس ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان با اقدامات فنی و بررسی دوربین‌های مداربسته، یکی از سارقان حرفه‌ای که به تازگی از زندان شده است را شناسایی کنند و با تحت نظر قرار گرفتن این سارق حرفه‌ای مشخص شد که مهدی پس از آزادی از زندان یک باند 5 نفره را تشکیل داده و از سایت اینترنتی خرید و فروش خودرو و گوشی موبایل اقدام به سرقت و کلاهبرداری از سوژه‌هایشان می‌کنند.
همین کافی بود تا کارآگاهان اداره 5 پلیس آگاهی تهران در عملیاتی غافلگیرانه موفق به دستگیری اعضای این باند شدند که متهمان پس از دستگیری به سرقت و کلاهبرداری‌شان اعتراف کردند.
گفتگو با رییس باند
مهدی 31 ساله که یک ماه است از ندان آزاد شده است .خیلی زود یک باند حرفه‌ای را تشکیل داده و ادعا می‌کند هیچ وقت پایش به پلیس آگاهی شاپور باز نشده و این بار که از سوی کارآگاهان دستگیر شده توبه کرده و نمی خواهد دیگر خلاف کند.
سابقه داری؟
بله، بخاطر کلاهبرداری در زندان بودم که یک ماه قبل از زندان آزاد شدم.
الان به چه جرمی دستگیر شدی؟
سرقت و کلاهبرداری.
شیوه و شگرد؟
به سراغ خودروها در سایت فروش خودرو می‌رفتیم و پس از اینکه به بهانه بررسی خودرو اقدام به فروش آن می‌کردیم و پس از آن با تغییر پلاک آنها با خودروهای اوراقی شروع به فروش خودرو می‌کردیم اما باز خودرو را به سرقت می‌بردیم.
چطور؟
پس از اینکه خودروی سرقتی را تغییر پلاک می دادیم و مشتری جدید برای آن پیدا می‌کردیم به طور روال بازار یک چهارم قیمت خودرو را به عنوان اطمینان از خریدار می‌گرفتیم و سپس فرار می‌کردیم و پس از چندبار که به این شیوه خودرو را آگهی و کلاهبرداری می‌کردیم خودروی سرقتی را در کنار خیابان رها کرده و به سراغ خودروی دیگری می‌رفتیم.
آخرین بار کی زندان بودی؟
پس از 3 سال زندان، یک ماه قبل آزاد شدم.
چرا دوباره دزدی و کلاهبرداری؟
باید رضایت شاکیان پرونده‌ام را می‌گرفتم و نیاز به پول داشتم.
چرا سرکار نرفتی؟
در کار املاک بودم اما بازار خبری نبود.
چند سرقت و کلاهبرداری کردی؟
بازار خرید و فروش خودرو کم بود وگرنه در مدت زمان یک ماه می‌توانستم سوژه های زیادی را گرفتار کنم.
آزاد شوی دوباره دزدی می‌کنی؟
نه، این آخرین بار است که دزدی می کنم.
چرا؟
تا حالا به پلیس آگاهی تهران نیامده بودم و اینبار که آمدم تصمیم گرفتم توبه کنم و آزاد شوم مثل بقیه افراد درست زندگی می کنم.
بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره 5 پلیس آگاهی تهران قرار دارند

منبع: رکنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395