چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 15:26
کد خبر: 58220

کنگره بین المللی مشاهیر کرد برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کنگره بین المللی مشاهیر کرد که قرار بود نیمه دوم خردادماه برگزار شود، ۱۱ و ۱۲ تیر در دانشگاه کردستان برگزار شد.

چندماه پیر بهمن مرادنیا در جلسه هماهنگی کنگره مشاهیر کرد گفته بود: " این کنگره باید تلاش کنیم چهره‌های شاخصی را که علاقه مند به ایران و فرهنگ کردی هستند معرفی کنیم. می‌خواهیم یک کار فرهنگی انجام دهیم که اثرات مثبت درسته ملی و منطقه‌ای داشته باشد در این کنگره نباید حاشیه وجود داشته باشد باید چهره هایی معرفی شوند که محل اعتبار و قبول همگان باشند."
در همین رابطه نجم الدین جباری عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان معتقد است" کنگره مشاهیر کرد باید صرفاً به عنوان همایش علمی و فرهنگی برگزار شود و نباید جهت گیری های سیاسی  در آن دخیل باشد."
کنگره بین المللی مشاهیر کرد
مظهر خالقی خواننده پرآوازه و استاد موسیقی کردی نیز برای شرکت در این کنگره پس از چهل سال به هه وال ابوبکر، استاندار سلیمانیه و جمیل رستمی کارگردان سنندج وارد سنندج شد و مورد استقبال بهمن مرادنیا استاندار کردستان قرار گرفت.
همچنین براساس گزارش مرادنیا، هزینخ های برگزاری این کنگره را بخش خصوصی برعهده گرفته است.
جشنواره کنگره مشاهیر کرد قرار بود ششم اردیبهشت برگزار شود که بنا به اعلام استاندار کردستان برای برگزاری بهتر و با کیفیت این جشنواره به نیمه دوم خرداد موکول شده بود که در نهایت ۱۱ و ۱۲ تیرماه برگزار شد و قرار است ۳۰ نفر از مشاهیر کرد سراسر دنیا مورد تجلیل قرار گیرند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395