یکشنبه, 23 تیر 1398 ساعت 09:42
کد خبر: 58597

ورود رییس جمهوری به استان خراسان شمالی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، به همراه شماری از وزیران و اعضای هیات دولت تدبیر و امید، روز یکشنبه در آغاز سفر استانی خود به استان خراسان شمالی، وارد فرودگاه بجنورد شد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی، جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی در فرودگاه بجنورد از رئیس جمهوری و هیأت همراه استقبال کردند.
رئیس جمهوری در ابتدای این سفر با عزیمت به شهرستان شیروان در ورزشگاه شهدای کارگر این شهر در اجتماع مردم این شهرستان و دیگر مناطق استان سخنرانی و سپس ۲ مرحله واحد سیکل ترکیبی شیروان را افتتاح خواهد کرد.

رئیس جمهوری همچنین در این سفر یک روزه در نشست شورای اداری و برنامه ریزی استان خراسان شمالی شرکت کرده و با نخبگان و فعالان اقتصادی این استان در بجنورد دیدار خواهد کرد.

بر اساس اعلام استاندار خراسان شمالی، در سفر یکروزه رئیس جمهوری به این استان ۱۳۲ پروژه عمرانی، خدماتی و زیربنایی در قالب ۳۰ طرح در شهرستان‌های مختلف به بهره برداری می‌رسد.
خراسان شمالی

برای اجرای این طرح‌ها مجموعاً هشت هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال و ۵۹۴ میلیون یورو از منابع دولتی و نیز ۶ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است و با اجرای این طرح‌ها برای ۱۱ هزار و ۷۸۴ نفر اشتغال ایجاد شده است.
۲ واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان با ۵۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری، آماده بهره برداری شده است که با اجرای هر واحد بخار، ۱۶۰ مگاوات به توان تولید برق در این نیروگاه افزوده شده است.
اجرای سد و شبکه آبیاری چندیر در شهرستان راز و جرگلان با هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال اعتبار و شبکه و آبیاری غلامان با ۲۴۴ میلیارد ریال اعتبار از دیگر طرح‌های افتتاحی در سفر کاروان دولت تدبیر و امید است.
افتتاح پروژه ارتقای تصفیه خانه فاضلاب اسفراین، کارخانه شمش آلومینای جاجرم، فولاد کیمیای صبا و طرح کیمیاداران نوین شمال در اسفراین از دیگر طرح‌های افتتاحی در سفر کاروان تدبیر و امید است.
همچنین همزمان با سفر کاروان دولت تدبیر و امید به خراسان شمالی، ۲۸ پروژه کلنگ زنی می‌شود که برای این پروژه‌ها چهار هزار و ۸۰۷ میلیارد ریال اعتبار دولتی و ۶ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال اعتبار بخش خصوصی منظور شده که با بهره برداری از آن برای یکهزار و ۷۰۵ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.
استان خراسان شمالی دارای ۸ شهرستان و ۸۶۳ هزار نفر جمعیت است.


منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط