جمعه, 29 بهمن 1395 ساعت 22:27
کد خبر: 5897

هاشمی پایه گذار مدیریت اهل تفکر

این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

عصر اقتصاد: مراسم چهلمین روز ارتحال حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام روز پنجشنبه حرم امام خمینی(ره) با حضور رئیس جمهور،

بیت آیت الله هاشمی رفسنجانی،  سیدحسن خمینی، هاشمی شاهرودی، محمدجواد ظریف، محمدرضا عارف، جمعی از اعضای هیات دولت، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این مراسم حضور یافتند.

مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهور سخنران این مراسم بود و آیت الله هاشمی رفسنجانی را درخت تناوری در سایه اصول تربیتی ، اندیشه، مدیریت و عشق به بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی توصیف کرد که به قهرمان ملی و یک روحانی در تراز مردان بزرگ تاریخ تبدیل شد.

انصاری با اشاره به خدمات و آثار بیشمار رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: اخلاص، مهم ترین سرمایه توفیق و پیروزی ایشان بود.

معاون حقوقی رییس جمهوری ادامه داد: در مکتب امام خمینی (ره) و آیت الله هاشمی رفسنجانی خودبینی، خودخواهی ، خود پسندی و هوای نفس راهی نداشت.

وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در تریبون نماز جمعه و دربرابر سیل احساسات پاک مردم و شعار به نفعش، خود را نباخت و در زمانی هم که در معرض تیرهای کینه و تخریب قرار گرفت از جانب انصاف و اعتدال خارج نشد.

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: بعد از پایان جنگ و در دوران ریاست جمهوری بنیان های بزرگی در مدیریت کشور پایه گذاری کرد که اهل فکر بودن و گوش کردن از ویژگی های مدیریتی ایشان بود.

انصاری با اشاره به آثار و کتب علمی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: قلم و زبان و اعمال ایشان در مسیر نیاز جامعه به حرکت درآمد و مفتخریم امروز جمهوری اسلامی ایران در عرصه های نانوتکنولوژی، ساخت نیروگاه، سد سازی، هسته ای و فضایی در رتبه اول تا بیستم جهان قرار دارد که بنیانگذار بسیاری از این دستاوردها ، آیت الله هاشمی بود.

معاون حقوقی رییس جمهوری درباره تلاش ها و مجاهدت های همسر آیت الله هاشمی گفت: این بانوی بزرگوار یک قهرمان است که نقش ایشان  مانند نقش همسر امام خمینی (ره) نادیده گرفته شد، او در نبود آیت الله هاشمی بار زندگی را بر دوش می‌کشید و در روزهای سخت به هاشمی آرامش می داد تا به مبارزه ادامه دهد.

انصاری تاکید کرد: در آغاز نهضت اسلامی آیت الله هاشمی و مقام معظم رهبری از اولین افراد مورد اعتماد امام خمینی بودند و به همراه اعضای دیگر شورای انقلاب ، هسته مرکزی نظام را شکل می ‌دهند.

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی عاشق ساختن کشور، مردمی سرزنده  و اهل نشاط و ایرانی آباد بود.

انصاری ادامه داد: ایشان معتقد بود با عدالت توزیعی و کمک مستقیم نمی توان فقر را ریشه کن کرد و زندگی شرافتمندانه برای مردم بوجود آوریم بلکه باید ایران ساخته شود، سرمایه گذاران داخلی و وخارجی وارد عرصه شوند، رونق اقتصادی بوجود آید و ایرانیان با دسترنج خود زندگی شرافتمندانه داشته باشند و برای رسیدن به این اهداف باید تعامل با کشورهای همسایه و عربی منطقه و همچنین کل جهان را در دستور کار قرار داد.

معاون حقوقی رییس جمهوری نقش پررنگ رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در  تعیین رهبری حضرت آیت الله خامنه ای و محکم شدن بنیان ولایت فقیه بعد از ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را خاطر نشان ساخت و گفت: ایشان کشور را از بحران احتمالی به آرامش رساندند و 27 سال تعهد و برادری خود را به مقام معظم رهبری به عنوان مشاوری امین و دلسوز به اثبات رساندند.

حمایت قاطع هاشمی از روحانی

معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: آیت الله هاشمی از دولت تدبیر و امید به عنوان منتخب مردم و همچنین دکتر روحانی تا روز آخر حمایت های قاطع داشتند.

انصاری تاکید کرد: دشمنان این نظام درصدد هستند که با سیاه نمایی و ترویج ناامیدی، این ملت را ازنظام و انقلاب ناامید کنند اما مردم بزرگ ایران در مراسم تشییع پیکر مطهر آیت الله هاشمی رفسنجانی، شهدای آتشنشان و راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند که پای این انقلاب ایستاده اند.

انصاری ادامه داد: در این 40 روز از ارتحال ایشان در سطح رسانه های عمومی و تریبون های مختلف زوایایی از اندیشه ها و خدمات ایشان بازگو شد اما این آغاز راهی برای معرفی ایشان و انقلاب اسلامی است.

وی تنها راه برای انقلابی بودن و انقلابی ماندن حوزه را زانو زدن در ساحت مقدس  و مکتب فکری و اخلاقی امام راحل و همچنین شاگردان ایشان از جمله بهشتی ، مطهری، هاشمی رفسنجانی و دیگر شاخصه ها است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399