چهارشنبه, 16 مرداد 1398 ساعت 11:51
کد خبر: 59908

اهالی رسانه چشم، گوش و جان مردم هستند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس‌جمهور به مناسبت روز خبرنگار با بیان اینکه از انتقال نواقص به دولت خوشحال می‌شویم، گفت: اهالی رسانه چشم، گوش و جان مردم هستند.

حسن روحانی در پایان جلسه هیات دولت به مناسبت روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه حاضر شد و گفت: همواره کار خبرنگاری و نقش شما برای اطلاع‌رسانی به مردم بسیار مهم است.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه اصولا یکی از نیازهای مهم جامعه اطلاعات از آن جامعه و جوامع دیگر است، گفت: اولین کار انسان صبح این است که می‌خواهد ببیند اولین خبر چه هست؟ انسان می‌خواهد بداند جامعه چه خبر است تا برنامه و افکارش را تنظیم کند.
وی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی بسیار مهم و دولت حامی آن است اما اینکه اطلاعات را به عنوان رانت در اختیار گروهی قرار دهیمریال درست نیست.
وی خطاب به اهالی رسانه، با بیان اینکه شما واسطه اصلی بین گوش، چشم و جان مردم هستید که با اطلاعات آن را سیراب می‌کنید، گفت: ما دلمان می‌خواهد همه خبرنگاران احساس کنند مسئولیت آنها خبررسانی است؛ اگر واقعیت را در خبر تغییر دهیم نمی‌گذاریم مردم نتیجه درست بگیرند.
روحانی ادامه داد: بنابراین درخواست دولت از خبرنگاران این است که خبرنگاران آنچه در جامعه هست را به مردم اطلاع دهند و نظر نخبگان، جوانان و بانوان را به ما منتقل کنند و اگر نقصی در کار ما می‌بینند به ما بگویند که این دولت دارای این نواقص است.
رئیس دولت تدبیر امید افزود: از انتقال این نواقص نه تنها خوشحال می‌شویم بلکه این را به نفع ایران می‌دانیم. البته همیشه ما براین اینکه تاکید داریم که انتقاد دلسوزانه و راهکار هم در کنارش باشد که در آن نتیجه کار بهتر انجام بگیرد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395