سه شنبه, 05 شهریور 1398 ساعت 23:00
کد خبر: 60844

اطلاعات تکميلي

  • در مراسم رونمایی از 226 پروژه گردشگری به مناسبت هفته دولت صورت گرفت

افتتاح هتل ۴ ستاره کانادایی با ۵ ستاره

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد:روزگذشته هتلی که به گفته مالک آن استانداردهای هتل ۵ ستاره را دارد، با برند کانادایی در منطقه شمالی تهران، به همراه 226 پروژه گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی دیگر به مناسبت هفته دولت افتتاح شد.

علی اصغر مونسان در مراسم افتتاحیه پروژه های گردشگری، با ارائه گزارشی خطاب به دکتر روحانی در سخنانی گفت: با حمایت‌های دولت شاهد نشاط در حوزه گردشگری و استقبال سرمایه گذاران از این حوزه هستیم و علاوه بر افزایش ورود گردشگران خارجی، گردشگری داخلی نیز رونق دارد.
مونسان افزود: سال گذشته ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر ورودی به کشور ثبت شد و امسال نیز شاهد افزایش ورود گردشگران به کشور هستیم.
وی حجم سرمایه گذاری در حوزه گردشگری را در حال حاضر بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد: ۱۲۰ هزار میلیارد تومان از این رقم در دولت دوازدهم صورت گرفته ضمن این که در دولت دوازدهم ۴هزار و ۵۰۰ موافقتنامه اصولی نیز صادر شده است.
وی افزود: خوشبختانه با حمایت‌های دولت تدبیر و امید، امروز شاهد افتتاح ۲۲۶ پروژه گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی با حجم سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۲۱۸ میلیارد تومان هستیم که با بهره برداری از این پروژه های بخش گردشگری، ۵ هزار تخت به ظرفیت تخت‌های اقامتی کشور اضافه می‌شود.
مونسان سپس به افتتاح پروژه های استان تهران در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و افزود: در استان تهران نیز به مناسبت فرارسیدن هفته دولت، ۱۰ پروژه گردشگری و ۶ پروژه صنایع‌دستی به صورت رسمی با حجم سرمایه گذاری ۵۳۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.
مونسان همچنین از حمایت‌های ویژه دولت تدبیر و امید از سرمایه‌گذاری در حوزه تأمین زیرساخت های گردشگری خبر داد و گفت: کارشناسان توسعه فناوری‌های نوین بر این اعتقاد هستند که بسیاری از مشاغل دنیا از رونق خواهند افتاد اما به عقیده آن‌ها تنها بخشی که با وجود رشد فناوری‌های جدید نه تنها رونق آن کم نمی‌شود بلکه به رونق آن افزوده می شود، گردشگری است.
وی ادامه داد: سازمان جهانی گردشگری، ایران را جزو ۱۰ کشور برتر گردشگری در دنیا می داند، حدود یک میلیون سایت تاریخی و اماکن بی نظیر فرهنگی و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی در کشور داریم که این ظرفیت ها باعث رونق ورود گردشگران خارجی به کشور شده است.
سرپرست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: با توجه به این حجم از سرمایه گذاری، یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد، ایجاد پروژه های جاذب گردشگری است که خوشبختانه این موضوع مد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است.
او در ادامه گفت: یکی از موضوعاتی که به تازگی مورد توجه سرمایه گذاران و نیز گردشگران قرار گرفته است، اقامتگاه های بوم‌گردی است که از ۴۰۰ واحد به یکهزار و ۷۰۰ واحد در دولت دوازدهم رسیده است.
وی با بیان این که با وجود تحریم‌ ظالمانه علیه ایران، سهم این صنعت از تولید ناخالص ملی امیدوار کننده است،‌ گفت: گردشگری در سال ۹۷، بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است.
مونسان در ادامه از سیاست هایی برای توسعه گردشگری داخلی نیز خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته تنها در ایام عید با افزایش مسافرت روبه رو بودیم اما در سال‌های اخیر طی چندین نوبت در سال با افزایش سفر مواجه هستیم که سبب افزایش نشاط اجتماعی است.
وی افزود: تحریم‌ها سبب مشکلاتی برای گردشگری ما و باعث شد بخشی از پروازهای مستقیم لغو شود اما در سیاست‌های جدید با لغو مهر در پاسپورت گردشگران خارجی، به توسعه گردشگری خارجی کمک شد.
وی افزود: رایزنی برای لغو روادید برای حضور گردشگران کشورهای دریایی خزر یکی دیگر از سیاست‌های توسعه گردشگری خارجی است.
سرپرست وزارت میراث فرهنگی، ‌صنایع دستی و گردشگری درباره وزارت شدن این سازمان، گفت: امیدواریم با  وزارت شدن این سازمان اعتبارات افزایش پیدا کند.
مونسان افزود: در مجموع اعتبارات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، یک هزار میلیارد تومان بود که از اعتبار همه وزارتخانه کمتر بود.

رئیس جمهور هتل ۴ ستاره کانادایی را به جای ۵ ستاره افتتاح کرد!

اما نکته جالب توجه این است که براساس گزارش مهر، هتلی که گفته شد توسط متخصصان کانادایی با ۵ ستاره طراحی شده، روزگذشته درحالی با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس و توسط سرپرست وزارت گردشگری افتتاح شد که استاندارد هتلهای ۵ ستاره را ندارد.
در این برنامه، اعلام کردند هتلی که اکنون افتتاح می شود دارای ۵ ستاره و جزو هتلهای برند و زنجیره ای کانادایی است منتها کسی به خاطر نیاورد که هتل ۵ ستاره چه ویژگی هایی باید داشته باشد و این هتل بیشتر به هتلهای ۴ ستاره شباهت دارد تا ۵ ستاره. حتی معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی نیز در نامه ای نوشته است که این هتل دارای ایراداتی است که نمی تواند ۵ ستاره را کسب کند.
از طرفی این هتل با برند کانادایی در کشورهای دیگر با نام هتل ۴ ستاره شناخته شده است اما در ایران ۵ ستاره دریافت کرده است همچنین این هتل دارای زیربنای ۱۶ هزار متر مربع با هزار متر مساحت و ۲۰ طبقه و حدود ۱۰۰ اتاق است درحالی که این تعداد اتاق و ظرفیت و مساحت ویژگی هتلهای ۴ ستاره است. منتها از آنجا که علی اصغر مونسان سرپرست جدید وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی به تازگی توسط حسن روحانی رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شده ، این هتل را با نام ۵ ستاره افتتاح و از آن نیز بازدید کرد. بازدیدی که حتما باید او را به تعداد ستاره های دریافتی این ساختمان به شک می انداخت.
سه روز پیش از این مراسم، قرار بود هتل با حضور وزیر جدید افتتاح شود اما درست در زمان شروع برنامه به مهمانان مراسم اعلام شد که افتتاحیه اصلی با حضور رئیس جمهور در روز سه شنبه برگزار خواهد شد. در این برنامه سید محمدرضا صدری مالک این هتل که  در دهه ۸۰ سمت های مختلف دولتی را در حوزه مخابرات، ارتباطات و فناوری داشته است، بارها در سخنرانی خود تاکید کرد که برای اولین بار وارد عرصه هتلسازی شده است و شاید دیگر هیچ وقت این کار را انجام ندهد.
در مراسم  رونمایی از ۲۲۶  پروژه گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی، سرپرست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جمعی از مدیران و مسئولان بخش دولتی و خصوصی حضور داشتند و پروژه های حوزه گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی به‌صورت ویدئوکنفرانس و با دستور مستقیم دکتر روحانی رئیس جمهوری افتتاح شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399