دوشنبه, 01 مهر 1398 ساعت 14:14
کد خبر: 62020

اطلاعات تکميلي

  • مرکز آمار اعلام کرد:

رشد ۸۲.۲ درصدی متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرکز آمار اعلام کرد: متوسط مبلغ اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی نقاط شهری در بهار امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۹.۱ درصد رشد داشت.

به گزارش روز دوشنبه مرکز آمار، بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف هستند مشخصات تمام ‎ معاملات خرید و فروشی که سند آن‌ها از طریق دفتر ثبت اسناد انتقال پیدا می‌کند را در سامانه‎ی اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت کنند.
مرکز آمار در تازه‌ترین گزارش خود درباره بهای خرید و فروش و اجاره مسکن در بهار امسال کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در شهرهای بزرگ، باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط قیمت در سطح استان یا کشور می‌شود.
افزایش ۱۴۸ درصدی متوسط قیمت فروش هرمترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی
براساس این گزارش، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده بنگاه‌های معاملات ملکی در بهار امسال سه میلیون و ۳۲۵ هزار تومان بامیانگین مساحت ۲۶۵ مترمربع بود که نسبت به فصل قبل (زمستان ۹۷) ۱۶.۱ درصد و نسبت به بهار سال گذشته ۱۴۸.۶ درصد افزایش داشته است.
همچنین بهای حداقل و حداکثر فروش یک مترمربع زمین در این دوره به ترتیب ۵۴ هزار و ۹۰۰ تومان و ۷۲ میلیون و ۱۳۱ هزار تومان است.

زیربنای مسکونی

بررسی جداول مرکز آمار نشان می‌دهد که متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در بنگاه‌های معاملات ملکی در بهار امسال سه میلیون و ۵۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان با میانگین مساحت ۱۰۶ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۲ سال بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸۲.۲ درصد و زمستان سال گذشته ۲۰.۷ درصد رشد کرده است.
در این دوره زمانی حداقل بهای فروش هرمترمربع زیربنای مسکونی ۱۰۶ هزار تومان و حداکثر قیمت نیز ۶۶ میلیون و ۸۱۸ هزار و ۲۰۰ تومان است.
افزایش ۲۹ درصدی متوسط مبلغ اجاره ماهیانه یک مترمربع زیربنای مسکونی
براساس گزارش مرکز آمار کشور متوسط مبلغ اجاره ماهیانه بهعلاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در بهار ۱۳۹۸ در بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کشور ۱۲ هزار و ۶۵۲ هزار تومان با میانگین مساحت ۹۸ مترمربع است و متوسط عمر بنای ۱۳ سال بوده است که نسبت به زمستان گذشته ۱۳.۹ درصد و نسبت به بهار گذشته ۲۹.۱ درصد افزایش داشته است.
حداقل و حداکثر قیمت اجاره‌بهای یک مترمربع زیربنای مسکونی در بهار امسال ۲۲۲ تومان و ۲۲۰ هزار و ۶۷ تومان است.
متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ٣٣٢٥١ هزار ریال با میانگین مساحت ٢٦٥ مترمربع بوده است، که نسبت به فصل قبل، ١٦,١ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٤٨.٦ درصد افزایش داشته است.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399